galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruch statków, wzorniki i żetony, punktacja.
Autor Wiadomość
Kwestor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   Ruch statków, wzorniki i żetony, punktacja.

Powitać wszystkich użytkowników.
Jako, że jestem świeży w X-wingu, mam parę pytań. Chyba nie powielam zagadnień albo jestem po prostu ślepy.
Rozegrałem parę gier zestawem podstawowym wzmocnionym o dodatkowego X-winga oraz Tie Advanced. Więc już pewne przemyślenia i wnioski mam.

A o to pytania które mnie nurtują:
1. Szukam na internecie zdjęć, grafik (lub coś w ten deseń) czytelnych schematów pokazujące jak konkretne starki mogą wykonywać ruchy. (W celach planowania zakupów.)
2. Na allegro są akrylowe wzorniki ruchów i żetony. Widzę sens zakupu wzorników, bo są trwalsze i ciekawiej wyglądają. Natomiast zastanawiają mnie akrylowe żetony. Jakie macie o nich zdanie? Bo dokupując model i tak będą kolejne żetony kartonowe.
3. Od wczesnych lat meczę bitewniaki, są one w większości z balansowane ograniczeniami.
NP: takich jednostek może być w rozpisce tyle i ty, itp... w X-wingu jest tylko odniesienie do pilotów imiennych. Chodzi mi o to czy to co zmieścimy do rozpiski będzie po obu stronach jakoś zrównoważone? Czy można, uzyskuje się jakieś przewagi na samym starcie?
 
     
Niedzwiedz87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Ad1 http://randolphw.github.io/echolocation/
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Ad 2
Z upływu czasu widzę coraz większy sens spersonalizowanych żetonów, wraz z ilością gier moja kolekcja żetonów ulega zmianie ( niestety więcej ich trace niż zyskuje :D ) bo a to ktoś przypadkiem zabierze a to się gdzieś zapodzieje. Mając np 10 żetonów focusa z plastiku np w niebieskim kolorze w czasie gier casualowych mogę je trzymac i zgarniać dużo łatwiej bez ryzyka pomylenia z innym graczem. A kartonowe wyciągać dopiero jak biore udział w turnieju gdzie wymagane jest wszystko śliczne od FFG.

Ad 3
Przewaga mogła być na poziomie 1 fali ( gdzie Advance były wyraźnie słabsze ale z drugiej strony Swarmy Tie stanowiły znaczący trzon topowych rozpisek) w obecnym stadium obie frakcje mogą wystawić zarówno rozpiski oparte na grupach słabych statków ( Tie vs Z + A-Wingi z Asów) jak i na Dużych tudzież elitarnych statkach ( Defender/E-Wing). Dodatkowo większosć modyfikatorów ( dodatkowe umiętności pilotów, załoganci, bronie 2 rzędu, modyfikacje) może być używana po obu stronach konfliktu więc wraz z rozwojem kolekcji balans sie będzie poprawiać.
Szczerze mogę powiedzieć że od jakiś 4-5 różnych statków na frakcje będziesz miał taką ilość kombinacji iż możesz zarówno dać pojedynek zbalansowany jak i z przewagą 1 lub też drugiej frakcji. ( a do tego momentu zawsze są inni gracze od których można się pozyczyc statków/flot ).
W X jak dotąd nie ma żadnych restrykcji ( oprócz wynikających z unikalności pilotów/nazw statków(sokół/slave I/moldy crow )/umiejętności ( dowódca eskrady i zbliżający się lone wolf )
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Ad. 3
co do tych restrykcji to poza imiennymi pilotami i załogantami (którzy mogą występować w podwójnej roli pilot/załogant/(astromech - dla ścisłości) ) i pewnymi unikatowymi kartami to istnieją pewne restrykcje, ale dotyczą one gier na więcej niż 100 punktów. Wtedy nie można wystawiać więcej niż 12 małych lub 6 dużych statków tego samego typu.
 
     
Kwestor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

dzięki wielkie.
O to mi chodziło :)
 
     
vip3r
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014   

Patsy napisał/a:
poza imiennymi pilotami i załogantami (którzy mogą występować w podwójnej roli pilot/załogant/(astromech - dla ścisłości) ) i pewnymi unikatowymi kartami


a ja mam wątpliwość czy faktycznie tak jest?

ja zrozumiałem że instrukcja mówi że jak masz kropkę to nie możesz mieć dwóch tak samo nazwanych kart (niezależnie czy są duże czy małe) - czy faktycznie można np. cheewbacką/vaderem lecąc mieć chewego/vadera jeszcze jako załoganta (na tym lub innym statku?) ?

fabularnie wydaje się to wątpliwym pomysłem i w instrukcji czy FAQ nie znalazłem nic co by na to pozwalało

i mógłbyś rozwinąć o jakie unikatowe karty chodzi?
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014   

vip3r napisał/a:
Patsy napisał/a:
poza imiennymi pilotami i załogantami (którzy mogą występować w podwójnej roli pilot/załogant/(astromech - dla ścisłości) ) i pewnymi unikatowymi kartami


a ja mam wątpliwość czy faktycznie tak jest?

ja zrozumiałem że instrukcja mówi że jak masz kropkę to nie możesz mieć dwóch tak samo nazwanych kart (niezależnie czy są duże czy małe) - czy faktycznie można np. cheewbacką/vaderem lecąc mieć chewego/vadera jeszcze jako załoganta (na tym lub innym statku?) ?

Trochę zła interpretacja :smile: zapewne chodziło o fakt, że występują karty o tej samej nazwie zarówno pilotów jak i załogantów, a nie że może występować w jednej flocie pilot Luke Skywalker i strzelec pokładowy Luke Skywalker
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014   

Crane napisał/a:
vip3r napisał/a:
Patsy napisał/a:
poza imiennymi pilotami i załogantami (którzy mogą występować w podwójnej roli pilot/załogant/(astromech - dla ścisłości) ) i pewnymi unikatowymi kartami


a ja mam wątpliwość czy faktycznie tak jest?

ja zrozumiałem że instrukcja mówi że jak masz kropkę to nie możesz mieć dwóch tak samo nazwanych kart (niezależnie czy są duże czy małe) - czy faktycznie można np. cheewbacką/vaderem lecąc mieć chewego/vadera jeszcze jako załoganta (na tym lub innym statku?) ?

Trochę zła interpretacja :smile: zapewne chodziło o fakt, że występują karty o tej samej nazwie zarówno pilotów jak i załogantów, a nie że może występować w jednej flocie pilot Luke Skywalker i strzelec pokładowy Luke Skywalker



Dokładnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13