galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawartość Core seta
Autor Wiadomość
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   Zawartość Core seta

Nie wie ktoś może jaka jest planowana zawartość podstawki?
Na stronie FFG możemy przeczytać że będzie ona zawierala ponad 200 kart w których skład wchodzić będą karty 7 frakcji.

I nasuwa się pytanie jak to będzie rozwiązane.
Czy jak w Inwazji, gdzie dostaliśmy teoretycznie karty dla 6 frakcji ale elfy, jasne i ciemne potraktowane zostały symbolicznie, takze dla pozostałych frakcji mogliśmy zbudowac jako takie mono talię?
Czy może jak w Call of Cthulhu LCG gdzie dostajemy po 20 kart dla każdej z 7 frakcji w efekcie czego żeby pograć monotalią na samym CS potrzebne są 3 x podstawka?

Zastanawiam się nad tym ponieważ być może trzena będzie w dniu premiery kupić od razu dwa albo nawet trzy CS :D

Wie ktoś coś?
 
     
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Zawartość pudełka:

7 kart liderów
129 kart jednostek
40 kart wydarzeń
25 kart wsparcia
21 kart dodatków
10 kart planet
2 kart pomocy
40 kart żetonów
2 wskaźniki dowodzenia
31 żetonów obrażeń
31 żetonów zasobów
1 żeton inicjatywy
1 żeton pierwszej planety
1 Zasady wprowadzające
1 Kompletna Księga Zasad
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Wszystkie karty w podstawce są x1 poza grupą 8 kart dla warlorda, które są w ilości; x4, x2, x1 i x1.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Acha, czyli potrojna podstawka jest must-have.

Dzieki chłopaki ;)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

zvish napisał/a:
Acha, czyli potrojna podstawka jest must-have.


Nihil novi sub sole ;)
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Wiadomo czy przed premierą ukaże się "1 Kompletna Księga Zasad"?
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Wytłumaczcie mi jak to jest. Niby FFG budzi się przy drugim cyklu Inwazji, bije się w pierś i nagle możliwe jest każda karta x3 przy nieznacznym wzroście ceny, a teraz wydają nową karciankę i udają kretynów zmuszając graczy by ci z poważniejszym nastawieniem ponosili koszt 3 razy. Nienawidzę mieszania ras i w Inwazji najbardziej lubiłem pojedynki rasa vs rasa po każdym nowym dodatku. W klimacie mundialu: to jak o oglądanie meczów Polaków i oglądanie meczów Francuzów. Może i ci drudzy roznieśliby nas w pył na boisku, ale patrząc na ich reprezentację zastanawiam się czy Francja nie leży gdzieś w Afrycę.
Czy tylko ja widzę różnicę w podniesieniu ceny podstawki ze 120 do 150 zł zamiast zmuszać kogoś do wydawania 360 zł jeśli ma ochotę zainteresować się sceną turniejową? I tym sposobem zakup Podboju stanął pod wielkim znakiem zapytania. Dzięki FFG.
 
     
maks4444
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Przecież na oficjalnej stronie dalej jest $39.95 czyli około 120zł.
Gdzie przeczytałeś ze urosło aż do 150zł?
 
     
Drixen
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Zawsze możesz kupić z kimś i grać oddzielnymi rasami, wyjdzie taniej.
Co do ceny to też słyszałem, że ma kosztować 150zł sztuka. Gdzieś po 120zł znalazłem ale i tak lepiej wesprzeć lokalnych dystrybutorów jak sklepy z kartami itd..
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Źle mnie zrozumieliście. Wolałbym (i pewnie zdecydowana większość) podniesienia ceny podstawki z 120 do 150 zł (czy ile to ma ostatecznie kosztować, nawet niech będzie 180 zł) za kompletną wersję 3x każda karta niż być zmuszonym kupić 3x wybrakowaną podstawkę za łącznie 360 zł by mieć każdą kartę trzy razy. Dla mnie to różnica między hobby a fanatyzmem i na tą drugą opcję prawdopodobnie się nie zdecyduje bo to się robi ze 2000 rocznie za przywilej grania w karciankę FFG.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Tylko podstawka będzie tak wydana, bo FFG tak wydaje wszystkie Core Sety. Wszystkie następne dodatki będą zawierały komplet kart.
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Czy jesteś pewny, że już 1 cykl będzie wydany 3x wszystkie karty? i kolejne duże dodatki? Nie śledziłem bacznie innych karcianek jak Inwazja. To by była wspaniała wiadomość. Podstawkę 3x kupić jeszcze bym przeżył, ale wszystko wszystko 3x to już nie.
 
     
motti
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

ozoq napisał/a:
Wytłumaczcie mi jak to jest. Niby FFG budzi się przy drugim cyklu Inwazji, bije się w pierś i nagle możliwe jest każda karta x3 przy nieznacznym wzroście ceny, a teraz wydają nową karciankę i udają kretynów zmuszając graczy by ci z poważniejszym nastawieniem ponosili koszt 3 razy.
...
I tym sposobem zakup Podboju stanął pod wielkim znakiem zapytania. Dzięki FFG.


Tak sobie czytam te fora i widzę, że wszyscy się kłócą o wszystko i o wszystko mają pretensję do FFG lub Galakty, a ta jedna rzecz (konieczność zakup 3 core setów) jakoś nikogo nie dziwi i wszyscy mówią OK. Znaczy się dział marketingu FFG zrobił swoje czy fani WH40K są przyzwyczajeni do drenowania portfeli?
Ja pozostanę przy 1 core secie, ale planuję granie tylko domowe - z synami, jeśli w ogóle. na razie się waham.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

ozoq napisał/a:
Czy jesteś pewny, że już 1 cykl będzie wydany 3x wszystkie karty? i kolejne duże dodatki?

Jestem pewien :mrgreen:
 
     
Wiz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Cytat:
Tak sobie czytam te fora i widzę, że wszyscy się kłócą o wszystko i o wszystko mają pretensję do FFG lub Galakty, a ta jedna rzecz (konieczność zakup 3 core setów) jakoś nikogo nie dziwi i wszyscy mówią OK. Znaczy się dział marketingu FFG zrobił swoje czy fani WH40K są przyzwyczajeni do drenowania portfeli?


Większość fanów 40K pewnie gra w bitewniaka, więc tak, są przyzwyczajeni do drenowania portfeli. Games Workshop dba o to skutecznie ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13