galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman The Woodland Expansion!
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   Talisman The Woodland Expansion!

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4799
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Zapowiada sie ciekawie. Mozliwosc zmiany rzutow innych graczy, jasna/ciemna strona Mocy (znaczy Przeznaczenia), dodatkowe bonusy/kary od przeciwnikow, specjalne sciezki, ktorymi ma podarzac postac oraz last but not least - czwarty naroznik. Mam nadzieje, ze ten dodatek rzeczywiscie bedzie mial tak duzy wplyw na rozgrywke jak mi sie wydaje :) W kazdym badz razie juz wiem co dostane na urodziny w tym roku :D
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2014   

Nowa zajawka Woodland
I dotychczasowe arty i opisy wybranych nowych kart

Nowy dodatek zapowiada sie coraz ciekawiej. Niestety nie ma jeszcze podanej daty wydania, wiec nadal pozostaje ostrzenie sobie zebow...
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Sie, 2014   

Kuszenia Losu ciag dalszy. Opisano przykladowe sytuacje dla postaci z ciemnym/jasnym losem, a takze dla postaci, ktore nie sa przypisane do konkretnej strony losu lub nie maja go wogole. Prawdopodobnie grajac w Woodlands postacia, ktora moze miec max 1 pkt losu bedzie traktowane jako hardcore lub samobojstwo xD
W nowej zajawce dodatku skupiono sie na zaprezentowanych juz wczesniej Oberonie i Tytanii - Krol Elfow i jego atrybuty beda wspieraly ciemna strone losu, natomiast Krolowa Elfow bedzie faworyzowac bohaterow jasnej strony losu.
Pokazano rowniez kilka nowych kart. Na uwage zasluguje Wyrdling.
Niestety daty wydania nadal nie podano. Natomiast na fantasyflights mozna juz robic preordery - cena $39.95, czyli standarowa za duzy dodatek :)
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Sie, 2014   

Sa do wgladu karty postaci! Pojawily sie kilka dni temu tutaj. Piec nowych postaci to:
- Ancient Oak (Drzewiec?),
- Totem Warrior (Indianin? XD),
- Leywalker (Glados :) ),
- Spider Queen (Pajecza Krolowa),
- Scout (Skaut).
Kazda z postaci bedzie miala wlasny zestaw zetonow, dzieki ktorym bedzie mogla ukryc karty na planszy, odnowic czary lub zycie, zatrzymac innego gracza a nawet wplynac na wynik jego rzutu koscmi. Zapowiada sie coraz lepiej, niestety nadal nie ma podanej daty wydania, takze pozostaje cierpliwie czekac...
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Wrz, 2014   

Ech, kolejny wpis na temat dluuugo juz wyczekiwanych Woodland'ow - tym razem mozemy dowiedziec sie wiecej o Przeznaczeniu i Sciezkach.
Wchodzac do Lasow bedziemy musieli wybrac jedna z 3 Sciezek, ktora da nam dodatkowe zdolnosci. Okresli tez co bedzie sie dzialo podczas testu Przeznaczenia i w jaki sposob bedziemy mogli dostac Przeznaczenie. Sciezki nie sa przypisane na stale, bedzie mozna je zmieniac, czasem celowo, czasem losowo.
Przeznaczenie bedzie zalezalo od Losu, jaki wybierzemy (jasny/ciemny/neutralny) i rowniez da nam dodatkowe moce.
Niestety data premiery nadal nie zostala podana, choc do konca trzeciego kwartalu, w ktorym niby mial sie ukazac ten dodatek, zostal niecaly miesiac...

EDIT: Wyciekly (?) zakonczenia z Woodlands. Jesli nie mozecie sie powstrzymac mozecie zobaczyc je TUTAJ.
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Wrz, 2014   

Kolejna (mam nadzieje, ze juz ostatnia) zapowiedz The Woodland. Tym razem, oficjalnie, zostali przedstawieni 3 z 5 nowych bohaterow - Ancient Oak, Leywalker oraz Spider Queen. Co wiecej, oprocz kart postaci jest tez link do zasad gry (plik .pdf, wazy 2.3 MB) w The Woodland!
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Nemomon napisał/a:
(...) aczkolwiek skoro już instrukcja została wydana, to myślę, iż nie dłużej jak za tydzień Woodland pojawi się w sklepach.

el_g napisał/a:
Trzymam Cie za slowo :mrgreen: Woodland wg zapowiedzi powinien wyjsc w 3cim kwartale tego roku. Jesli wydawca chce dotrzymac terminu to zostaly mu lekko ponad 2 tygodnie...

Nemomon napisał/a:
Lepiej nie trzymaj mnie za słowo, to nie ja wydaję Woodlanda, możesz się więc mocno rozczarować jak tylko na moim słowie będziesz się opierać ;) .
Okazuje sie, ze Nemomon poruszyl niebo, ziemie oraz wydawnictwo Fantasy Flight - wczorajsza zapowiedz Woodland'ow to... potwierdzenie wydania! Dodatek od wczoraj mozna kupowac juz online, a na dniach powinien pojawic sie w sklepach (zapewne w niektorych juz jest) :)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014   

:)
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014   

Woodland doszedl w zeszlym tygodniu i zostal raz przetestowany przez weekend :) Pierwsze wrazenie - cos tu nie gra, paczka powinna byc wieksza xD I rzeczywiscie - pudelko jest mniejsze niz poprzednie, a plansza skladana jest na 4, nie na 3 jak w Highland, City czy Dungeon. Na szczescie wszystkie karty sa normalnego rozmiaru, figurki sa standardowe i jak zawsze dopracowane z najmniejszymi detalami, a nowe zetony kolorowe i nie sposob ich pomylic z innymi.
Rozgrywka byla emocjonujaca, nowe postacie dzieki temu, ze w rozny sposob wykozystuja swoje zetony sa naprawde ciekawe. Niestety nie udalo sie za bardzo przetestowac Pajeczej Krolowej i Totemowego Wojownika, bo mieli pecha i dosyc szybko odpadli - Krolowa zalatwil jeden z jej pajakow (-1 do rzutu koscia i poszly ostatnie 2 punkty zycia) a Wojownik odpadl po starciu ze zmasowana przewaga wroga (wyciagnal 3 karty i na kazdej byl raczej ciezki przeciwnik). Drzewiec, Portalowiec i Skaut radzili sobie calkiem dobrze. Drzewiec okazuje sie calkiem latwa postacia, ktora latwo moze poradzic sobie w kazdych warunkach bojowych (zdobyte zetony dodaja +1 do Sily/Mocy, mozna je dowolnie zmieniac na poczatku tury) i ktora baaardzo ciezko ubic (kazdy zeton podnosi automatycznie wartosc zycia o 1). Portalowiec strategicznie umieszcza portale a za kozystanie z nich otrzymuje czary, dzieki ktorym moze atakowac moca podczas walk na Sile. Niestety Portale moze umieszczac tylko wtedy, gdy inny z graczy rzuca czar - jesli podczas rozgrywki nie trafia sie magiczne postacie Portalowcowi moze byc ciezko. Skaut z premedytacja blokowal karty przygod - jesli trafil na zbyt ciezkich przeciwnikow ratowalo mu to skore, a jesli trafil na cos ciekawego, a akurat nie mogl z tego skorzystac to blokowal dostep innym graczom.
Kluczowym elementem rozgrywki jest Przeznaczenie, ktore teraz dziala na 2 sposoby - jasnymi zetonami zmieniamy swoje rzuty, ciemnych uzywamy, aby do ponownego rzutu zmusic innych graczy. Bardzo duzo kart z Woodland (wrogowie, towarzysze, przedmioty) ma dwojakie dzialanie, zalezne od tego jakiego Przeznaczenia mamy wiecej. Jesli mamy po rowno to nie ma efektu, a jesli nie mamy Przeznaczenia wogole to zazwyczaj dziala efekt gorszy. Wystarczy wiec, ze postanowimy zmienic swoj nienajlepszy rzut na atak podczas walki, aby zmienilo nam sie Przeznaczenie z jasnego na neutralne i nasza bron lub towarzysz stracili swoje wlasciwosci. Takze jest ciekawie i sie dzieje! :D
Wchodzac do na obszar Woodland kazdy gracz wybiera jedna z trzech Sciezek (zawsze sa trzy, dobiera sie nowe), ktora pomaga/utrudnia nasza podroz a takze determinuje co stanie sie na ostatnim polu - Spotkanie z Przeznaczeniem. Sciezki mozna stracic (np. wychodzac z Woodland), moga tez sie losowo zmienic podczas podrozy. Generalnie im trudniejsza Sciezka, tym latwiej jest dostac karte Przeznaczenia na koncu. A jest o co sie bic - karty Przeznaczenia dodaja po kilka bonusow kazda i nawet jesli postac zginie wszystkie przechodza do nowego bohatera!
Karty przygod sa naprawde fajne i to nie tylko dlatego, ze sporo z nich ma rozne dzialanie zalezne od Przeznaczenia. Przeciwnicy nie sa super mocni, ale dzieki swoim specjalnym zdolnoscia potrafia namieszac. Przedmioty sa bardzo ciekawe i sporo jest takich, o ktore kazdy sie bedzie bil, ale nie na kazdym da sie polozyc lapy bez problemow (bo np. trzeba miec co najmniej 5 punktow Sily). Inne karty, jak Wydarzenia, Miejsca czy Nieznajomi budzili rozne emocje, ale przewazajaca byl lek, czy ma sie odpowiednie Przeznaczenie xD Bo majac dobre mozna sie bylo spodziewac milych dodatkow, ale majac zle czekaly nieciekawe konsekwencje :)
Na koniec mila niespodzianka. W pewnym momencie do gry dolaczyl Druid z podstawki - okazalo sie, ze Woodland jest dla niego swietnym dodatkiem i z uzupelnianiem czarow nie mial najmniejszych problemow. Az strach sie bac co bedzie tam wyprawial Elf xD
Podsumowujac - pierwszy test byl ciekawy, ale niewystarczajacy xD Mimo to i poki co uwazam, ze jest to aktualnie najlepszy z dodatkow do Talizmanu. Takze jesli komus nie przeszkadza wersja anglojezyczna to nie ma sie co zastanawiac, zwlaszcza, ze w tym momencie na amazonie mozna bardzo tanio dostac. Jesli ktos nie chce psuc sobie kolekcji i bedzie czakal na wersje polskojezyczna - mam nadzieje, ze nie bedziecie czekac dlugo :twisted:
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Paź, 2014   

