galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tie Defender
Autor Wiadomość
zeliwny
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   Tie Defender

Cześć
Jestem nowym graczem w X-Winga.
Zastanawiam się nad kupnem Tie Phantoma lub Tie Defendera?
Wszędzie widzę tylko komentarze o Tie Phanthom, że jest świetny ale, że rebelia może go zestresować itp.
O Tie Defenderze nic a nic, żadnych komentarzy.
Czy to faktycznie pojazd nie wart uwagi?
A może jednak warto go zakupić ?
Mógłby ktoś przybliżyć ten pojazd jego dobre i złe strony sytuacje, taktyki w których jest przydatny?
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   Re: Tie Defender

zeliwny napisał/a:
Czy to faktycznie pojazd nie wart uwagi?
A może jednak warto go zakupić ?

Na pewno warto zakupić, choćby dla jednej z najlepszych kart, tj. Predator. Defender jest dobry, ma biały Koiogran, namierzanie i 3 osłony. Rexler jest często na stołach, zazwyczaj z heavy laser cannon. Vessery też jest dobry.
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Defender był długo niedoceniany, ale wygląda na to, ze zaczyna znajdować swoje miejsce w rozpiskach - w top 16 Mistrzostw Polski w ubiegły weekend pojawił się 2 razy (za każdym razem był to Rexler).

Statek z pewnością jest twardy, ba, statystycznie twardszy od Firespray'a, a to w dobie wszechobecnych Sokołów okazuje się mieć spore znaczenie. Nieźle sprawdza się też jako łowca Phantomów, wierzę więc, że będzie coraz częściej gościł na stołach :)
 
     
KingOfLute
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Pewnie mieć trzeba oba, natomiast ja zacząłbym od Phantoma. Możliwość wychodzenia z pola ostrzału jez bezcenna, cały trik w graniu Phantomem to żeby nie polegać na 4 kostkach obrony, tylko w ogóle nie dać się ostrzelać. Do tego 5 kostek z bliska dewastuje wroga.

Druga rzecz to zawsze brać VI do Whispera (i zaawansowane maskowanie), wtedy nawet Falcon (o ile nie jest to Han z VI / brak inicjatywy) będzie miał problem. W ostatniej grze (Whisper, Echo, Turr kontra Falcon z Lando + 2 Daggery z ADVS) wybiłem B Wingi unikając ich pola ostrzału, został Falcon na Whispera i zamęczyłem go biorąc Evade, dostając focusa po ostrzale ze zdolności Whispera.

Po prostu 3 kostki ataku to za mało na zamaskowanego Phantoma z Evadem i Focusem.

Problem pewnie może być z Hanem + C3PO + VI, ale to z takim nie grałem :P

Tie Defender jest bardziej tradycyjny, przy tym dość drogi. Myślę, że zacząć łatwiej Slavem, bo wybacza błędy (10 hit pointsów, a nie 6).
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   Re: Tie Defender

zeliwny napisał/a:
Zastanawiam się nad kupnem Tie Phantoma lub Tie Defendera?

jesli lubisz Imperium to warto miec oba ;-) ale do rzeczy

TIE Defender - najczesciej latany w postaci Rexler z HLC i VI lub innym medalem, w grze dziala troche jak firespray ale ma kilka zalet - bialy nawrot, ktory jest lepszy do HLC niz drugi arc firespraya, nie jest duzym statkiem wiec latwiej nim manewrowac i trudniej miec w polu razenia, kosztuje o polowe mniej w zlotowkach i ma w zestawie predatora - bardzo dobry medal, uzywany na Wedgu czy Falconach

TIE Phantom - jedyny statek z 4 ataku i cloackiem, jednak dosc specyficzny, wymaga odpowiedniego zestawu ulepszen, morderczy przeciwko skladom, kotre nie sa na niego przygotowane, jednak z rozpiskami anty-whisper typu gruby Han z PS11, Defender z PS10 i HLC, Fett z PS10 lub Wedge z PS11 + fleche torpedos itp potrafi zejsc w jedna ture pozbawiajac nas 40 punktow

dlatego uwazam, ze na poczatek lepszym wyborem jednak bedzie Defender :wink:
 
     
zeliwny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Dzięki za wyczerpujące informacje.
Nie będę się co prawda śpieszył z zakupem bo póki co mam się czym bawić i rozpoczynam przygodę, ale przekonaliście mnie, że Defender może być fajny w graniu.
No i dzięki wam mam sposoby na Phantoma, którego zapewne nie raz spotkam na stole.
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014   

Odnośnie TIE Defendera, to mi przemyślenia odnośnie tego statku udało się zawrzeć w artykule opublikowanym na x-wing.pl. Niedługo tam też powinna się pojawić jego druga cześć, a teraz jak kto ma ochotę to zapraszam do czytania i dzielenia się własnymi przemyśleniami.
 
     
vip3r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

fajne napisany artykuł!

ja gram raczej rekreacyjnie ale bardzo lubie tie defendera (nawet myślę o zakupie drugiego więc jakby ktoś kupił go tylko dla kart roszerzeń to się polecam ;) )

naprawdę potrafi konkretnie przywalić razem z wymanewrowaniem czy predatorem (i to tym fajniejsze że te karty są od razu z nim!)

podoba mi się też bardzo jego zielona 5-tka prosto

owszem latanie nim wymusza inną taktykę niż TIE-F/I (w sposób może mniej oczywisty niż phantom) ale jak się przestawić do innego latania nim to naprawdę fajny jest
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Paź, 2014   

A tu link, do drugiej części artykułu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13