galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
nowicjusz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   kolejność działań

Chciałem zapytać o następującą sytuacje:

Na polu znajduje się poszukiwacz(np. zabójca) oraz wróg, którego zabójca nie dał rady zabić w poprzedniej turze.

W następnej turze na pole wchodzi kolejny poszukiwacz (czarodziej np.)

1) Żeby zaatakować/ spotkać zabójcę czarodziej musi najpierw pokonać wroga ? czy może wybrać z kim będzie walczył, zaatakować np jedynie poszukiwacza i odpuścić walkę z demonem.

2) Dodatkowo chciałem zapytać czy po pokonaniu wroga znajdującego się na polu nakazującym wylosowanie karty, losujemy kolejną kartę przygody, mimo że już jedna karta przygody (w postaci wroga) jest odkryta ?
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   Re: kolejność działań

nowicjusz napisał/a:
Chciałem zapytać o następującą sytuacje:

Na polu znajduje się poszukiwacz(np. zabójca) oraz wróg, którego zabójca nie dał rady zabić w poprzedniej turze.

W następnej turze na pole wchodzi kolejny poszukiwacz (czarodziej np.)

1) Żeby zaatakować/ spotkać zabójcę czarodziej musi najpierw pokonać wroga ? czy może wybrać z kim będzie walczył, zaatakować np jedynie poszukiwacza i odpuścić walkę z demonem.

2) Dodatkowo chciałem zapytać czy po pokonaniu wroga znajdującego się na polu nakazującym wylosowanie karty, losujemy kolejną kartę przygody, mimo że już jedna karta przygody (w postaci wroga) jest odkryta ?


Ad. 1
Jeżeli trafiasz na obszar, na którym znajduje się Wróg oraz inny Poszukiwacz, to wówczas możesz wybrać czy chcesz albo napotkać tego Poszukiwacza, albo rozpatrzeć obszar z Wrogiem. Jeżeli np. na obszarze takim jak Cmentarz znajduje się inny Poszukiwacz, a Ty napotkasz go tam posiadając dobry charakter, to wtedy nie stracisz życia z tytułu obszaru, ponieważ go nie badasz.

Ad. 2
Nie. Po pokonaniu Wroga, czy rozpatrzeniu innej karty nie losujesz ich już więcej na danym obszarze (chyba, że karta i/lub obszar mówi co innego).

Pozdrawiam,
Kamil
 
     
Szabla69
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

Witam, taka sytuacja z dzisiejszej rozgrywki:
Stoję na dolinie i dostaję czarem przypadek, ten zmienia mnie w ropuchę, zrzucam całe inwentory. W następnej turze mogę wejść na koronę bo już byłem w dolinie gdy zostałem zmieniony ale pytanie czy z korony mogę zejść ropuchą znów na dolinę ?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Szabla69 napisał/a:
Witam, taka sytuacja z dzisiejszej rozgrywki:
Stoję na dolinie i dostaję czarem przypadek, ten zmienia mnie w ropuchę, zrzucam całe inwentory. W następnej turze mogę wejść na koronę bo już byłem w dolinie gdy zostałem zmieniony ale pytanie czy z korony mogę zejść ropuchą znów na dolinę ?


Uszanowanie,

Według zasad generalnie z KW nie można schodzić, bez względu na to czy jesteś ropuchą, czy nie.

Aczkolwiek, musisz posiadać Talizman by wejść na Płomienną Dolinę, jeżeli więc go nie posiadasz, to nie możesz na nią wejść, bez względu na to z której strony byś nie próbował.

Pozdrawiam,
Marcin
 
     
Szabla69
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

Sytuacja:

1) Stoję na koronie i zostałem zamieniony w żabę i co się dzieje z przedmiotami itp.? czy leżą na koronie czy może coś innego się z nimi dzieje? czy po powrocie do normalnej formy można je podnieść? czy można tylko rzucać zaklęcie rozkazu?

2) Jestem na dolinie i posiadam amulet (ten co chroni przed czarami ale nie pozwala rzucać żadnych) i jak wiadomo gdy wejdę na koronę to nie mogę rzucać zaklęcia rozkazu więc czy można odrzucić ten przedmiot na samej koronie czy trzeba wcześniej?

2.1) Czy można odrzucać przedmioty na każdej lokacji czy tylko na tych na których można pobrać karty ?
 
     
nowicjusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sty, 2015   

Nemomon napisał/a:
Szabla69 napisał/a:
Witam, taka sytuacja z dzisiejszej rozgrywki:
Stoję na dolinie i dostaję czarem przypadek, ten zmienia mnie w ropuchę, zrzucam całe inwentory. W następnej turze mogę wejść na koronę bo już byłem w dolinie gdy zostałem zmieniony ale pytanie czy z korony mogę zejść ropuchą znów na dolinę ?