Popełniłeś pewien błąd - Leywalker może położyć swoje tokeny również wtedy, kiedy sam rzuca Zaklęcie. Nie musi czekać na innych Poszukiwaczy. No ale... wcześniej sam musi mieć jakieś Zaklęcie, by móc je rzucić...

;)
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

Nemomon napisał/a:
Popełniłeś pewien błąd - Leywalker może położyć swoje tokeny również wtedy, kiedy sam rzuca Zaklęcie. Nie musi czekać na innych Poszukiwaczy. No ale... wcześniej sam musi mieć jakieś Zaklęcie, by móc je rzucić...

;)
Rzeczywiscie, nie doczytalem, ale podczas pierwszej gry czesto o pewnych rzeczach sie zapomina (wybieranie karty Sciezki podczas wejscia do Woodland), a inne przegapia... Zwlaszcza, ze czasem jedno slowo w opisie zupelnie zmienia sens, np. kiedy zeton pajeczyny zamienia sie w zeton pajaka (zdolnosc Pajeczej Krolowej) to ten pajak MOZE, ale nie musi odejmowac na kosci -1 graczowi na tym polu. I w takim wypadku wroci do Pajeczej Krolowej. A ja ja ubilem, bo wydawalo mi sie, ze pajak dziala automatycznie na pierwszego poszukiwacza....
Zreszta troche zamieszania narobili przeciwnicy, ktorzy powodowali efekty zalezne od posiadanego Przeznaczenia. O ile na niektorych kartach jest jasno napisane 'po przegranej walce', o tyle na innych jest tylko opisefektu. I tu pojawia sie zagwozdka, np. strace towarzysza przed czy po walce? A wystarczylo przeleciec jeszcze raz przez zasady, aby przypomniec sobie, ze wszystkie efekty dzialaja w momencie rozpatrywania karty (w tym wypadku przed walka) chyba, ze opis mowi inaczej xD
 
     
Nyarl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

A mnie zbulwersował fakt o mniejszym pudełku. nie mogli ostatniego zrobić tak jak reszty? Przypuszczam, że jak będą dodruki kolejne to będą już w mniejszych pudełkach i z planszami składanymi na 4. Hmmm... Specjalnie to zrobili żebym kupił od początku wszystko bo nie lubię różnic. haahaha. Tak jak puszkę pandory zrobili na innym papierze i odstaje od reszty - załamałem się i mój mały, ciasny świat legł w gruzach....
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lis, 2014   

Nyarl napisał/a:
A mnie zbulwersował fakt o mniejszym pudełku. nie mogli ostatniego zrobić tak jak reszty? Przypuszczam, że jak będą dodruki kolejne to będą już w mniejszych pudełkach i z planszami składanymi na 4. Hmmm... Specjalnie to zrobili żebym kupił od początku wszystko bo nie lubię różnic. haahaha. Tak jak puszkę pandory zrobili na innym papierze i odstaje od reszty - załamałem się i mój mały, ciasny świat legł w gruzach....


Współczuję... :P . Oj, chyba jednak nie bardzo... :P .

Ja się tam cieszę, że zmniejszyli pudełka; te oryginalne były tak gigantyczne, że przez pewien czas miałem problem je zmieścić (zbieram angielską i polską wersję). Specjalnie musiałem kupić półkę, żeby je wszystkie wsadzić... Ale problem też będę z tym mieć, bowiem mimo wsio jestem kolekcjonerem Talismana, więc czeka mnie kolejny wydatek kupić od nowa wsio duże pudełka... Dobrze, że relatywnie nie muszę się z tym spieszyć...

Co do Puszki Pandory, to także nie narzekam. Ba, w systemie druku na życzenie mam Władcę Pierścieni LCG i twierdzę, że te karty są lepszej jakości jako oryginalne karty.

Anyway, Puszka dodaje osobną talię, więc nie ma znaczenia, iż karty lekko się różnią. Chociaż Nyarl jesteś w takim wieku, iż na pewno grałeś w starą Magię i Miecz. W starym MiM karty Poszukiwaczy były czerwone, żółte, sztywne, giętkie - i wsio były w jednej talii w której losowało się postaci do grania. I to nie tylko byli Poszukiwacze, ale Czary czy Przygody były takie same. I się grało, i nikt nie narzekał, iż jeszcze bez odkrycia karty doskonale wie, co losuje. Dlatego nie ma potrzeby narzekać na Puszkę Pandory - kiedyś było jeszcze gorzej ;) .

BTW, nikt nie powiedział, iż Woodland to ostatni dodatek do Talismana. To się dopier okaże ;) .
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lis, 2014   

Nyarl napisał/a:
A mnie zbulwersował fakt o mniejszym pudełku. nie mogli ostatniego zrobić tak jak reszty?

Nemomon napisał/a:
Ja się tam cieszę, że zmniejszyli pudełka; te oryginalne były tak gigantyczne, że przez pewien czas miałem problem je zmieścić
Zgodze sie z Nemomonen - mi na polce zabraklo miejsca wlasnie na Woodlands, ktory zostal sprytnie schowany w glebi xD Nowe pudelka sa niewiele mniejsze, ale jednak roznica jest odczuwalna i jesli mialbym mozliwosc wyboru na poczatku przygody z Talizmanem to wybralbym mniejsze opakowania.
Nemomon napisał/a:
Anyway, Puszka dodaje osobną talię, więc nie ma znaczenia, iż karty lekko się różnią.
Dokladnie. Mnie bardziej denerwuje brak 'oryginalnego' pudelka :evil:
Nemomon napisał/a:
BTW, nikt nie powiedział, iż Woodland to ostatni dodatek do Talismana. To się dopier okaże
Czyzby juz cos w trawie szumialo??? :cool:
To jeszcze taka ciekawostka: po Woodlands zakupilem jeszcze City (ostatni oficjalny dodatek, ktorego mi brakowalo) i przyszlo pudelko normalnej wielkosci, ale juz plansza byla skladana po nowemu, czyli na 4 czesci :shock:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13