galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam dość tej dyskryminacji.
Autor Wiadomość
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

Virgo napisał/a:

Co mogę do tego dodać? Tylko tyle, że każdy człowiek ma prawo do swojego zdania i ja nikomu tego nie odmawiam.


Mam przynajmniej prośbę, abyś swoje zdanie artykułował mniej chamsko i bez zbytecznych złośliwości.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

Doceniam próby zderailowania tematu, więcej ad personam proszę na priva.
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

nic nie zbacza na inne temat bo temat tak na dobra sprawe powinien zostac zamkniety.
bylo pytanie, padla odpowiedz. koniec.

bez sensu jest na sile wymyslanie kolejnych motywow spisku.
 
     
kowalxx
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   ranking

po rozegraniu turnieju kazdy gracz ktory nie mial wczesniej punktow za granie wystartował z liczbą 0. Teraz w rankingu zamiast 1507 punktow mam 7. Reszta adekwatnie tak samo. Mozna to naprawic? podejrzewam ze blad tkwi w miejscu gdzie zmieniono ustawienia dla listy w rankingu aby nie wyświetlało ludzi bez rozegranego chociaz 1 turnieju.
 
     
Majesty
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

O zamknięciu tematu powinien raczej decydować jego twórca i nikt inny. Chyba, że topic jest niezgodny z regulaminem, albo przedawniony... wtedy rozumiem zamknięcie przez moda. W tym przypadku jest to raczej dyskusja otwarta i zamknięcie jednego tematu może spowodować otwarcie kolejnego, a nie ma sensu zaśmiecać forum. Dajcie ludziom wyrażać swoją opinie dopóki robią to w sposób kulturalny. Opinie zarówno pozytywne, jak i negatywne są naturalnym zjawiskiem dla każdego produktu/usługi.

Virgo trochę trolluje, ale to już jest taki forumowy chochlik i jak ktoś nie ma ochoty z nim dyskutować to przecież nie musi ;)

Wracając do meritum. Dla mnie argumenty D.W są po części sensowne i zakładając stuprocentową ich prawdziwość i tak miałbym jedną, zasadniczą wątpliwość. Mianowicie... na przykładzie błyskawicznej wyprzedaży angielskiego CS chyba zauważyliście, że zupełnie nie doszacowaliście wielkości Waszego zamówienia od FFG?
Tu pojawia się pytanie... czy dopasowanie podaży do faktycznego popytu nie spowodowałoby, że jednak inne opcje dystrybucji(z Chin lub dodatkowe zamówienie z USA) stałyby się dla Was opłacalne lub choćby mniej nieopłacalne niż ostatnio. Zauważcie, że nawet lekka strata, jaką ponieślibyście przy zmianie polityki dystrubucji jest nieporównywalnie mniejsza do straty długofalowej jaką ponosicie z powodu utraty klientów, którzy kupowali także inne Wasze produkty (z czego pewnie większość w wersji PL).
Ostatnio zmieniony przez Majesty Pon 15 Gru, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

kowalxx -->

Nie dererarereiluj tematu użytkownikowi Virgo ;)

BPNMSP - no offence was meant ;)
 
     
kotuo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

Szanowny D.W.
Czy chce Pan nam powiedzieć, że jako WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR stajni FFG w dużym, europejskim kraju nie możecie mieć angielskich dodatków w momencie ich premiery (czy w kilka dni po) ??? Naprawdę NIE MOŻECIE?? Pan to na poważnie?
PS. Jeśli dobrze pamiętam to w przypadku Inwazji było to możliwe - teraz nagle nie.
PPS. I również NIE MOŻECIE zamówić dodatkowych Core Setów w 2 miesiące po premierze, tak?
 
     
Tobiaco
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Nie można mieszać wersji językowych w kontenerze z Chin xD
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

D.W. napisał/a:
Już kilka dni temu na to odpowiadałem w innym temacie. Powtarzam - nie zamierzamy celowo ograniczać dostępności do dodatków w angielskiej wersji Podboju. Gdybyśmy podjęli decyzję, że nie będziemy rozprowadzać angielskiej wersji to po prostu o tym poinformowalibyśmy sklepy. I to zrobilibyśmy na samym początku. I koniec kropka.

Naprawdę zdajemy sobie sprawę, że skoro ktoś był zdeterminowany aby ostatecznie kupić wersję angielską to teraz przez opóźnienia nagle nie zmieni zdania. A tym bardziej gdyby był zmuszany i tak jak sami piszecie to prędzej zrezygnuje z gry. To dla nas też jest jasne.

Dlatego taka akcja z naszej strony w tym momencie nie ma już sensu, bo dotyczy już dodatków dla kogoś, kto i tak podjął już decyzję.

Proszę pamiętać, że to nie jest pierwszy LCG po Polsku, który wydajemy. I staraliśmy aby w wersji angielskiej dodatki wychodziły jak najszybciej. Dlaczego to miałoby się zmienić tutaj?
Oczywiście zdarzały się opóźnienia np. jakiś dodatków ale czasami po prostu na to nie mamy wpływu.

Staram się to wszystko wyjaśnić ale zdaję sobie sprawę, że nie przekonam wszystkich zwłaszcza tych, którzy uważają nas za zło wcielone. Ale naprawdę wolimy aby grało więcej ludzi niż mniej, nawet jeśli zdecydowali się na angielską wersję.


Niech będzie, że wszystkie te posty składają się w logiczną całość. Nie rozumiem tylko dlaczego Chińczycy do konteneru z wersją polską nie mogą wrzucić kilkudziesięciu pudełek angielskiej wersji? To nie jest logistyka na jakimś najwyższym poziomie, żeby rozliczyć się z FFG normalnie a towar wysłać nie z ich siedziby w USA tylko z Chin, razem z polską wersją. A jak zamawiacie kilka produktów na raz od FFG (np. kilka dodruków i jakaś nowość) to każdy tytuł jest pakowany na inny statek czy razem?
Nie chcę już wywoływać awantury, bo co mieliście do powiedzenia to powiedzieliście. Przekaz z mojej strony jest jasny: klienci nie są zadowoleni i coś nie działa jak trzeba. Jak się da poprawić to fajnie, jak nie to trudno będziemy się mordować/rezygnować/ co kto założył.
P.S. Fajnie, że wydajecie w PL kolejny dodatek do kościanego Arkham. :)
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

W teorii wiele rzeczy wydaje się prostych. Cóż to za fizyczny problem, aby jakiś Chińczyk wziął kilkadziesiąt pudeł i dorzucił do wysyłki do Polski. Ano diabeł tkwi w szczegółach, o których większość osób nie ma pojęcia. Ekspertem od logistyki też nie jestem, ale trochę z tym tematem mam wspólnego i generalnie producenci operują jakimś minimum produkcyjnym i logistycznym. Nie zawracają sobie głowy małymi i niestandardowymi wymaganiami odbiorców. Gra nie warta zachodu, wprowadzająca sporo chaosu i tyle.
 
     
Rodzyn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

Przy okazji dyskusji na innym forum, i korzystając z możliwości porozmawiania z Michałem z Galakty, otrzymałem odpowiedź, która - byc może - rzuci nieco światła na poruszane, w tym wątku również, problemy.
Wklejam tekst bez edycji. pzdr

Bardzo fajnie, że ktoś zadał sobie trud aby na spokojnie przeanalizować fakty związane w sytuacją

(przekaż proszę Kowalowi moje podziękowania). Niestety jednak źródła informacji nie przekazały

stanu faktycznego, który pokrywałby się z prawdą.

Prawda jest taka, że Galakta nie ma podpisanej żadnej oficjalnej umowy-zezwolenia z żadną firmą

oraz nie blokuje w żaden sposób innym firmom sprowadzanie anglojęzycznych produktów z

zagranicy. Wspomniana sytuacja z firmą Bard Centrum Gier to coś kompletnie innego. Jeszcze kilka

lat temu w Polsce hurtową dystrybucją produktów FFG (kupowanych bezpośrednio od FFG)

zajmowały się dwie firmy – Bard i Galakta. Jednak ostatecznie postanowiono, że w przypadku gier

wydawanych w wersji Polskiej dystrybutor wersji angielskiej może być jeden i tym dystrybutorem jest

Galakta. Jednakże ze względu na długoletnią współpracę Bard nadal mógł zamawiać inne produkty z

rabatem dystrybutorskim. Przyznam szczerze, że nie wiem czy robi to nadal. Jako ciekawostkę warto

dodać, że jeszcze kilka lat temu podobnie było w Niemczech, gdzie dwie firmy zajmowały się

dystrybucją gier FFG, a obecnie jest tam tylko jeden dystrybutor.

Tak naprawdę bezpośrednie zakupy FFG może zrobić dowolna firma (przynajmniej jakiś czas temu tak

jeszcze było), jednak otrzyma zupełnie inne rabaty niż my, co w połączeniu z wysokimi kosztami

transportu oraz dodatkowymi opłatami nie jest wcale takie atrakcyjne. Dlatego mało kto się na to

decyduje (ale podobno są takie firmy). FFG samo też przekazuje namiar na nas, ze względu na to, że

jesteśmy lokalnym dystrybutorem ich gier, ale wyraźnie chciałem zaznaczyć, że nie ma żadnego

przymusu zamawiania czegokolwiek od nas.

Wiemy doskonale, że są sklepy, które zaopatrują się w anglojęzyczne produkty FFG w hurtowniach

europejskich. Nawet jesteśmy w stanie je wymienić i nieomal w ciemno wskazać skąd biorą gry. Taka

sytuacja jest czymś normalnym i nigdy nie robiliśmy niczego aby ją zablokować. Nie mam pod ręką

prawnika specjalizującego się w międzynarodowym prawie handlowym, ale nie wiem czy takie

działania nie byłyby nawet niemożliwe.

Dlatego podsumowując, polskie sklepy jak najbardziej mogą zamówić anglojęzyczne produkty FFG w

hurtowniach poza granicami Polski (czyli jak kto woli „z pominięciem Galakty”).

Swoją drogą, chętnie dowiedziałbym się, które sklepy przekazały informację, że jest inaczej oraz skąd

ją uzyskały, ponieważ mam nadzieję, że nikt nikogo celowo nie wprowadza w błąd. Każdy sklep w

Polsce może kupić dowolny produkt w wersji angielskiej u dowolnego dystrybutora na świecie. Na

pewno kupując w FFG nie otrzyma takiego rabatu, jaki otrzymuje oficjalny dystrybutor lub, w

przypadku zbyt małego w ich ocenie zamówienia, może zostać skierowany do lokalnego

dystrybutora. To jest normalne, że wydawca handluje głównie z dystrybutorami, a nie pojedynczymi

sklepami. Jednak, którego dystrybutora wybierze sklep, to jego sprawa.

Jeśli zaś chodzi o dostęp angielskiego Zestawu podstawowego Podboju oraz obcinanie zamówień to

sytuacja wyglądała tak, że zamówiliśmy w FFG z wyprzedzeniem pewną liczbę egzemplarzy (i to po

wcześniejszej konsultacji z naszymi najlepszymi klientami). Ostatecznie okazało się, że ta liczba jest

niewystarczająca i stanęliśmy przed wyborem – sprzedać na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” albo

poobcinać wszystkim, aby każdy dostał jakąś część. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na to drugie

rozwiązanie i uważamy, że była to właściwa decyzja, gdyż w ten sposób nie faworyzowaliśmy żadnego

z naszych partnerów handlowych, a wszystkich traktowaliśmy na równych zasadach. Tak postępuje

każdy wydawca, o czym sami się nie raz przekonaliśmy, gdy obcinane były nasze zamówienia.

Czy mogliśmy zamówić więcej zestawu podstawowego? Tak. Jednak my także musimy bazować na

tym jakie zapotrzebowanie przekazują nam sklepy. Mamy w magazynie już wiele anglojęzycznych

gier, które przeszacowaliśmy i teraz leżą nam w magazynie.

Natomiast obecna niedostępność Core Seta wynika z prostego faktu, że FFG ma wyczerpany nakład i

choć chcielibyśmy sprowadzić kolejne egzemplarze to po prostu nie ma takiej możliwości. Zresztą,

aby nie być gołosłownym, sami możesz to sam sprawdzić na stronie FFG:

http://fantasyflightgames...esem=2&esum=256

Jeśli zaś chodzi o dodatki, sytuacja wygląda odrobinę inaczej. Małe zestawy do gier LCG ze względu na

nieduże ilości musimy zamawiać z USA, a nie z Chin, i możemy to robić dopiero po tym, jak dotrą one

do USA. Tak było w odniesieniu do angielskiej wersji Skowytu Czarnogrzywego, co w tym konkretnym

przypadku miało miejsce bardzo blisko premiery. Z naszej strony produkt został zamówiony, wszelkie

formalności dopełnione i nie możemy obecnie zrobić nic aby przyspieszyć te dostawę (która i tak idzie

do nas drogą lotniczą, pomimo, nie ukrywajmy, horrendalnych kosztów transportu). Jak się zapewne

domyślasz, Howl of the Blackmane nie jest jedynym produktem, który w niej jedzie i naprawdę

bardzo byśmy chcieli ją mieć już dawno, ponieważ wtedy mielibyśmy możliwość sprzedać zawarte

tam produkty w gorącym okresie przedświątecznym. Faktem jednak jest, że dostawa jedzie i jeśli

urząd celny nie będzie zbyt łaskawy to do nas dotrze w tygodniu świątecznym. Wtedy możemy wręcz

zapomnieć o jakiejkolwiek sprzedaży, ponieważ po świętach sklepy na ogół nie uzupełniają stanów

magazynowych aby nie dokładać sobie produktów do inwentaryzacji, którą muszą przeprowadzić na

początku roku. Dlatego nam zależy na czasie jeszcze bardziej niż osobom czekającym na ten dodatek.

Od razu tez napiszę coś, za co zostanę jeszcze bardziej znienawidzony wśród graczy używających

wersji angielskiej – już teraz mogę zapowiedzieć, że w przypadku kolejnego dodatku także

prawdopodobnie będzie opóźnienie. Wynika to z prostego faktu, że FFG chcąc przyspieszyć premierę

pierwszego dodatku wyprodukowało tylko pierwszą paczkę z cyklu, a nie jak to robi normalnie, kilka

na raz. Dlatego też nie mieliśmy możliwości zamówić z wyprzedzeniem w USA kolejnych dodatków,

aby mieć je na dzień światowej premiery. Właśnie tak robimy normalnie (na potwierdzenie swych

słów dodam tylko, że mający premierę w najbliższy czwartek dodatek do Netrunnera jest już

wysyłany do sklepów, aby te mogły rozpocząć wysyłkę do klientów w dniu światowej premiery).

Mam nadzieję, że dzięki tej mojej przydługiej wypowiedzi uzyskałeś lepszy pogląd na sprawę.
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

Pozostaje tylko ubolewać, że ani Chińczycy, ani Amerykanie nie potrafią tego lepiej rozwiązać. Od początku wybierając wersję angielską nie miałem na celu dokopać Galakcie, bo nic do nich nie mam. Wręcz, przeciwnie - chcę żeby wszystkie planszówki FFG wydawali po polsku. Z Warhammerem 40k jest tak, że pierwszy kontakt jaki miałem z tym uniwersum był po angielsku, takiego Warhammera pokochałem, do takiego się przyzwyczaiłem i w takiego chcę grać. Tylko tyle i aż tyle.
 
     
gural117
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

My z chłopakami zaczęliśmy rozmowy z https://teamcovenant.com/covenant-subscriptions/ na temat zamówień miesięcznych produktów. Chłopaki dają gwarancję dostawy w dniu premiery (a ponieważ będziemy zamawiać pod 6 dodatków minimum to koszty są niskie).
Aktualnie StarWars + Coquest + wszystkie tytuły typu ImperialAssault / Eldich itp. W USA premiera miała być 18. My nadal nie możemy dostać tego co zamówiliśmy w sklepie bo coś gdzieś jakoś idzie.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

http://www.planszostrefa....-Blackmane/4062
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

W sklepach na dniach ma pojawić się drugi dodatek do Podboju a w wersji angielskiej niema wciąż pierwszego. Porażka.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 14