Uszanowanie,

Według zasad generalnie z KW nie można schodzić, bez względu na to czy jesteś ropuchą, czy nie.

Aczkolwiek, musisz posiadać Talizman by wejść na Płomienną Dolinę, jeżeli więc go nie posiadasz, to nie możesz na nią wejść, bez względu na to z której strony byś nie próbował.

Pozdrawiam,
Marcin


1) Czy będąc ropuchą można rzucać zaklęcie rozkazu skoro ropucha nie może rzucać zaklęć ?

2) Pytanie drugie czy na poszukiwacza znajdującego się w KW można rzucać zaklęcia ?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sty, 2015   

nowicjusz napisał/a:
Nemomon napisał/a:
Szabla69 napisał/a:
Witam, taka sytuacja z dzisiejszej rozgrywki:
Stoję na dolinie i dostaję czarem przypadek, ten zmienia mnie w ropuchę, zrzucam całe inwentory. W następnej turze mogę wejść na koronę bo już byłem w dolinie gdy zostałem zmieniony ale pytanie czy z korony mogę zejść ropuchą znów na dolinę ?


Uszanowanie,

Według zasad generalnie z KW nie można schodzić, bez względu na to czy jesteś ropuchą, czy nie.

Aczkolwiek, musisz posiadać Talizman by wejść na Płomienną Dolinę, jeżeli więc go nie posiadasz, to nie możesz na nią wejść, bez względu na to z której strony byś nie próbował.

Pozdrawiam,
Marcin


1) Czy będąc ropuchą można rzucać zaklęcie rozkazu skoro ropucha nie może rzucać zaklęć ?

2) Pytanie drugie czy na poszukiwacza znajdującego się w KW można rzucać zaklęcia ?


Uszanowanie,

1. Zgodnie z FAQ Ropucha nie może rzucać Zaklęcia Rozkazu.

2. Tak, na Poszukiwacza znajdującego się na obszarze Korony Władzy można rzucać Zaklęcia.

Pozdrawiam,
Marcin
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sty, 2015   

Szabla69 napisał/a:
1) Stoję na koronie i zostałem zamieniony w żabę i co się dzieje z przedmiotami itp.? czy leżą na koronie czy może coś innego się z nimi dzieje? czy po powrocie do normalnej formy można je podnieść? czy można tylko rzucać zaklęcie rozkazu?
Bedac na KW mozna tylko rzucac zaklecie rozkazu, jak stracisz przedmioty juz ich nie odzyskasz.
Szabla69 napisał/a:
2) Jestem na dolinie i posiadam amulet (ten co chroni przed czarami ale nie pozwala rzucać żadnych) i jak wiadomo gdy wejdę na koronę to nie mogę rzucać zaklęcia rozkazu więc czy można odrzucić ten przedmiot na samej koronie czy trzeba wcześniej?
Mozna odrzucic na KW.
Szabla69 napisał/a:
2.1) Czy można odrzucać przedmioty na każdej lokacji czy tylko na tych na których można pobrać karty ?
Przedmioty mozna wyrzucac na kazdym polu, np. zeby zablokowac ciagniecie nowych kart :twisted:
 
     
nowicjusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

Taka sytuacja.

Poszukiwacz dostał zadanie od czarownika aby przyniósł mu jedno zaklęcie. Poszukiwacz zakupił sobie zaklęcie wiec rzucam na niego w tym momencie zaklęcie nakazujące mu odrzucić wszystkie posiadanie zaklęcia, i teraz, czy z urzędu wykonał zadanie, teleportuje go do jaskini i dostaje talizman czy moje zaklęcie jest skuteczne i nie można zadania potraktować jako wykonane ?
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

Cześć.
Moim zdaniem w momencie, gdy Poszukiwacz otrzymał zaklęcie NATYCHMIASTOWO musi je odrzucić i wykonać Zadanie Czarownika. Typowa dla TMiM sytuacja, w której coś dzieje się natychmiastowo. Gdybyś np. przed tym jak uzyskał zaklęcie rzucił na danego Poszukiwacza "Osłabienie Umysłu" (zmniejsza ilość mocy o 3) i w efekcje miałby moc 2 lub 1, to nie mógłby otrzymać zaklęcia i wykonać Zadania.

