galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Michal
Pon 04 Sty, 2016
ROK 2015 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
Michal
Galakta

Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   ROK 2015 - Plany Wydawnicze

W tym temacie wrzucajcie proszę ewentualne pytania dotyczące naszych planów na 2015 r. Od razu chciałem jednak zaznaczyć, że nie na wszystkie będziemy mogli odpowiedzieć (i to z różnych względów, czasami są to m.in. ograniczenia licencyjne).

Wstępny plan jest taki, aby w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca udzielić odpowiedzi na pytania abyście w ten sposób otrzymali regularne źródło odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Michal
Galakta

Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

Dziś co prawda nie pierwszy poniedziałek miesiąca, ale na dobry początek chcieliśmy udzielić odpowiedzi na kilka kwestii, które pojawiły się w Waszych postach w ciągu ostatnich tygodni:

GRY PLANSZOWE

Descent - kolejne zestawy popleczników oraz Hero & Monster Packi
Obecnie czekamy na zamówioną w ramach ostatniego Druku na Żądanie partię zestawów kart popleczników. Pracujemy też nad kolejnymi podobnymi zestawami do tej serii. W ramach kolejnej partii DnŻ chcemy zaoferować Wam nowe zestawy popleczników, jak i pierwsze karty z zestawów "Bohaterów i potworów".

W ramach Druku na Żądanie będziemy także wprowadzać scenariusze kooperacyjne do Descenta.

Star Wars: Imperial Assault - kiedy?
Jeszcze nie otrzymaliśmy dokładnego terminarza produkcji zlokalizowanych wersji gry. Z pewną dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że tytuł ten będzie dostępny w III kwartale tego roku.

Talisman: Woodland
Fani serii chyba doskonale wiedzą, że mogą na nas liczyć. Polska wersja tego rozszerzenia powinna ukazać się w tym roku.

XCOM
Tytuł ten powinien być dostępny w II kwartale tego roku. Przy czym nie otrzymaliśmy jeszcze ostatecznego potwierdzenia z fabryki, dlatego nie opublikowaliśmy jeszcze tej informacji na stronie www.

Wiele osób pytało o lokalizację aplikacji - oczywiście będzie ona przetłumaczona. Jest to tak ważny element gry, że nie wyobrażamy sobie zostawienia jej w wersji angielskiej.

Runebound
Obecnie nie planujemy wydawania kolejnych dodatków do tej gry.

GRY LCG
Podbój
Cały czas czekamy na nasz transport z zestawami wojennymi z cyklu liderów. Według najnowszych informacji powinien on dotrzeć do nas pod koniec tygodnia. W związku z tym "Plaga" będzie najprawdopodobniej dostępna w sklepach na początku przyszłego tygodnia, natomiast kolejny dodatek 'Dar Niebian" (jak i kolejne z tego cyklu) będą miały swoją premierę równocześnie z premierą światową.

Game of Thrones LCG 2 ed.
Chyba wiele osób ucieszy ta informacja - jesteśmy wstępnie zainteresowani przygotowaniem polskiej wersji tego tytułu :)

Call of Cthulhu LCG
Obecnie nie planujemy przygotowania polskiej wersji tej gry.

GRY RPG
Obecnie nie planujemy wydawania żadnych gier RPG.

Ekhard 

Jako, że jakość wydrukowanych kart na życzenie jest moim zdaniem nie najlepszy (co najmniej) . Zastanawiam się z czego to wynika, jeśli karty są drukowane w tej samej technologii, z pliku dostarczonego w formie elektronicznej. Skąd spadek jakości jak by angielskie karty były zeskanowane na domowym (kiepskim na dodatek) skanerze, przetłumaczone i wydrukowane na jakimś niedrogim urządzeniu na kawałku grubszej tektury... :?: :cry:

Mam taki dość szalony pomysł, czy istniałaby możliwość zakupu:
-samego pliku graficznego tak żeby można było go sobie poprawić i wydrukować w lepszej jakości,
-albo samych tłumaczeń tekstów,
-druku na folii którą by się naklejało na oryginalne karty z wersji angielskiej - tak naprawdę w takiej sytuacji na folii przeźroczystej można by zasłonić tylko nazwę potwora i opisy zdolności, a to co w wersji DNŻ wychodzi najsłabiej - portret i rysunki (serca, liczba graczy itp.) zostałby oryginalne osłonięte cienka warstwą folii.

ozoq

Co z wersją angielską dodatków do Conquest?

adi882

Game of Thrones LCG 2 ed. PL - oby się udało.

psborsuk 

Ekhard napisał/a:
Jako, że jakość wydrukowanych kart na życzenie jest moim zdaniem nie najlepszy (co najmniej) . Zastanawiam się z czego to wynika, jeśli karty są drukowane w tej samej technologii, z pliku dostarczonego w formie elektronicznej. Skąd spadek jakości jak by angielskie karty były zeskanowane na domowym (kiepskim na dodatek) skanerze, przetłumaczone i wydrukowane na jakimś niedrogim urządzeniu na kawałku grubszej tektury... :?: :cry:

Porównywałeś karty oryginalne i polskie dostępne w DnŻ? Ja owszem, i wyglądają TAK SAMO (przynajmniej te, które widziałem). A system druku kart DnŻ i tych normalnych jest różny (o czym było kilka razy pisane przez Galaktę), stąd różnice.

Flint 
AGOT paratrooper

Michal napisał/a:

GRY LCG
Chyba wiele osób ucieszy ta informacja - jesteśmy wstępnie zainteresowani przygotowaniem polskiej wersji tego tytułu :)

Jako że w Polsce działa prężne środowisko graczy w pierwszą edycję, chciałem skorzystać z okazji i zapytać się, jak planujecie podejść do kwestii tłumaczenia.

Rozmawialiśmy o tym w swoim gronie, i byłoby bardzo fajnie, gdyby udało się skonsultować terminologię z doświadczonymi graczami jeszcze przed rozpoczęciem prac (a nie jest to, dodajmy, terminologia łatwa).

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Wallenstein

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

RUNEBOUND - brak nowych dodatków OK, ale co z dodrukiem?

ANDOR - czy planowane są jakieś dodatki?

Podoba mi się pomysł Ekharda w kwestii pliku do druku.

reedmooley

FantasyFlightGames chyba porzucił wznawianie Runebounda albo czai się z wydaniem nowej edycji, jakiś czas temu zniknął z amerykańskiej oferty. Galaktę mogą w tym wypadku blokować prawa licencyjne, jak i samo FFG.

Drow

Edit: Widze odp w sprawie coopow. Szkoda, ze ni am zadnych ram czasowych.
Zaraz bedzie rok opoznienia w plecy.

reedmooley

Ważne że w ogóle będą:)ja to sie ciesze na monster packi:)

kowal85

Wysłany: Sro 21 Sty, 2015   

Mnie martwi brak jakiej kolwiek informacji o dodatku do Elder Sign - Gates of Arkham :-(

pattom 

Wysłany: Sro 21 Sty, 2015   

Michal napisał/a:

Bardzo dobra wiadomość !! !! !!

Lunar 

Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Flint napisał/a:
Michal napisał/a:

GRY LCG

Jako że w Polsce działa prężne środowisko graczy w pierwszą edycję, chciałem skorzystać z okazji i zapytać się, jak planujecie podejść do kwestii tłumaczenia.

Rozmawialiśmy o tym w swoim gronie, i byłoby bardzo fajnie, gdyby udało się skonsultować terminologię z doświadczonymi graczami jeszcze przed rozpoczęciem prac (a nie jest to, dodajmy, terminologia łatwa).

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Coś pięknego! Choć nie ma Zewu Cthulhu to dostajemy rarytasy wszystkich LCG <3

Naturalnie :)
Przede wszystkim jednak osobiście wolę by za tłumaczenia brały się osoby, które przeczytały książki niżeli po prostu grały w karcianki z jakimś tam zaangażowaniem w ich fluff. Bo sekciarskie terminologie zamkniętego grona rzadko są czymś dobrym ;)
Niech ugrupowanie fanów trzyma rękę na pulsie i zaproponuje słowniczek terminów. W końcu dostęp do gry, kart i instrukcji jest łatwy na necie.

Zjyslav 
Zdzisław Łoś

Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Mnie martwi trochę brak wieści dotyczących dalszych losów karcianki Star Wars. W najbliższym czasie dostaniemy duży dodatek, co do którego niektórzy mieli wątpliwości czy wyjdzie po polsku, ale co dalej? Nie wiadomo.
FFG podaje, że pierwsza paczka z cyklu Eskadry Łotrów już płynie, a druga się drukuje. Rozumiem brak zapowiedzi z dużym wyprzedzeniem, ale chyba już chyba czas dać znać, czy będzie kolejny cykl po polsku czy nie.
2015 jest dużym rokiem dla Gwiezdnych wojen, więc staram się wierzyć, że Galakta nie porzuci wydawania żadnego produktu spod szyldu SW, ale będę spał spokojnie dopiero, gdy dostanę oficjalną zapowiedź.
Zeszły rok trochę naruszył moim zaufaniem do wydawcy, lecz nie zrezygnowałem z żadnego zakupu z tego powodu i trwam przy Galakcie z nadzieją. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi