galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawartość Core seta
Autor Wiadomość
morphine
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

Virgo napisał/a:
ozoq napisał/a:
Czy jesteś pewny, że już 1 cykl będzie wydany 3x wszystkie karty? i kolejne duże dodatki?

Jestem pewien :mrgreen:

A czym tą pewność popierasz? Bo ja obstawiam, że jak wyjdzie dodatek z dodatkowymi rasami to trzeba go będzie x3 kupić.
Cykl już pewnie będzie z kartami x3.
 
     
Boreas
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

motti napisał/a:
ozoq napisał/a:
Wytłumaczcie mi jak to jest. Niby FFG budzi się przy drugim cyklu Inwazji, bije się w pierś i nagle możliwe jest każda karta x3 przy nieznacznym wzroście ceny, a teraz wydają nową karciankę i udają kretynów zmuszając graczy by ci z poważniejszym nastawieniem ponosili koszt 3 razy.
...
I tym sposobem zakup Podboju stanął pod wielkim znakiem zapytania. Dzięki FFG.


Tak sobie czytam te fora i widzę, że wszyscy się kłócą o wszystko i o wszystko mają pretensję do FFG lub Galakty, a ta jedna rzecz (konieczność zakup 3 core setów) jakoś nikogo nie dziwi i wszyscy mówią OK. Znaczy się dział marketingu FFG zrobił swoje czy fani WH40K są przyzwyczajeni do drenowania portfeli?
Ja pozostanę przy 1 core secie, ale planuję granie tylko domowe - z synami, jeśli w ogóle. na razie się waham.


Cytat:
7 kart liderów
129 kart jednostek
40 kart wydarzeń
25 kart wsparcia
21 kart dodatków
10 kart planet
2 kart pomocy
40 kart żetonów
2 wskaźniki dowodzenia
31 żetonów obrażeń
31 żetonów zasobów
1 żeton inicjatywy
1 żeton pierwszej planety
1 Zasady wprowadzające
1 Kompletna Księga Zasad


Karty żetonów i planet nie wchodzą w skład decka. Czyli masz 224 karty. 63 karty to karty do liderów, zostają 23 karty na rasę, a pewnie 20 i 21 neutrali. W podstawce masz dla każdej rasy 9+20 karty. Pewnie będą jakieś przykładowe niepełne decki po 40-45 kart dla każdej rasy, albo i nie. Na pewno na jednej podstawce nic nie poskładasz z tych kart. Moja opinia jest taka, że lepiej sobie kupić inną grę za takie pieniądze niż kupować podstawkę x1. A kupowanie x3 też się nie opłaca jeśli się nie ma zamiaru kupować dodatków(bo będziesz miał na rasę 9+3*20 kart, czyli też żadnych większych możliwości składania decka).

O to chodzi w grach LCG, kupujesz regularnie produkt, masz dobrą grę. Ale musisz kupować.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

morphine napisał/a:
Virgo napisał/a:
ozoq napisał/a:
Czy jesteś pewny, że już 1 cykl będzie wydany 3x wszystkie karty? i kolejne duże dodatki?

Jestem pewien :mrgreen:

A czym tą pewność popierasz? Bo ja obstawiam, że jak wyjdzie dodatek z dodatkowymi rasami to trzeba go będzie x3 kupić.
Cykl już pewnie będzie z kartami x3.

Ja obstawiam, że nie wyjdzie dodatek z dodatkowymi rasami, bo heptagon sojuszy już jest zamknięty. I mam nadzieję, że jeśli wyjdzie jakiś dodatek deluxe to też będzie ze wszystkimi kartami x3, tak jak chyba wszystkie ostatnie deluxy od FFG?
 
     
przemo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

Boreas napisał/a:
(bo będziesz miał na rasę 9+3*20 kart, czyli też żadnych większych możliwości składania decka).

O to chodzi w grach LCG, kupujesz regularnie produkt, masz dobrą grę. Ale musisz kupować.


