galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do czego przystąpią siły Imperium?

Jaki tytuł powinna nosic polska edycja Imperial Assault?
Imperialne natarcie
11%
 11%  [ 9 ]
Imperialny szturm
14%
 14%  [ 12 ]
Imperium atakuje
41%
 41%  [ 34 ]
Atak Imperium
25%
 25%  [ 21 ]
Gunganie i Ewoki
6%
 6%  [ 5 ]
Głosowań: 81
Wszystkich Głosów: 81

Autor Wiadomość
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   Do czego przystąpią siły Imperium?

Jak wiecie, w przyszłym roku naszym nakładem ukaże się polska edycja ostatniej Star Warsowej premiery ze stajni Fantasy Flight Games - Imperial Assault.

Ostatnio ostro dyskutujemy w biurze na temat tego jak się gra powinna nazywać w polskiej wersji językowej.

Postanowiliśmy w tej sprawie zasięgnąć języka u Was - graczy i fanów uniwersum. Wyniki ankiety będą dla nas ważną wskazówką podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Dlatego chyba więc jesteście świadomi, że każdy głos ma znaczenie!

Przy pomocy powyższej ankiety możecie oddawać głosy na dostępne opcje. Zgłoszenia przyjmujemy 12.01.2015.

Jeśli oczywiście macie inną propozycję to koniecznie wpiszcie ją w komentarzu!
 
     
JediPrzemo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

A czy konieczne jest spolszczanie tytułu?
 
     
sqb1978
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

Dorzucę kilka pomysłów

Marsz Imperialny
Szturmowcy Imperium
Imperialna Nawałnica
Inwazja Imperium
Ofensywa Imperium
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

Ofensywa Imperium +1
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

Atak Imperium,
Imperium Atakuje

EDIT: widze, ze moje propozycje byly juz w ankiecie.
Zatem Imperium Atakuje - IMO brzmi najlepiej i jednoczesnie najblizej oryginalu.
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

JediPrzemo napisał/a:
A czy konieczne jest spolszczanie tytułu?


Grę wydajemy po polsku, a nie jest to żadna nazwa własna, więc nie ma powodu zostawiać go po angielsku. Zwłaszcza, że z racji swej tematyki gra jest skierowana do szerokiego grona odbiorców.

Czyli w skrócie - tak. :)
 
     
ramirez
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

A może "Natarcie Imperium"?
 
     
bones
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

Swoją drogą, wiecie już może kiedy mniej-więcej pojawi się SW:IA? Czy skoro głosowanie jest do 12 stycznia, to może coś w lutym? :D
 
     
Natahriel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

Szkoda, że nie ma opcji: Star Wars: rozkaz 66
 
     
Nadiru Radena
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

Pierwsze dwie opcje najbliżej oryginału, ale nie brzmią zbyt ciekawie - u mnie było tylko pytanie, czy "Imperium atakuje" czy "Atak Imperium" ;)

Wybrałem to drugie, bo "Imperium atakuje", choć fajnie nawiązuje do EV, to jednak brzmi gorzej, a poza tym zbytnio się oddala od oryginalnego tytułu, w którym w końcu nie ma "Assaults" (co, swoją drogą, byłoby nieco dwuznaczne :D ), ale "Assault"...

A poznać datę polskiej premiery niewątpliwie chcieliby wszyscy. Tym bardziej, że co mniej cierpliwi w końcu się zdenerwują i kupią wersję oryginalną - ja, przykładowo, z trudem się powstrzymuję.

PS. Tak w ogóle, to "Natarcie Imperium" byłoby nawet lepsze niż "Atak Imperium" i trochę mnie dziwi, że w ankiecie jest to "Imperialne natarcie".
 
     
Anglik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Gru, 2014   

Imperium atakuje jest nudne hasło na tytuł..najbardziej bym powiedział że pasuje Imperialny Szturm, choć w j. polskim lepiej będzie brzmiał tytuł "Szturm Imperialny".
 
     
Samanar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Gru, 2014   

Imperium Atakuje!

A pierwszy dodatek z bitwą na Hoth to oczywiście Imperium Kontratakuje :lol: :cool:
 
     
leo987
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Gru, 2014   

...
Ostatnio zmieniony przez leo987 Wto 07 Lip, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dewodaa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Gru, 2014   

Klasyczny problem spolszczenia czegokolwiek from USA :D . Zaznaczyłem Imperium Atakuje bo, imho, jest gdzieś po środku między nawiązaniem do znanego masom Imperium Kontratakuje a tytułem gry planszowej. Choć gdyby była opcja Imperium w natarciu zaproponowana wyżej, wybrałbym ją (Świetnie oddaje tytuł oryginału i po polsku dobrze brzmi. Pytanie na ile chcecie po freestyle'ować? ;) )

Co do Imperialne natarcie i Imperialny szturm - sztucznie i nie po polsku, spisałbym od razu na straty (już lepsze to o Ewoke'ach). Wolałbym chyba raczej przetłumaczenie tylko Star Wars na Gwiezdne Wojny i zostawienie reszty aby łatwiej było odróżniać wersję PL od ENG.

P.S. CHCEMY DATĘ SW:IA PL! ;)
 
     
Off
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Gru, 2014   

natarcie wydaje sie najbardziej dokladne, no ale imperium atakuje tez moze byc

date wydania plox
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 15