galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogromne statki jako przeszkodzy
Autor Wiadomość
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   Ogromne statki jako przeszkodzy

Hej,

Ostatnio użyłem z bratem w czasie gry ogromne statku (tutaj transportowiec) zamiast 3 szt. asteroid. I szczerze podczas gry wszystko wydawało się ok, ale po grze jak przeczytałem jeszcze raz zasady to mam wątpliwości czy dobrze graliśmy.

1. Jak statek miał by wylądować na podstawce dużego statku, to się go cofa tak jak by miał się zderzyć z małym statkiem i ustawia się go w najbliższej możliwej pozycji dotykającej podstawki ogromnego statki? W efekcie statek wpadający musi rzucić kostką ataku czy nie obrywa obrażenia, nie może strzelać ani wykonać akcji? - tak graliśmy, ale po przeczytaniu zasad mam wątpliwości czy na pewno nie wolno mu strzelać?

1b. tutaj małe sprostowanie, czy za podstawkę statku uważa się tylko te dwie plastikowe podstawki, czy całe czarne wypełnienie też między nimi?

2. Jeśli statek przechodzi przez ogromny statek, ale na nim nie staje (czyli sama miarka dotyka statku, ale już po ruchu jest czysto) to musi rzucić jedną kostką ataku na obrażenie i traci opcję wykonania akcji ? - tak graliśmy, ale mam teraz wątpliwość czy statek po prostu nie przelatuje dalej, bez tracenia akcji tak jak by przelatywał przez inny model?

Dzięki za pomoc ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13