galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Warszawa][Casual] MISTRZOSTWA PARADOXU W X-WINGa
Autor Wiadomość
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lis, 2014   [Warszawa][Casual] MISTRZOSTWA PARADOXU W X-WINGa

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA MISTRZOSTWA PARADOX-CAFE e X-WING - fanowy turniej o piwo!!!

Kiedy: 29 listopada (sobota)
Godzina: 11:00-18:00
Gdzie: Paradox Cafe
Wejściówa: 15zł (w tym 3 tosty dla każdego uczestnika)

O co gramy:
- O wieczną chwałę (portret zwycięscy zawiśnie w knajpie)
- O piwo (zwycięsca wygrywa bon na 150zł do Paradoxu)

Zasady Specjalne:

- format standard na 100pkt
- za każdy statek rozbity na asteroidzie gracz dostaje małe piwo lub mały sok. Do wyczerpania zasobów (20 sztuk)
- prosimy o nie wnoszenie własnych trunków, napojów i jedzenia.

Towarzyski turniej dla każdego (także dla początkujących graczy).
Trochę zabawy trochę uczenia się. Zapraszamy wszystkich chętnych.
(nieletni grają o Colę ;) )
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lis, 2014   

No nareszczie :)
Będę ... i nie po cole :)
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lis, 2014   

Będę.
 
     
geloktarr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014   

Witam, czy nowi też mogą dołączyć ?
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014   

geloktarr napisał/a:
Witam, czy nowi też mogą dołączyć ?

Jak najbardziej :grin:
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014   

Czyli jak wpadnę i będzie to mój pierwszy "poważniejszy" turniej, i w sumie też nawet nie 10-ta gra, to nie będę potraktowany jak $#%^$#^ i co ja tutaj robię? Tylko będzie można liczyć na małą pomoc techniczną jak grać na turnieju, jakich gaf nie popełniać i po samej grze będzie można liczyć na uwagi od bardziej doświadczonych graczy CO ROBIŁEM ŹLE (a będzie tego pewnie dużo ;P) .?

Czy wszystkie karty wymagane są oryginalne, czy wystarczy mieć sama rozpiskę i oryginalne statki ?:) Zdecydowanie forma gdzie można mieć wydrukowane karty (ale wiadomo ze wszystkim zasadami) ułatwiła by wejście dla bardziej początkujących graczy.
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014   

Mareczq napisał/a:
Zdecydowanie forma gdzie można mieć wydrukowane karty (ale wiadomo ze wszystkim zasadami) ułatwiła by wejście dla bardziej początkujących graczy.

Niekoniecznie, majac ograniczona pule statkow/kart ludzie kombinuja bardzo i przez co duzo wieksza uwage skupiaja na tym co zrobili :P A mając dopuszczone proxy jak sie chce to duzo ludzi bierze rozpiski ktore wygrywaja topowe turnieje a potem sie dziwia ze jednak nimi przegrywaja wszystkie gry :P

No i o ile nie potrzebujesz tripio to zapewne jak napiszesz wczesniej to ktos Ci przyniesie brakujace statki/karty :P
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014   

Raczej resztę kart mam odpowiednią ilość, nie mam właśnie kart z największych statków;)

I tak jak robisz sobie rozpiskę , i zrobisz tak jak chcesz, a potem patrzysz , że brakuje Ci towaru za 400-500 zł tylko dla 4-5 kart to robi Ci się smutno i odechciewa się grac ;) W każdym razie ja troszkę tak mam - najgorsze jest w tym wszystkim, że nawet nie bardzo mnie teraz ciągnie Epicu (zwłaszcza, jak ma być Armada). Z 2-igej strony lubię grac optymalnym spisem, tak już mam ;)
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lis, 2014   

Hurra! Nareszcie jakiś turniej!
Breed9000 napisał/a:
Wejściówa: 15zł (w tym 3 tosty dla każdego uczestnika)

I to mi się podoba!
Breed9000 napisał/a:
- O wieczną chwałę (portret zwycięscy zawiśnie w knajpie)

Też mi się podoba, chociaż osobiście, jak bym został zwycięzcą, to nie, ale raczej nie zostanę zwycięzcą także nie ważne. :wink:
Breed9000 napisał/a:
- O piwo (zwycięsca wygrywa bon na 150zł do Paradoxu)

Promowanie używek? To my tu mamy Imperium czy Rebelię? :grin: Też mi się podoba. Znaczy bon mi się podoba.

Breed9000 napisał/a:
- za każdy statek rozbity na asteroidzie gracz dostaje małe piwo lub mały sok. Do wyczerpania zasobów (20 sztuk)

Bardzo mi się podoba. :grin:
"Rozbity = zniszczony" rozumiem? Czy "rozbity = 1 uszkodzenie"?

Mareczq napisał/a:
będzie można liczyć na małą pomoc techniczną jak grać na turnieju, jakich gaf nie popełniać i po samej grze będzie można liczyć na uwagi od bardziej doświadczonych graczy CO ROBIŁEM ŹLE (a będzie tego pewnie dużo ;P) .?

No wiesz gra jest o PIWO, będzie walka bez żadnej litości, tak więc nie licz na podpowiedzi jaki manewr będzie najlepszy w danej sytuacji. :twisted:
Nie bój nic, możesz liczyć na przypominanie o kartach i zasadach. Jedyny kłopot to to, że gra jest na czas, a co zrobisz źle to sam będziesz wiedział, niestety po fakcie i będzie tego dużo. :wink: No i właśnie po to przychodzisz na turniej. :smile:
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Rozbity to oczywiście zniszczony. ;)

Turniej jest klasy Casual (towarzyskiej) co oznacza że nowi gracze są mile widziani. Znajomość zasad też jest mile widziana, nie trzeba natomiast być zaznajomionym z każdym tajnikiem gry, czy X stronami FAQa.

Jeżeli 5 fala pojawi się w sklepach do piątku (28.11) to będzie dopuszczona na turnieju. Jeżeli nie to nie będzie.

Na turnieju nie są dopuszczalne proxy w żadnej formie (kart lub modeli). Jeżeli komuś brakuje czegoś a chciałby tym zagrać niech pisze a spróbujemy coś zorganizować.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Ale już zamienniki tokenów, znaczników, miarek itp. są dozwolone?
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Oczywiście. Takie zamienniki można dostać nawet w kilku sklepach czy na allegro. ;)
 
     
vip3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

no i jak było na koniec? ktoś pokusi się o relację? :)

dużo tych piw za asteroidy poszło?

kto (i jaką rozpiską) wygrał?

a przy okazji bardzo dziękuję za super imprezę!
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

W nawiązaniu do powyższego maila - dziękuję wszystkim uczestnikom za obecność i towarzystwo w, mam nadzieję, dobrej zabawie.

Turniej klasy casual był rzeczywiście casual :) .

Tydzień przed turniejem testowałem rozpiske na 2 Phantomach i doom shuttlu. Niestety prowadzenie zarówno echo jak i whispera okazało się dla mnie zbyt trudne, więc poddałem się i zamieniłem echo na Fel'a.

I to był strzał w 10 :)

Koniec końców zagrałem czyms takim:
Whisper + Veteran instinct, ACD + FCS
Soontir Fel + PTL, Royal guard (a co!) i Cloaking Device
Lambda (2) , Vader i Advanced Sensors.


Zagrałem 5 bardzo przyjemnych bitew, o których poniżej:

1 Bitwa - Rebelia - Dwóch młodzieńców, których twarze kojarzę jeszcze z Twierdzy, ale imion nie pamiętam - przepraszam.

2X, 2x B . Na początku było trochę szachów, jeden błąd z Whisperem lądującym na asteroidzie, ale potem siła ognia + błędy w doborze celów (zupełnie zignorowana lambda) spowodowały, ze same Xy nie były w stanie sprostać manewrowości Sontira i Whispera.
Niemniej trzeba przyznać, że obaj zostali na jednym HP więc wynik może być mylący. bo mało brakło ... 100:0

2 Bitwał - Łukasz :

2 Z z rakietami, Wedge i Ten Nunb w B-wingu

Łukasz ustawił się na środku stołu, ja po prawej. Zaskoczył mnie, ponieważ zaraz na początku zakręcił w prawo ostro i i podleciał do rogu, a potem nawrócił. Niestety dla niego luka pomiędzy jedna i drugą dwójką była za duża, więc błyskawicznie spadła 1 zetka, bez wystrzelenia rakiet. niedługo potem poleciał Wedge.

Potem w manewrowaniu rani mi Lambde, a ta na jednym HP wylatuje poza planeszę.
Jeszcze następuję festiwal błędów i przypadków (o których szkoda gadać), ale koniec końców Interceptor i Phantom to za dużo na jednego B (zwłaszcza stojącego na kartoflu) i zetke.

100:24

3. Bitwa z Michałem (jego jeden z pierwszych turniejów)
Han (ale nie taki bardzo fat) + Z + X (chyba).

W rozgrywce kluczowe były 2 rzeczy: inicjatywa niestety po stronie przeciwnika oraz utrzymywanie zasięgu. Skupiłem się na Hanie. @ tury go ostrzeliwywałem, aż w końcu został bez tarcz.
W międzyczasie Whisper został na jednej ranie więc stwierdziłem, że nie ma wyboru wbijam na zaisęg 1. Whisper zginął, ale zadał 4 hity. Dodatkowe 2 z Sontira i w 2 tury było po zabawie, po Hanie ... i w zasadzie po grze. Z i X nie dały rady. 100:39

4. Bitwa z Maćkiem (urzędującym Mistrzem Polski X-Wing :) )
Ponieważ turniej Casual to i graliśmy casualowo : Dash Render + Coran Horn (obaj z dodatkami)

Dash jest upierdliwy, to prawda - bardzo dobrze się tym manewruje, ale daje się złapać na 1.
I to jest dla niego kłopot. Trochę się działo na stole, min. Maciej zdjął Sontira (do którego strzelał 2 tury) ale najpierw obrał go ze wszelkich tokenów (dash, + 2 x Corran) - i potem jeden strzał :) . Ale Soontir się pięknie odgryzał ... :)

Koniec końców po ubiciu Corrana Dash długo nie przetrwał (3 strzały w ostatniej chwili ... w tym krytyk - 2 hity). Może gdyby nie spadł od kryta dałby radę ubić Whispera ... ale miałem fuksa :) 100:33


5. Ostatnia bitwa z Falconem.
Chewbccka + gunner+ coś (nie pamiętam dokładnej rozpiski), 2x B + sensory.

Niestety, dla Falcona, inicjatywa w tej bitwie była po mojej stronie. Dość szybko zszedł jeden B, a potem chewbacca od skoncentrowanego. Ja straciłem Sootira ... 100:33


Podsumowując:
- Dzięki za miłe i przyjemne bitwy
- za dobry turniej i piwo :)
- za miło spędzony czas
- Bobrowi - za ogarnięcie całej imprezy mimo choroby :)
- wszystkim 17 graczom za przybycie :)
- no i oczywiście załodze Paradox'u, że z nami wytrzymała :)

Mam nadzieję, że damy radę taki turniej organizować częściej :)

Pozdrawiam :)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

Fajnie napisane, aż żałowałem, że nie mogłem wpaść :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 14