Inny przykład - Zadanie mówi "Pokonaj Zwierzę". Po rzutach kością okazuje się, że Poszukiwacz ma większą skuteczność ataku niż Wróg - Zwierzę. Ale ktoś rzuca zaklęcie, które powoduje, iż walka kończy się remisem. Albo walczysz z Trollem, który po przegranej walce ma szansę się zregenerować - w takiej sytuacji Zadanie nie zostaje wykonane, ponieważ istnieją w grze możliwości zakończenia walki remisem, pomimo tego, że po rzutach kośćmi ktoś miał większą skuteczność ataku. Z tego co kojarzę nie ma sposobu sprawienia, że ktoś "czegoś nie otrzymuje, w momencie, gdy to otrzymał".

Mamy tutaj problematyczną kwestię rozróżnienia sytuacji, w których coś dzieje się (lub) nie natychmiastowo. Dla mnie to już kwestia wyczucia/doświadczenia.

Inne wyjaśnienie: w opisanej przez Ciebie sytuacji, żeby rzucić zaklęcie (podejrzewam, że była to "Likwidacja") na danego Poszukiwacza musi on posiadać co najmniej jedno zaklęcie. Skoro je posiadał, to w pierwszej kolejności musiał wypełnić Zadanie Czarownika.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

Dodam jeszcze do interpretacji na temat "pokonaj zwierzę" fakt, iż jakbyś miał kilka kart do badania na obszarze i byś pokonał tego Zwierza, to pozostałych kart nie badasz, tylko natychmiast po pokonaniu Zwierza przenosisz się do Jaskini Czarownika.
 
     
nowicjusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

Ech co trochę to jakaś wątpliwość ; )

"Poszukiwacz, który próbuje otworzyć Tajemne Wrota, powinien zastosować
się do polecenia zawartego na ich obszarze. Jeśli próba się
powiedzie, tura Poszukiwacza kończy się na Równinach Grozy
. Jeśli
próba się nie powiedzie, tura Poszukiwacza kończy się na obszarze
Tajemnych Wrót"

No i właśnie. Jego tura kończy się na Równinach.

Czy w tej sytuacji może spotkać poszukiwacza, który znajduję się na Równinach ?
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

nowicjusz napisał/a:
"Poszukiwacz, który próbuje otworzyć Tajemne Wrota, powinien zastosować się do polecenia zawartego na ich obszarze. Jeśli próba się
powiedzie, tura Poszukiwacza kończy się na Równinach Grozy
. (...)"

No i właśnie. Jego tura kończy się na Równinach.

Czy w tej sytuacji może spotkać poszukiwacza, który znajduję się na Równinach ?
Nic sie nie dzieje, Poszukiwacz czeka cierpliwie na swoja kolejna runde, w ktorej musi wybrac, ktora sciezka podazy po Korone Wladzy - ta, na ktorej przyda mu sie Sila, czy wrecz odwrotnie, ta, na ktorej wieksze znaczenie ma Moc. Oczywiscie w miedzyczasie swoje ruchy wykonuja inni Poszukiwacze, moze wiec dojsc do (niekoniecznie) przypadkowych spotkan na Rowninach Grozy, ze o obrzucaniu sie czarami nie wspomne :twisted:
 
     
Damian1988092
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   

Witajcie :wink: wczoraj kupilem Talisman i jestem oczywiscie poczatkujacy wiec chcialbym sie upewnic w kilku kwestiach:
1. Odnosnie wykonywania zadania u czarownika: jesli sie jakiegos zadanie podejme i wykonam je gdzies na jkims innym polu to po wykonaniu zadania automatycznie "teleportuje" sie do czarownika po nagrode i moj ruch sie konczy tak??
2. pytanie odnosnie uzdrawiania: gram np wojownikiem i nabilem sobie 10pkt zycia, powiedzmy ze mam jakiegos pecha i w roznych bojach zycie trace i mam ich tylko 6, czy jesli trafie na uzdrowiciela to te pozostale pky mi wroca, czy wszystkie leczenia ograniczaja sie do wartosci podstawowych?? w instrukcji o tym pisze ale chce sie upewnic czy dobrze zrozumialem :wink:
3. o co chodzi z wymykaniem?? znaczy wiem o co chodzi ale hmmm... jak to zrobic?? :razz: wystarczy zadeklarowac ze sie ucieka i zostac na danym polu bez zadnych konsekwencji, czy jakis rzut kostka trzeba wykonac??
4. gdzies na forum widzialem ze w ktorej krainie nie dzialaja zaklecia, albo nie wolno ich rzucac czy cos w tym stylu, moze mi ktos po w skrocie wyjasnic?? chyba ze mi sie cos przewidzialo :razz: pozdrawiam :wink:
 
     
Damian1988092
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

i jeszcze przy okazji zapytam o co chodzi doklanie z runicznym mieczem, jesli np mam na start 4 pż to jak kogos zaatakuje i wygram (np jakiegos zwierzaczka) to mam 5pż, po kolejnym mam 6pż itd?? pozdrawiam :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 14