galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wave 4
Autor Wiadomość
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

No popatrz, a ja dzisiaj grałem Defenderem i biały nawrót po prostu wygrał mi praktycznie dwie gry , tylko fakt grałem wersus elitarny oddział X-Wingów 3 szt. , a na nie właśnie miały nawrót jest naprawdę mocny. Dla mnie to mocniejszy statek od Phanotma (a nim też dzisałem grałem).
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2014   

Defender rządzi jak dla mnie. Obaj imienni piloci mają fajne umiejki i dobrze kopią nawet bez żadnych talentów. Polecam popróbować opcji Vessery z Lambdą albo Frajersrajem z Inżynierem Uzbrojenia na pokładzie. Sam statek też mocny. Manewrami nie wymiata, ale po prostu daje trochę inne możliwości.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

Dokładnie mam takie same odczucie. Niby manewer nie wymiata, ale wraz z Push The Limit, mogłem namierzyć, skupić, zrobić nawrót i strzelać z nieprzygotowanego przeciwnika ;)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

PTL na Defenderze to akurat moim zdaniem słaby pomysł, bo ma słabe opcje do odstresowania się - możesz lecieć tylko prosto. W ogóle PTL wrzucałbym na statki, które mogą robić dużo różnych akcji np. beczki i dopalacze. Jeśli zależy ci na jednoczesnym skupieniu i przerzutach to drapieżnik jest dobrą opcją. Kosztuje tyle samo punktów, a nie wbija stresu. Statystycznie na trzech - czterech kostkach rzucasz jednego pustaka. Oczywiście niestatystyczne rzuty zdarzają się często, ale stres na defenderze to wrzód na tyłku.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

Hmm dlaczego tylko prosto? Przecież czerwone manewry to ostry skręt 1 i 2, reszta jest biała/zielona. Chyba, że chodzi Ci o to, aby zdjąć stress, ale czasami warto zaryzykować z mocnym statkiem jak ustawisz się na naprawdę dobrej pozycji i wiesz, że przeciwnik nie zrobi tego samego.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

No jak używasz PTL, to dostajesz stres. Dla Defendera zielone są tylko proste, co w porównaniu np. z interceptorem a nawet zwykłym TIE stanowi bardzo ograniczone możliwości pozbywania się stresu.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

Nie no dobrze, masz rację - ale porównanie go do Tie to troszkę błędna logika, to dużo potężniejszy statek. Z Drugiej strony mają stres nadal możesz zrobić nawrót - tylko nie wykonasz akcji, a to czasami jest nawet ważniejsze (czasami nie) ;)

Ja go bardzo doceniłem i polubiłem. I opcja zawrotu na stresie, naprawę się przydaje.

Z PTL pewnie masz rację, ale mimo wszystko ja bardzo lubię tym grać ;P Jakoś się przyzwyczaiłem i odruchowo zawsze to biorę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13