galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chaardan refit
Autor Wiadomość
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

Dokładnie, sadzę że NDA mocno ogranicza takie inicjatywy.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

KingOfLute napisał/a:
dowolną fuszerę można zbyć "czepiasz się".

Nie jest tak.

Chodziło mi o to, że tłumaczenie gier nie jest takie proste jak się wydaje a do przykładów zasadnych dorzuciłeś kilka niezasadnych lub błędnych - trzeba być bardziej obiektywnym.
 
     
KingOfLute
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

Można dyskutować oczywiście, natomiast jeśliby te ewidentne były ok - już jest spory postęp.
Jeszcze dla kontekstu - oczywiście świat się nie kończy, nie zamierzam zwracać towaru do sklepu ;)

Ale wydaje mi się, że poprawić na samym początku jest łatwo i niedrogo, więc szkoda tego nie zrobić.

Z "TIE" chodziło mi o to, że po polsku uzgodnienia liczby i rodzaju oraz sens skrótu zalezy od jego rozwinięcia. Więc trzeba by sprawdzić co znacy (najpierw wiedzieć, że to skrót). To nie jest ewudentne, a mam znajomych tłumaczy i wiem, że pracują pod presją, bez wsparcia ze strony wydawcy, za nie takie znowu wielkie pieniądze.

Z drugiej strony koszt zaopiniowania np. tytułów 20 kart raz na pół roku przez community jest żaden.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

KingOfLute napisał/a:
Z "TIE" chodziło mi o to, że po polsku uzgodnienia liczby i rodzaju oraz sens skrótu zalezy od jego rozwinięcia. Więc trzeba by sprawdzić co znacy (najpierw wiedzieć, że to skrót).

Wystarczy wiedzieć, że mowa jest o myśliwcach typu TIE. Wiedza, że to skrót od silnika niczego tu nie zmienia.

Firma IBM stworzyła...
Koncern IBM stworzył...
IBM stworzyło...
Nikt nie ma pojęcia co znaczy IBM a jakoś każdy wie o co chodzi.
 
     
DarthBart
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

Jak myśliwiec nazywa się TIE-Fighter, zamiast Tie-Fighter to nie trzeba być geniuszem by dojść do wniosku, że TIE to skrót. Tie znaczy krawat co w tym przypadku brzmi z d..py i na pewno nie o to chodziło Lucasowi.

W XXI wieku i erze wujka Google, nie trzeba też długo szukać by znaleźć właściwą odpowiedź. Po wpisaniu w wyszukiwarce "tie fighter" pierwsze co wyskakuje to strona wiki gdzie w pierwszym zdaniu jest wyjaśnione znaczenie skrótu. Zajmuje to ze 20s.
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

To czy TIE to skrót czy nie jest bez znaczenia.
Tłumaczenia opierają się także na wcześniejszym przekładzie danych nazw kraju.
Konsultacja z community bez podpisania lojalek odpada...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14