galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Zacząć ?
Autor Wiadomość
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Sty, 2015   

Ale zasady turniejowe są takie, że każdy ma swoją talię. I jest to bardzo rozsądne, bo nie ma wtedy akcji, że ktoś zabierze więcej "dobrych" kart, a drugi zostanie z tymi "innymi" ;)
 
     
Caladan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Sty, 2015   

Czyli w sumie wychodzi na to że nawet grając towarzysko, kiedy statków jest więcej niz w starterze, to lepiej grać na dwie talie.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Sty, 2015   

Grając towarzysko grałbym na jedną. Nie ma to aż tak dużego znaczenia. A jak już chcesz grać na dwie, to każdy swoją, a nie mieszać dwóch.
 
     
Caladan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

No dobra, to na początek pogram jedną talią, przynajmniej mniej koszulek zużyję.
 
     
waciok
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Hej,

Czy jest gdzieś dostępna recenzja kart modyfikacji i dodatków?
Nie ukrywam, że ostatnio nie grałem mimo, że dodatki kupowałem.

Są jakieś szczególne ulepszenia, dodatki które są must have w rozpisce i powinienem na nie zwrócić odrazu uwagę zanim nie poznam dokładnie mechaniki gier i sam będę mógł wyczuć synergię itd.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Nie napisałeś jasno jaki jest Twój cel (kupowałeś dodatki ale pytasz jakie dokupić?, chcesz szybko pójść na turniej? itd.) Zerknij na poprzednią stronę.
 
     
Ostach
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Pooglądaj sobie na youtube unboxingi (np. z serii Team Covenant) - kolesie gadają o kartach, mają jakieś pomysły na wykorzystanie. Obejrzyj też filmiki z serii "Let's discuss" (https://www.youtube.com/user/mvanrooijenjr). Koleś opisuje kombinacje dla poszczególnych pilotów i też trochę buildów.

Must have są na pewno engine upgrade, push he limit, karty z systems upgrade. Oczywiście zależy czym chcesz grać.

Nie pozuję tu na znawcę gry, ale mnie te filmiki rozjaśniały w głowie i dawały pomysły na grę. No i przede wszystkim to chyba graj, bo wiele z tych kart się nie przyda jeśli słabo manewrujesz.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Osobiście uważam, że najlepiej pooglądać filmiki/na żywo różne taktyki. Stwierdzić która nam się "na początek" najbardziej podoba i taką "Armię" sobie złożyć, jak chcemy grać turniejowo to w miarę optymalną rozpiskę. I męczyć to jedno ustawienie przez dłuższy czas aby nauczyć się nim grać "perfekcyjnie" a dopiero potem próbować reszty ;P W każdym razie tak to wygląda jak ktoś chce grać turniejowo.

Realia wyglądają tak, że co grę chcesz grać czymś innym - więc to zawsze jest problem ;P
 
     
Jolly_Roger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Ja z żoną gram tak, że zamieniamy się stronami po bitwie, ale w identycznym doborze kart. Zawsze jest ciekawie.
 
     
Mateooo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Maj, 2015   

Czesc. Dziś z kolega zagralismy intro w sklepie i bardzo nam się spodobalo.
Wiem, że gra się na 100pkt dość popularnie. Powiedzcie mi, co oplaca się kupić żeby turniejowo fajnie sobie pograć? Myślałem ,bym ja i kolega kupil po 1 starterze, kolega ma wtedy 2xwiingi a ja 4xtie. Czy jest to oplacalne i da się zrobić z tego solidna podstawe? Wtedy tylko coś bysmy dokupili
 
     
vonmarxx
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Maj, 2015   

Mateooo napisał/a:
Czesc. Dziś z kolega zagralismy intro w sklepie i bardzo nam się spodobalo.
Wiem, że gra się na 100pkt dość popularnie. Powiedzcie mi, co oplaca się kupić żeby turniejowo fajnie sobie pograć? Myślałem ,bym ja i kolega kupil po 1 starterze, kolega ma wtedy 2xwiingi a ja 4xtie. Czy jest to oplacalne i da się zrobić z tego solidna podstawe? Wtedy tylko coś bysmy dokupili


Starter warto kupić zawsze - polecam kupić po starterze i podzielić między siebie maszyny.

Jeśli macie mały budżet, kolega niech dokupi sobie zestaw dodatkowy X-Winga i może złożyć na 100 pkt Troje Amigos - Luke, Wedge i Biggs. Ty masz trochę trudniej, bo nawet dokupując zestaw dodatkowy TIE Fighter nie uciułasz z tego 100 pkt. Polecam zakup Slave 1 - mocny statek, dobre karty rozszerzeń i idealnie dopełni Ci rozpiskę do 100 pkt razem z kartami)
 
     
slavkovic
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Maj, 2015   

W sumie bardziej turniejowo to 4 Tie + Decimator (bardziej oklepane może tak). Ale fakt Slave ma wypasione karty no i nim też można poszaleć.
 
     
Mateooo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Maj, 2015   

Bardzo dziękuję za odp ;) bobba feta wsadzic na ster?
 
     
vonmarxx
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Maj, 2015   

Mateooo napisał/a:
Bardzo dziękuję za odp ;) bobba feta wsadzic na ster?


Zależy od Ciebie - proponuję przetestować wszystkich 4 pilotów z róznymi kombinacjami uzbrojenia i wyposażenia:)
 
     
Wosho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Maj, 2015   

A nie lepiej kupować po kolei falami?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14