Tu bym się nie zgodził, w talii 50 kart - 8 ze składu Lidera, masz 42szt/3 = 14 wzorów. Skoro w podstawce masz powiedzmy 20 wzorów kart, to nie trudno zauważyć, że jest z czym kombinować, zwłaszcza, jeśli doliczyć dodatkowe karty, z jednej z dwóch dostępnych frakcji sojuszniczych. Przy 2, a tym bardziej 3 podstawkach jest niesamowicie dużo opcji.
Nie wiem w takim razie jakie chciał byś mieć opcje budowy talii, z jednego boxa.
 
     
Boreas
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

Z jednego i dwóch nie masz praktycznie żadnych. Z 3 masz minimalną, wiadomo że jedne karty będą lepsze i wymienianie ich na gorsze będzie miało mało sensu.

A czy ja piszę, że chcę mieć możliwości budowania decków z jednego boxa? Po inwazji i SW wiem, że granie na samym CS jest nudne bardzo. I lepiej pograć np. w chaos, blood bowla. Tzn. fajnie sobie zagrać xx gier, ale to koniec, nie wrócę już do tej gry bez dodatków bo nie ma sensu.
 
     
przemo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

No, taka specyfika karcianek. Plus podejście/oczekiwania tak twoje jak i moje, bo jesteśmy graczami turniejowymi. Znam wiele przypadków osób, które z samej podstawki wyciągnęły mnóstwo gier i przyjemności. Jakkolwiek, nigdy nie będzie to gra planszowa, (w którą z definicji gra więcej niż 2 osoby), tak jako gra typu duel, myślę, ze sprawdza się całkiem całkiem. (decyduje nie re-grywalność, a raczej proces i możliwości decyzyjne przeciwnika).
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2014   

Grałem jak maniak w Inwazję, więc wiem czym jest LCG. Czym innym jednak jest kupowanie co miesiąc mniejszego dodatku a co innego kupowanie co miesiąc 3 razy tego samego produktu żeby mieć komplet kart. Przy drugim cyklu Inwazji FFG podniosło o 30% cenę battle packa i zaczęło drukować karty po 3 sztuki. Jeśli tylko podstawkę będę musiał kupić 3x to trudno, wyłożę dodatkową gotówkę, bo wiem ile radości może dać karcianka. Jeśli natomiast chcą nagle zdzierać i wszystkie cykle będą wychodziły "wybrakowane" to sorry, ale mi szkoda kasy. Inaczej rozumiem grę turniejową. Raczej jako ilość godzin spędzonych na wytrenowanie swojej taktyki i ułożenie idealnego decka niż oddawanie zwycięstwa temu kto wydał więcej kasy na dodatkowe karty.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

A orientujecie się może na cóż na stronie FFG każą nam kupić 1 paczkę koszulek mini american? Które z wymienionych wcześniej kart będą tego formatu?
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

zvish napisał/a:
A orientujecie się może na cóż na stronie FFG każą nam kupić 1 paczkę koszulek mini american? Które z wymienionych wcześniej kart będą tego formatu?

tokeny - gwardziści, snoty, kultyści, bestie Khymera i co tam jeszcze FFG wymyśliło
 
     
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

http://www.fantasyflightg...esem=2&esum=257

jedna zagadka z głowy - w każdym dodatku po trzy sztuki każdej karty
 
     
raskoks
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2014   

zapewne procz pierwszego deluxa z nowymi rasami :)
do tej pory wszystkie lcgi mialy go bez kompletow bo chceili wcisnac wiecej wzorow kart dla nwoych ras :)
 
     
BLAZI
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014   

Witam, mam głupie pytanie ale po co kupować 3x podstawkę? Czemu to ma służyć?
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

BLAZI napisał/a:
Witam, mam głupie pytanie ale po co kupować 3x podstawkę? Czemu to ma służyć?


W tali możesz mieć do trzech sztuk tej samej karty. Jeśli w podstawce dana karta występuje tylko w jednej sztuce, a będziesz chciał mieć 3 w tali, to musisz dokupić dwie kolejne podstawki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14