galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje propozycje: przedmioty, broń sprzymierzeńców, expienie.
Autor Wiadomość
andrzejsobotka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   Moje propozycje: przedmioty, broń sprzymierzeńców, expienie.

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum ale nie w temacie planszówek. Ostatnio odświeżyłem moje runebound i wymyśliłem kilka nowych zasad. Co sądzicie o takich zmianach:

Na początek zaznaczę że interesuję mnie szybka rozrywka, więc moje zasady przyśpieszają grę aby zagrać 2-3 partię po rozłożeniu gry.

1. Nowe przedmioty, co powiecie na kilka nowych przedmiotów:
Łuk (+2 do trafienia, koszt 2 zł)
Miecz (+ 2 do trafienia, koszt 2 zł)
Laska Maga (+ 2 do trafienia, koszt 2 zł)
Zbroja Skórzana ( broni przed 1 raną, koszt 3 zł)

Ważne jest że te 4 przedmioty są ogólnego dostępu. Każde miasto je posiada, Leżą w czasie gry na oddzielnym stosie handlu i są bez limitu ilości. Dzięki czemu można sie już na początku wyposażyć w podstawowe uzbrojenie i nie latać z gołymi rękami.

2. Broń dla sprzymierzeńców, Ta modyfikacja dotyczy poprzedniej. Te 4 bronie nie wymagają olbrzymiej wiedzy tajemnej aby się nimi posługiwać. Dlatego można nimi wzmocnić swojego sprzymierzeńca aby też nie latał nago. Według mnie powinien być on jednak bardziej ograniczony niż gracz, tzn do jednej broni i jednej zbroi. Kolejna uwaga jest taka. Jeśli w czasie walki zabiją Ci sprzymierzeńca a ty uciekniesz lub zostaniesz ogłuszony to ekwipunek sprzymierzeńca przepada wraz z nim.

3. Rozwój postaci czyli nowy sposób zdobywania żetonów doświadczenia.
Proponuję zmianę że ilość punktów doświadczenia które gracz musi zdobyć jest zmienna a raczej schodkowa, co pozwala szybko wskoczyć na pewien poziom co też fajnie przyśpiesza grę. A więc:
Gra dla 1-2 graczy:
1 żeton doświadczenia wymaga: 1 punktu doświadczenia ( tak wystarczy 1 zielona przygoda)
2 żeton doświadczenia wymaga: 2 pd ( tak 1 żółta :D )
3 żeton i każdy następny wymaga 3pd.
Przy większej liczbie graczy analogicznie
3-4 graczy
1 żeton : 2 pd
2 żeton : 3 pd
3 żeton i każdy następny : 4 pd
5-6 graczy
1 żeton : 3 pd
2 żeton : 4 pd
3 żeton i każdy następny : 5 pd

Co sądzicie o moich modyfikacjach. Od razu napiszę że wczoraj grałem i są to gorące pomysły jeszcze nie sprawdzone :D . Czekam na wasze komentarze
 
     
kumi02
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Świetny pomysł, na pewno to przyspieszy rozgrywkę.
Czekamy na dalsze pomysły
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13