galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw deluxe
Autor Wiadomość
Keram
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   Zestaw deluxe

Skoro Galakta w taki ładny sposób zaprezentowała nam co możemy i co dostaniemy dzięki graniu na polskiej wersji, chciałbym zapytać o oficjalne stanowisko wobec takiego cacuszka (http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=5245 ). Możemy liczyć na polską wersję? Ew jak to się będzie miało do grania polskimi kartami gdybym talie chciał wzbogacić o extended arty? Oczywiście nie jest to mus i da się żyć bez tego, ale jako kolekcjoner, gadżeciarz lubię takie smaczki.








Czyżby pierwsze wyzwanie? Jak się zakończy? Czy Galakta wyjdzie obronną ręką!? A wszystko już w następnym odcinku!
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym oficjalnym stanowiskiem? Każdy z takich kitów prezentowanych przez FFG, jak zawsze jest do KUPIENIA przez zainteresowany sklep po uprzednim złożeniu zamówienia. Sklepy znają warunki i są o nich informowane.

A ta ironia jest zupełnie niepotrzebna. Bo to jest cała różnica. To co rozdajemy to jest nasza inicjatywa i nie ma tego w żadnym kraju, który prowadzi sprzedaż dowolnego LCGa. I my nasze "cacuszka" będziemy ROZDAWAĆ a nie trzeba za nie płacić. Można się z nich śmiać ale to jest nasza inicjatywa na wsparcie zainteresowania turniejami.

I naprawdę tu nie chodzi o tylko namówienie kilkunastu czy kilkudziesięciu graczy, którzy grali dotąd angielskimi wersjami językowymi na zakup polskiej wersji. Bo na pewno wydamy więcej niż zarobimy na tych 50 graczach, którzy się na to zdecydują.

Jakbyśmy nie chcieli wprowadzić czegoś ciekawego to opieralibyśmy się wyłącznie o zestawy do kupienia oferowane przez FFG (tak jak inne kraje) i nie bawilibyśmy się w żadne rankingi ani systemy. I mielibyśmy święty spokój. Uważamy jednak, że jest okazja na bazie Podboju stworzyć coś fajnego skierowanego do graczy.
 
     
Tobiaco
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

D.W. napisał/a:


Jakbyśmy nie chcieli wprowadzić czegoś ciekawego to opieralibyśmy się wyłącznie o zestawy do kupienia oferowane przez FFG (tak jak inne kraje) i nie bawilibyśmy się w żadne rankingi ani systemy. I mielibyśmy święty spokój. Uważamy jednak, że jest okazja na bazie Podboju stworzyć coś fajnego skierowanego do graczy.

Mógłbyś oficjalnie napisać jakie jest stanowisko galakty w sprawie alternatywnych artów z kitów czy innych akcji promowanych przez FFG? Czy gracz z takimi kartami będzie z automatu uznawany za gracza grającego nie-polską wersją?
 
     
Keram
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Tobiaco napisał/a:
D.W. napisał/a:


Jakbyśmy nie chcieli wprowadzić czegoś ciekawego to opieralibyśmy się wyłącznie o zestawy do kupienia oferowane przez FFG (tak jak inne kraje) i nie bawilibyśmy się w żadne rankingi ani systemy. I mielibyśmy święty spokój. Uważamy jednak, że jest okazja na bazie Podboju stworzyć coś fajnego skierowanego do graczy.

Mógłbyś oficjalnie napisać jakie jest stanowisko galakty w sprawie alternatywnych artów z kitów czy innych akcji promowanych przez FFG? Czy gracz z takimi kartami będzie z automatu uznawany za gracza grającego nie-polską wersją?



Zostałem najwyraźniej mylnie odebrany, proszę mi wybaczyć, zrzucam to na gorączkę i tabletki na grypę. Dokładnie o to mi chodziło, czy Galakta wyda polską wersję kitu, czy np gracze będą dopuszczeni do gry z promokami w wersji angielskiej, dlatego prosiłem o oficjalne info na ten temat. W moim poście nie ma ironii, tylko żartobliwie podchodzę do sprawy. A "cacuszko" to cacuszko, bez podtekstów, myślę poważnie o zaopatrzeniu się w taki zestaw, ale bez możliwości używania kart z extended artem nie będę w pełni wykorzystać potencjału oferowanego przez FFG.


PONADTO, chciałbym nadmienić, iż nie podoba mi się podejście które zaobserwowałem. Zbyt duży nacisk wg mnie kładziemy na to od kogo kupowane są artykuły, wg mnie powinniśmy skupiać się na przyjemności jaką czerpiemy z gry. Ja osobiście chętnie kupię zestaw turniejowy z matą, promkami i pudełkami od Galakty, jeśli takie wypuści, a nawet zaczekam, jeśli miałoby być opóźnienie z prostego powodu, mam wersję PL i nie chciałbym mieszać kart. Drugim powodem jest fakt, że nawet jeśli Galakta dorzuciłaby maty i promki do systemu lojalnościowego, to zebranie pktów na matę, żetony do gry oraz promki zajęło by bardzo dużo czasu, a część z tych rzeczy mógłbym po prostu kupić. Więc może przestańmy zastanawiać się komu dajemy zarobić, czy kogo wspieramy, a skupmy się na tym, aby czerpać jak najwięcej przyjemności z tej gry, bo o to chyba chodzi w grach, prawda? Reasumując Galakta ma moje pełne poparcie, jako gracz chciałbym, żeby chociaż przemyśleć sprawę z polską edycją zestawów turniejowych, gdyż jak wspominałem jest to gadżet kolekcjonerski w który ja z pewnością chciałbym się zaopatrzyć.
Ostatnio zmieniony przez Keram Sro 10 Gru, 2014, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
KamC
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Ja bym dodał do powyższych pytań jeszcze : Czy Galakta w swoim systemie lojalnościowym chociaż PLANUJE jako nagrody zaoferować maty czy też karty z alternatywnymi artami ?
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Zestawy FFG oczywiście będą dostępne w Polskiej wersji językowej. I takie też będą rozprowadzane wśród chętnych sklepów.

Według obowiązujących zasad na turniejach gramy wyłącznie polskimi (jeśli ktoś tak zadeklarował) wersjami kart i to obowiązuje. Dlatego jeśli ktoś w jakiś sposób zdobędzie nie-polskie wersje nie będzie nimi mógł grac nie łamiąc tego punktu.

Być może zaczynam dostrzegać ironię tam gdzie jej nie ma…

Nagrody...
To co podaliśmy to przykładowe nagrody. Będziemy co jakiś czas dodawać nowe. Na razie i tak musicie zebrać punkty no i sklepik musi wystartować.

Wiemy, że maty są oczekiwane i na pewno bierzemy je pod uwagę. Karty z alternatywnymi artami to już gorsza sprawa ze względu na wszelakie akceptacje i prawa do grafik. Jeśli się nam uda przez to przebrnąć...
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

O ile pamiętam to właśnie zostały rozesłane do sklepów wcześniejsze zestawy "Winter 2014" w polskiej wersji językowej do Podboju.

Wszystkie zestawy FFG od dawna są tłumaczone do gier, które wydajemy aktualnie i zawsze są dostępne na zasadach, które stosuje wobec sklepów FFG.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13