galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pudełko na karty
Autor Wiadomość
UtileDulci
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

q_ral, nie uważam Cię za ściemniacza, na tym zakończmy ;)

q_ral napisał/a:
Teoretycznie mógłbym, choć stworzyłem już pewien standard.

Dlaczego więc się nie zdecydowałem wcześniej na takie rozwiązanie?:
1. Wysokie koszty nowego projektu.
2. Duuża ilość wolnego czasu.
3. Nie mógłbym robić obu wersji (niskiej i wysokiej) a dużo osób ceni jednolitość swojej kolekcji i możliwość dodawania pudełek w przyszłości.
4. Wytrzymałość konstrukcji (pełne pudełko już trochę waży). Wyższa ścianka = dłuższe ramię = większe obciążenia.
5. Harmonijny rozmiar, jakkolwiek to brzmi, w architekturze i sztuce ma znaczenie :) - patrz "złoty podział".
6. Niektóre stosy są znacznie mniejsze więc musiałem iść na jakiś kompromis.
7. Pudełko miało się mieścić w kartonie z grą, a dobrze jest gdy dodatkowe miejsce do przyłożenia np. planszą, powstrzymuje karty od wysypywania się.

A ja też mam pytanie ;) A może by tak zrezygnować z koszulek? Szpecą i są niepraktyczne. Rozumiem w karciankach, ale tu? Bierzesz kartę i odkładasz/kładziesz przed sobą. Moje karty ze starej magii i miecza II jeszcze spoko wyglądają a mają już ze 20 lat. Nie wiem ile trzeba by było grać żeby wykończyć obecne karty. Po 5 latach nie mają praktycznie śladów zużycia. Szybciej plansza padnie :)


3) Mi by to nie przeszkadzało. Swoją drogą, pudełka bez- oraz koszulkowe nie liczą się jako oddzielne wersje?
4) Rozumiem- sam łapię za środek pudełka żeby go nie uszkodzić.
6) Mniej używane stosy grupuję razem, nie potrzebują zajmować "tyle" miejsca same.
7) Okej, ale wtedy trzeba gdzieś schować kartonik/wypraskę, a jako kolekcjoner nie chcę jej wyrzucać. Moje pudełka od Ciebie stoją sobie w szafce obok pudełek do gry.

Co do innych punktów, nie mam argumentów. Tak czy inaczej popieram prośbę Nemomona.

q_ral napisał/a:
A ja też mam pytanie ;) A może by tak zrezygnować z koszulek? Szpecą i są niepraktyczne. Rozumiem w karciankach, ale tu? Bierzesz kartę i odkładasz/kładziesz przed sobą. Moje karty ze starej magii i miecza II jeszcze spoko wyglądają a mają już ze 20 lat. Nie wiem ile trzeba by było grać żeby wykończyć obecne karty. Po 5 latach nie mają praktycznie śladów zużycia. Szybciej plansza padnie :)


Moim zdaniem nie szpecą i są praktyczne, nawet jeżeli mniej niż w karciankach (tutaj karty do Osadników, z których intensywnie korzystałem przez jakieś 4 lata. To tylko kwestia czasu żeby karty z Talismana stały się takie same, a żal byłoby mi temu nie zapobiec, tak jak teraz żal mi jest moich kart do Osadników. Swoją drogą, zwróćcie uwagę na różnicę między kartami, które dołączyłem z rozszerzenia na 5/6 graczy [5 kart].).

Edit: Dodam, że mój zestaw Osadników zakoszulkowałem dopiero kilka tygodni temu.
 
     
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Gru, 2014   

Weź pod uwagę, że karty do osadników trawią się trzymane cały czas w spoconej z nerwów ręce :D albo w szalonym obiegu. Prorokuję, że w 2033 wyjdzie Talisman rev. 5 a w międzyczasie dodruków myślę nie braknie. Koszulki? - nie :P
 
     
Gawin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

Siemka, jestem tu nowy :)

Probowal ktos laminowac karty poszukiwaczy? Chcialem wlasnie jechac i to zrobic ale postanowilem zadac pytanie najpierw.

PZDR
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

Gawin napisał/a:
Siemka, jestem tu nowy :)

Probowal ktos laminowac karty poszukiwaczy? Chcialem wlasnie jechac i to zrobic ale postanowilem zadac pytanie najpierw.

PZDR


Tutaj możesz poczytać o laminowaniu elementów gier.

Ja osobiście jestem przeciwnikiem, ponieważ laminowanie to proces nieodwracalny a nie zawsze przynoszący porządany efekt.

Jak bardzo boisz się o swoje karty, to poskanuj je sobie, a kiedy któraś się zniszczy to ją poprostu wydrukujesz :)
 
     
Radek_1
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Jakby ktoś chciał, to ja mam paczkę 40 koszulek na poszukiwaczy do sprzedania, kontakt na PW.
 
     
Gawin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Dzis wpadlem na pomysl jak mozna cala gre przechowywac. Pudło z Ikei ale bylem dzis i nie znalazlem juz takiego :(






Moim zdaniem idealne rozwiazanie i chyba odpowiedz na wszystkie pytania :)
 
     
SirRaf
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

q_ral ma ktoś do niego może kontakt telefoniczny?? niestety na prv ani @@ nie odpowiada
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

q_ral ma teraz wolne. napisalem do niego maila przed swietami i dostalem odpowiedz. mam nadzieje, ze sie nie obrazi jesli czesc z prywatnego maila wkleje tutaj:
Cytat:
(...)Tak widziałem na forum ale mam urwanie głowy w firmie przed świętami i dałem ciała z odpisaniem.
Doooobrze, że napisaleś na gmaila i dzięki za miłe słowa :) (...)

dalej byly odpowiedzi na moje pytania.

jak by co to caly czas robi te 'card holdery'. trzeba sie po prostu uzbroic w cierpliwosc gdyz taki okres.
 
     
80042505752
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

Jaki koszt jest tych pudelek bo tez chetnie ze 3 zakupie
 
     
basai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Kwi, 2015   

Też byłbym zainteresowany kupnem jeżeli jest to jeszcze możliwe :)
 
     
reedmooley
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Jest jeszcze opcja na takie stojaki do kart? Chętnie przytulę do Relica.
 
     
Xaszkil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Jest mozliwosc zamowienia u autora takiego stojaka na karty?
 
     
Elbutcher
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

No to i ja się pochwalę moją skrzyneczką, wprawdzie zrobiona gdzieś koło marca, ale teraz obfotografowana :]











W razie jakichkolwiek pytań, chętnie odpowiem :D
 
     
seraph
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Wrz, 2015   

Witam, czy ktoś może wie czy q_ral robi jeszcze te pudełka?
 
     
alioth9
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Paź, 2015   

Witam forumowiczów! To mój pierwszy post na tym forum, zacznę więc może od zaprezentowania własnego pudełka.

Zbudowałem je na bazie pudełka na naboje kupionego na stoisku militarnym w M1 w Czeladzi, było to największe jakie udało mi się wyszukać. Reszta przegrody , lakiery, gąbki to już własna inwencja.






Na przyszłość planuję większe pudełko, a będzie to miało związek z koszulkowaniem kart (teraz nie mam koszulek, a raczej ból głowy czy FFG, cz mayday), oraz malowaniem figurek. Pewnie też może się jeszcze coś ukazać. Już to pudełko zostało zaplanowane na wszystkie obecne dodatki (ja mam dopiero 6) + te co mają się ukazać (The Deep Realms i The Harbinger) + druki nieautoryzowanych kart (wyliczyłem miejsce na 300 takich kart). Co najważniejsze będzie budowane od podstaw.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13