galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drobna pomoc w wyborze dodatku
Autor Wiadomość
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   Drobna pomoc w wyborze dodatku

Witam.
Jestem świeżym posiadaczem podstawki x-wing.
Będę grał z synem ewentualnie żonę zmuszę :evil: .
Potrzebuję dodatku do bardziej złożonej rozgrywki. Chciałbym rozwijać obie strony. co polecicie dla świerzaka do 100zł (2 dodatki). Oczywiście coś co jest dostępne.
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

Jesli to ma byc nastawione do grania domowego rozwazyłbym następujące wybory
A)
Rebelia: E-Wing
Imperium: Tie-Defender
Dlaczego:
Statki są zbliżone kosztowo w punktach dlatego będziesz mógł przygotowac rozpiski X+E vs 2xTie+Defender. Dodatkowo dodatki z E-winga mogą posłużyć również w X ( torpedy/astromechy) oraz analogicznie zasilony będziesz nowymi umiejętnościami pilotów ( predator i 2x wymanerwowanie wspólnie z Defenderem)
Defender z kolei jest statkiem posiadającym dużą siłe ognia i możliwość używania rakiet oraz dział. Co pozwoli na poznanie kolejnych mechanik z gry.
B)
Rebelia: E-Wing
Imperium: Tie-Phantom
Powody wybrania E-Winga są analogiczne jak w A, Phantom jest również zbliżonym kosztowo statkiem jednak posiadającym unikatowy system dla siebie gry, jest statkiem abrdzo kruchym aczkolwiek manewrowym i pozwala na ukrywanie się przed przeciwnikami. Dodatkowo dostajesz karty załogantów które również bedą odmianą w budowaniu eskadr. Niestety na starcie wykorzystasz tylko je do rozbudowy Phantomów ale z zwiększaniem kolekcji Taktyk tudzież Specjalista Zwiadu mogą pojawiac sie duzo czesciej.
C)
Rebelia: B-Wing
Imperium: Tie-Phantom/Tie-Defender
B-Wing to statek czołg, potężnie opancerzony z małą zwrotnością ale dużą siłą ognia. Może on fajnie komponować się dodatkami zarówno z phantomem ( oboje wykorzystują systemy jako ulepszenia) jak i Defenderem ( oboje mają działa oraz rakiety )
D)
Kolejna podstawka :D
Zawsze to 3 statki w cenie 2.2 :P


Osobiście na początek odpuściłbym X-Winga ( nowi piloci) i Tie-Fightera ( nowi piloci ) gdyż wiem że do domowych rozgrywek na początek fajnie się sprawdza większa róznorodność statków aczkolwiek i takei opcje możesz rozważyc.
Unikałbym na start napewno:
Tie-Advanced
Tie-Bomber
A-Wing
Z-95
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Zastanowię się na wersją A lub D
 
     
vip3r
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

nie wiem w jakim wieku masz synka - mój ma 6 lat i dla wyrównania szans (szczególnie na początek) polecałbym coś z wieżyczką - np. niedocenianego Y-winga dla rebelii - w warunkach domowych klimat jego chyba bedzie lepszy niz E-winga

natomiast dla imperium polecałbym zdecydowanie Defender - bardzo fajny statek i bardzo fajne karty od razu z nim w zestawie.
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

Mam syna 7 lat. bardzo lubi gry wszelkiego rodzaju (nie pc czy ps). Zaznaczę że podstawka dopiero do mnie idzie, więc jeszcze w nią nie graliśmy.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

Czasami w Empikach da się jeszcze znaleźć resztki dodatków z I fali w sporych przecenach. Ma ona ten plus że na twoim etapie (gdy zaczynasz) cokolwiek kupisz, będzie fajnie grało. Jak wielu początkujących możesz mieć lekkie problemy grając Imperium ze względu na małą wytrzymałość statków, dlatego TIE Defender na start jest niezłym pomysłem.
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014   

Ale jestem w "kropce".
Czy E-WING z TIE-DEFENDER + dodatkowe kości czy druga podstawka.
Siedzę już 3 dzień i nie mogę się zdecydować.
 
     
vip3r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014   

możesz dowolnie kupic - i tak zaraz kupisz wszystko :)

jak i tak koniecznie chcesz kości kupic więcej i grasz głównie z synkiem to kup drugą podstawke.
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lis, 2014   

adamsb81 napisał/a:
Ale jestem w "kropce".
Czy E-WING z TIE-DEFENDER + dodatkowe kości czy druga podstawka.
Siedzę już 3 dzień i nie mogę się zdecydować.

wiecej opcji da Ci na pewno e-wing i defender, albo Sokol i Slave I ;-)
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lis, 2014   

adamsb81 napisał/a:
Ale jestem w "kropce".
Czy E-WING z TIE-DEFENDER + dodatkowe kości czy druga podstawka.
Siedzę już 3 dzień i nie mogę się zdecydować.

Osobiście uważam że druga podstawka będzie najlepszym wyborem. Dodatkowy zestaw wzorników i kości baaaardzo umilają grę. Poza tym będziesz miał już sześć statków (chyba że jakieś już kupiłeś) co na stole wygląda dużo lepiej. W mojej opinii dwie podstawki to solidna, hmm, podstawa :) Potem sam już będziesz wiedział co i jak sobie balansować.
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

Czyli podstawkę drugą kupić zamierzam :wink:
Czas potem przyjdzie na dodatki.
 
     
Caladan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

adamsb81 napisał/a:
Czyli podstawkę drugą kupić zamierzam :wink:
Czas potem przyjdzie na dodatki.


A można wiedzieć gdzie zamierzasz kupić podstawkę? We wszystkich sklepach internetowych (polskich) w których robiłem zakupy a nie mają jakiś wydziwianych cen jak bard czy rebel podstawek nie ma.

A i ja z chęcią bym przygarnął drugą podstawkę (pomimo że mam już trochę dodatków), zwyczajnie bardziej opłacalna.
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

Żeby nie było że reklamuję sklep:
http://www.3kropki.pl/p/x...podstawowy.html
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

adamsb81 napisał/a:
Żeby nie było że reklamuję sklep:
http://www.3kropki.pl/p/x...podstawowy.html

Myślisz że dadzą gdzieś radę załatwić, bo na stanie tego nie mają..
 
     
Moskit
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

Jakby się zebrało kilka osób chetnych na podstawki to można by razem zamówić gdzieś. Sam poluję
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13