galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Michal
Pon 04 Sty, 2016
ROK 2015 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
syd3r 

Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Tradycyjne, coroczne pytanie czas zadać: czy jest szansa na Cosmic Encounter po polsku?

Lunar 

Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

Zjyslav napisał/a:
Mnie martwi trochę brak wieści dotyczących dalszych losów karcianki Star Wars. W najbliższym czasie dostaniemy duży dodatek, co do którego niektórzy mieli wątpliwości czy wyjdzie po polsku, ale co dalej? Nie wiadomo.
FFG podaje, że pierwsza paczka z cyklu Eskadry Łotrów już płynie, a druga się drukuje. Rozumiem brak zapowiedzi z dużym wyprzedzeniem, ale chyba już chyba czas dać znać, czy będzie kolejny cykl po polsku czy nie.
2015 jest dużym rokiem dla Gwiezdnych wojen, więc staram się wierzyć, że Galakta nie porzuci wydawania żadnego produktu spod szyldu SW, ale będę spał spokojnie dopiero, gdy dostanę oficjalną zapowiedź.
Zeszły rok trochę naruszył moim zaufaniem do wydawcy, lecz nie zrezygnowałem z żadnego zakupu z tego powodu i trwam przy Galakcie z nadzieją. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Bez obaw. Będzie.
Netrunner może się czegoś doczeka ("w trybie normalnym"). Może zgodnie ze światowymi premierami z olaniem starych produktów, niewiem. Nie traciłbym nadziei w tej kwestii.
Star Warsy miały cały cykl Hoth za jednym zamachem niemal. I dalsze.
Wh40k regularnie ma dodawanych przywódców (niemal zgodnie ze światowymi premieramy, czekamy na Potomków Iszy).
Do tego chcą jeszcze Grę o Tron wydawać, zbiegnąwszy świetnie z 2 ed. Mniodzio.

To świadczy, że LCG jest bardzo lubiane tutaj w Polszy jako tańszy wariant od hazardowego CCG i będziemy rozpieszczani. Bez obaw, tylko cierpliwości :P

Fiszu 2 

Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   WH:I Kataklizm

Jeśli to by było możliwe to dodruk WH:I Kataklizm
dodatek najbardziej poszukiwany i to nie tylko przeze mnie.

keldorn 
Keldorn

Wysłany: Sob 31 Sty, 2015   

czy dodatek do Descenta w formie ksiazki Heirs of Blood bedzie wydawany w wersji PL?
A jesli tak to czy w liniowej sprzedazy czy w wersji DNŻ?

Marcussz

Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Jako że jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, to zadam pytanie na którego odpowiedź bardzo czekam (i chyba jeszcze kilka osób by się znalazło)

Czy jest jakakolwiek szansa na dodatki 5-6 gracz do serii Catan?
(chodzi mi o żeglarzy, miasta, kupców oraz piratów)
Jeśli TAK to kiedy?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

delynch

Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Czy i ewentualnie kiedy planowalibyście wydać dodatek do Descenta - "Heirs of Blood"?

Michal
Galakta

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Pierwszy poniedziałek miesiąca nadszedł tym razem wyjątkowo szybko, więc oto najnowsza porcja odpowiedzi na pytania zadane przez Was:

GRY PLANSZOWE
Karty popleczników w postaci innej niż Druk na Żądanie
Ze względów licencyjnych nie ma możliwości aby udostępniać (dotyczy to także sprzedaży) plików elektronicznych z tłumaczeniem, czy wydruków na folii i innych.

Chciałem tylko wyraźnie zaznaczyć, że nasze, polskie karty DnŻ są drukowane na dokładnie tych samych maszynach, co wszystkie produkty PoD oferowane przez FFG. Nie robimy ich samodzielnie, a za organizację druku są odpowiedzialni Amerykanie.

Runebound
Obecnie nie jest planowany dodruk gry podstawowej.

Legendy krainy Andor i dodatki
Obecnie nie mamy żadnych nowych informacji na ten temat, którymi moglibyśmy się podzielić.

Elder Sign - Gates of Arkham
jakby to powiedzieć - macki są u nas mocne ;) Wstępnei planujemy przygotowanie polskiej edycji tego rozszerzenia.

Descent: Heirs of Blood (książka z kampanią)
Planujemy przygotowanie polskiej edycji tej publikacji. Obecnie rozmawiamy z FFG na temat szczegółów przebiegu tego procesu.

Osadnicy z Catanu - dodatki 5/6 do rozszerzeń
Na ten rok planowany jest nareszcie druk wszystkich rozszerzeń dla 5-6 graczy i zamierzamy wziąć w nim udział.

GRY LCG
Gra o Tron LCG 2. edycja
Nie do końca rozumiem pytanie odnośnie podejścia do tłumaczenia. Zamiast tego powiem może, że już zwróciły się do nas osoby aktywnie grające w Polsce w ten tytuł i zaoferowały swoją pomoc w kwestii prac translatorskich.

Star Wars LCG
W połowie miesiąca na naszej stronie zostanie opublikowana informacja na temat naszych dalszych planów względem tego tytułu.

Warhammer Inwazja - Kataklizm
Obecnie nie ma planów międzynarodowego dodruku tego rozszerzenia.

Call of Cthulhu
Nie planujemy przygotowania polskiej wersji tej gry.

Do następnego poniedziałku :)

Chrostek84 

Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

Kiedy kolejny druk na żądanie z Taliami Koszmarnymi do WP LCG ? Ciągle jesteśmy dużo opóźnieni w stosunku do wydania amerykańskiego, gdzie już są wydane talie koszmarne do Khazad-Dum, cyklu Moria i Sagi Hobbit.

Kare1980

Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   Filary Ziemi?

Czy przewidują Państwo dodruk Filarów Ziemi (w bliższym lub dalszym okresie)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lunar 

Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

To w sumie na nowy rok ja to zadam czy pojawiały się cienie, echa pomysłów przywrócenia...

Czy będzie kiedykolwiek w tym roku "Honor i Profit" zamrożonego Netrunnera po PL w jakiejkolwiek, choćby najżałośniejszej ilości wydania rzędu parudziesięciu sztuk na życzenie? Jako droższy druk na życzenie może?

Lekt 
Szary Sith

Wysłany: Pią 06 Lut, 2015   

Witajcie,

Również przyłączam się do pytania o dodruk Filarów Ziemi? :)

delynch

Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

Rozumiem, że skupiacie się na wydawaniu gier planszowych, ale zastanawia mnie czy w ogóle jest jakakolwiek szansa na to, iż zmienicie politykę firmy w związku z grami RPG. Myślę, że takie pozycje FFG jak Warhammer 3 ed, a przede wszystkim Star Wars byłyby strzałem w dziesiątkę. Fanów tych światów jest mnóstwo. Nie sądzę, że zalegałyby w magazynach.

Germanus 
OT- Inwazja

Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Michal napisał/a:

Gra o Tron LCG 2. edycja
Nie do końca rozumiem pytanie odnośnie podejścia do tłumaczenia. Zamiast tego powiem może, że już zwróciły się do nas osoby aktywnie grające w Polsce w ten tytuł i zaoferowały swoją pomoc w kwestii prac translatorskich.

To dobra informacja, że jest pomysł wydania po polsku AGOT'a. Do tej pory polskich graczy odstraszała ilość dodatków jakie wyszły w 1 ed. Po restarcie i wsparciu wydawnictwa ten projekt może mieć zbliżoną popularność w Polsce do WHI. Karcianka nie miała aż tak rozbudowanych treści kart jak w WHI i chyba można tu uniknąć takich baboli jak w młotku;) Sam chętnie bym wsparł ekipę przy tłumaczeniu :wink:

142- Lannister
143- Greyjoy

psborsuk 

Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

delynch napisał/a:
Rozumiem, że skupiacie się na wydawaniu gier planszowych, ale zastanawia mnie czy w ogóle jest jakakolwiek szansa na to, iż zmienicie politykę firmy w związku z grami RPG. Myślę, że takie pozycje FFG jak Warhammer 3 ed, a przede wszystkim Star Wars byłyby strzałem w dziesiątkę. Fanów tych światów jest mnóstwo. Nie sądzę, że zalegałyby w magazynach.

Nie wiem, czy wiesz, ale RPGami ze świata młotków (a przynajmniej 40k) zajmuje się wydawnictwo Copernicus. Niedawno wydali najnowszą edycję Dark Heresy, więc pewnikiem do nich trzeba uderzać o inne pozycje.

jaszczomb 

Wysłany: Sro 11 Lut, 2015   

No to czekamy na zapowiedź dużego dodatku do Eldritch Horror. :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi