galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
Autor Wiadomość
Lemur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing

Wraz z poznańską grupą zapaleńców- Raven Squadron Poznań, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich graczy z całej Polski na wielkie święto X-winga- Drużynowe Mistrzostwa Polski!

Data: 27-28 czerwca
Adres: Poznań, Winogrady 10

Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing 2015

Data: 27-28 czerwca
Adres: Cube,Winogrady 10, Poznań

I. Kompozycja drużyny
W skład każdej drużyny wchodzi troje graczy. W drużynie każda frakcja (Rebelia, Imperium i Szumowiny) musi być reprezentowana dokładnie raz. Gracze przygotowują rozpiski na 100 pkt w formacie Dogfight, dla każdego z członków. W eskadrach członków drużyny nie mogą powtarzać się unikatowe karty. Członkowie drużyny muszą wyznaczyć kapitana.

II. Paringi
Przed rozpoczęciem meczu kapitanowie spotykają się i informują nawzajem jakimi rozpiskami grają wszyscy członkowie drużyny.
Wracają do swoich drużyn i ustalają który gracz zostanie „wystawiony na środek”. Kapitanowie spotykają się na środku ponownie i wymieniają kartkami z numerem oraz nazwiskiem wystawionego zawodnika.
Wracają do drużyn, aby podjąć decyzję z kim zagra wystawiony zawodnik. Może to być jeden z dwóch niewystawionych zawodników drużyny przeciwnej.
Kapitanowie spotykają się po raz trzeci i informują o podjętej decyzji. W ten sposób tworzą się wszystkie pary.

Czas na rundę to 10 minut na parowanie, 70 minut na grę i 10 minut na podliczenie wyników. (Łącznie 90 minut na rundę)

III. Kolejność drużyn

Ostateczny ranking drużyn zostanie ustalony według kolejnych „tiebreakerów”

1. VP
2. MoV
3. Bezpośredni pojedynek

IV. Punktacja meczu
Sumujemy pkt za każdy mecz i sumujemy MoV wszystkich członków drużyny. Tym samym maksymalny wynik, który można osiągnąć to 15 pkt i 600 MoV

V. Zapisy i terminy

- Wpisowe wynosi 50 zł od osoby (150 zł od drużyny) i musi zostać przelane na rachunek bankowy numer 10 1090 1245 0000 0001 3055 2766 (BZWBK, Paweł Szymkowiak) do dnia 15 czerwca 2015 roku (zgłoszenia późniejsze będą rozpatrywane, ale nie gwarantujemy, że uda nam się zapewnić wszystkie bonusy, które chcielibyśmy rozdać). W tytule przelewu należy podać nazwę drużyny dokonującej płatności.

- Jednocześnie z przelewem należy dokonać zgłoszenia drużyny emailem na adres xwing.dmp2015@gmail.com w treści wiadomości podając nazwę drużyny i dane osobowe jej członków (imiona, nazwiska, ksywy, id ligowe).

- Rozpiski dla całej drużyny, w formacie .doc, .docx, .xls lub złożone na Voidstate należy nadesłać najpóźniej do 21 czerwca do godziny 23.59 na podany wyżej adres.

- Rozpiski wszystkich drużyn zostaną opublikowane w poniedziałek 22 czerwca, w celu sprawdzenia ich także przez grono graczy, aby uniknąć błędów i pomyłek na turnieju.



ZGŁOSZONE DRUŻYNY:
1. Dzidowcy z Łiskonzi: Emo [C], Forest, Kuli
2. Raven Squadron Black: Lemur [C], Jacek, Aras
3. Slighty Darker Black Squadron: Exon, Chris, Kuba
4. Trident Prime (nieopłacone): Off Jenkins [C], Ryś, Karol Grzymała
5. Cracow Machete Squadron: Angus, Kokos, Chmiel [C]
6. Raven Squadron Red: Vuk, Kondziu, Kolas
7. Crusader Squadron: Kas [C], Krzysztof, Paweł
8. Farmerzy z Rubieży: Vino [C], Klemens, Logan
9. Unknown Squadron: Doma [C], Mati, Mati
10. Fanklub Binksa: Bartek [C], Maciej, Edi
11. Raven Squadron & Allies: Koshara, Teciu [C], Karol
12. XXX AlkoWing: Simon, Greg, Gnom
Ostatnio zmieniony przez Pią 19 Cze, 2015, w całości zmieniany 17 razy  
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   Re: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing

Lemur napisał/a:
Gracze przygotowują rozpiski na 100 pkt w formacie Dogfight, dla każdego z członków. W eskadrach członków drużyny nie mogą powtarzać się unikatowe karty.

W środowisku Warhammera spotkałem się z naprawdę dziwnym (niejasnym i często nadmiarowym) sposobem podawania informacji, więc nie dziwcie się, że pytam:
Format Dogfight i przepisy unique są jednoznaczne, więc zakładam, że "nie mogą powtarzać się unikatowe karty" jest dodatkowym wymogiem. Dalej, rozumiem, że "powtarzanie się karty" mam rozumieć jako powtarzanie się tytułu karty (czyli np. Boba Fett może być tylko jeden w drużynie). Jeśli dobrze zrozumiałem, to jaki jest tego sens? Bo nie widzę żadnego.

Lemur napisał/a:
w formacie .doc
:roll:
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   

Ograniczenia formatu Dogfight dotyczą pojedynczej eskadry. Stąd dodatkowy zapis że unikatowe karty nie mogą powtarzać się nie tylko w jednej rozpisce, ale też w całej drużynie.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   

No i tak zrozumiałem, tylko jaki w tym jest sens?
 
     
Lemur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

No właśnie taki, żeby karty unikatowe były unikatowe. Tak jak w normalnej rozgrywce eskadra ma się składać kart bez powtórzeń, tak tutaj traktujemy w ten sposób całą drużynę. Pomijając pilotów, którzy powtarzają się w 2 frakcjach, mamy też karty ulepszeń, które mają słynną"kropkę" i nie powinny pojawiać się więcej niż raz :)
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Acha, żeby karty, które są unikatowe były unikatowe. No tak, ta odpowiedź wszystko wyjaśnia.
Widzę, że trzeba się wyrażać mniej subtelnie: PO CO wprowadzać głupią zasadę, która stwarza problemy a w zamian daje... NIC?
 
     
Lemur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Ustalamy może prosta rzecz- za dużo godzin spędziłem w życiu na odpowiadaniu na pytania dotyczące turniejów, żeby wyczytywac jak ktoś nieudolnie próbuje mi udowodnić, że jest mądrzejszy z założenia. Zadałeś pytanie, uzyskales odpowiedź. Póki co jeszcze nie napisałeś jakie to niestworzone problemy powoduje tą zasada. A za to my dość wyraźnie wyjaśnilismy nasze stanowisko. Chcesz podejmować dyskusje? Proszę bardzo. Ale zacznij może od założenia "wyjaśnię mu swoje stanowisko", zamiast "całe życie z debilami, pohejtuję trochę".

Podsumowując- jaki jest problem z traktowaniem drużyny według normalnych zasad obowiązujących pojedynczego gracza?
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Wyluzuj, ja nie pisałem tego jako hejt. Owszem, był to sarkazm, ale nie sądziłem, że zostanie odebrany jako atak. Wiem, że się nie znamy, ale wyobraź sobie, że mówi Ci tak ktoś z kolegów "od figurek" - też tak zareagujesz?

Lemur napisał/a:
Ustalamy może prosta rzecz- za dużo godzin spędziłem w życiu na odpowiadaniu na pytania dotyczące turniejów, żeby wyczytywac jak ktoś nieudolnie próbuje mi udowodnić, że jest mądrzejszy z założenia.

Niczego nie udowadniałem, zapytałem się tylko, jako ktoś kto jest zainteresowany tym turniejem, jaki jest sens tej zasady.

Lemur napisał/a:
Zadałeś pytanie, uzyskales odpowiedź.

No właśnie nie uzyskałem. Tłumaczysz mi jak debilowi, że to takie karty z kropką i co ta kropka oznacza, więc pozwoliłem sobie zażartować. Napisałem dwukrotnie, że rozumiem o co chodzi, ale nie widzę sensu wprowadzania takiej zasady. A Ty, najwyraźniej z braku czasu, tego nie zauważyleś i pomyślałeś, że nadal pytam o definicję a nie o sens wprowadzania.

Lemur napisał/a:
Póki co jeszcze nie napisałeś jakie to niestworzone problemy powoduje tą zasada.

Straciłem zainteresowanie turniejem, poza tym się zrobiło niemiło, więc chyba szkoda czasu na to.
 
     
Lemur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Rogue30 napisał/a:

Widzę, że trzeba się wyrażać mniej subtelnie: PO CO wprowadzać głupią zasadę, która stwarza problemy a w zamian daje... NIC?


Przykro mi, ale sugerowanie, że coś jest głupie skoro uważam, że nie jest zgodne z moim zdaniem jest hejtem. Nie po to jednak jest to forum, i to czy się znamy nie ma nic do rzeczy.


Odpowiedź padła: żeby drużyna była traktowana jak jeden gracz, a tym samym aby karty unikatowe takie pozostały. Skoro Drużyna ma sama w sobie reprezentować jedną stronę, przeciwko drugiej stronie, to latanie w niej dwiema Andrastami było dla nas po prostu nielogiczne. Nie wiem jak jaśniej możemy to opisać, wydaje mi się, że problem polega na tym, że my uważamy to za sensowne, a Ty przeciwnie i dlatego nie możemy się dogadać.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Ok, użyłem słowa "głupie" w sensie "nielogiczne". Sugerowanie, że coś jest głupie, może być po prostu tym i niczym więcej - sugerowaniem, że coś jest głupie. Nie ma w tym nic złego. Do hejtu potrzeba czegoś więcej. To nie był hejt, tylko ciekawość: może o czymś nie pomyślałem, może czegoś nie dostrzegam, gdzie tu jest pożytek itd. Trzeba było wziąć pod uwagę, że jak się pytam, to mi zależy. Jakbym miał wasz turniej gdzieś, to przecież bym się nie odzywał, bo mam naprawdę dużo innych rzeczy do zrobienia. (Tak nawiasem, to na tym forum dyskutują trzy osoby na krzyż, po co ktoś miałby hejtować w ogóle? To by dopiero było bez sensu. Ale widocznie nie wiem po co są fora.)

A skoro wreszcie wyjaśniłeś dlaczego, to odpowiem: wprowadzając jakąkolwiek zasadę ograniczającą rozpiskę, niszczysz standard. Moim zdaniem nazywanie tego DMP to nadużycie, będzie to po prostu wyjątkowy turniej na specjalnych zasadach. I zanim ktoś powie, że to i tak nie jest standard, bo przecież są drużyny, to od momentu ustawienia statków na stole powinien to być standard - Dogfight, taki jak gramy zawsze. Mogę sobie zorganizować MP i wprowadzę zapis, że nie używamy wieżyczek - zabroni mi ktoś? Ale czy to będzie gra w X-wing? Moim zdaniem nie. (Chociaż taki pomysł byłby przynajmniej jakoś uzasadniony i pewnie znalazłby się ktoś, kto byłby za. :grin: )

Jeśli czegoś nie pominąłem, to robisz zamieszanie z powodu zaledwie ośmiu kart:
Boba
Kath
Lone Wolf
Squad Leader
Experimental interface
Moldy Crow
Andrasta
Slave 1

Nie są to jakieś powergamerskie karty, więc po co je ograniczać? Dla klimatu? Absurd. Na stołach obok lata Boba vs Boba, Fel vs Fel, Han vs Han itd. a ja nie mogę grać Kath, bo mój kolega chce tym grać? Dobrze wiesz, że znalezienie drużyny, to kłopot/zabawa sama w sobie. Niech się zdarzy taka sytuacja, że ktoś już ma obcykaną rozpiskę i akurat się zdarzy, że będzie miał w niej np. IE czy LW. Po co mu utrudniać? Gdzie tu logika? Chyba lepiej, żeby więcej osób przyjechało. (Przynajmniej ja tak to widzę, może się mylę.) Co więcej, w turnieju drużynowym, poza oczywistym "pokonajmy inne drużyny" chodzi o dodatkową zabawę związaną z dopasowaniem się do potencjalnych rozpisek drużyny przeciwnej. Dlaczego chcesz ograniczać kogokolwiek, jeśli będzie miał plan "przygotowania się na wszystko". Czy to nadal będzie gra w X-wing? Nie, bo normalnie, to bym grał tym i tym, a tu nie mogę, bo jesteśmy "jednym graczem". Co jest głupie, bo jeden gracz nie gra jednocześnie trzema niezależnymi rozpiskami, nie wspominając o tym, że każda z innej frakcji. Dla odmiany, zasada każda frakcja w drużynie jest bardzo dobra i uzasadniona, bo spowoduje większą różnorodność (co wpłynie pozytywnie na zabawę) i wprowadzi ograniczenie "ok, będzie Decimator + Fel, ale max 33%". Więc tutaj są ewidentne plusy.

Ktoś może powiedzieć, no dobra skoro to tylko 8 kart, to czemu robisz problem? Tym bardziej nie warto. Ponadto dla zasady. Nawet jeśli wprowadziłbyś nic nie znaczący w praktyce zapis, że zbanowana jest karta Countermeasures, to robisz turniej pod tytułem house rule. I to jest głupie. Ale nie musicie się ze mną zgadzać oczywiście. Życzę udanego turnieju.
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Maj, 2015   

RUSZYŁY ZAPISY! Dla nielubiących szukać w opisie skrót poniżej:
1. Do 15.06 należy zgłosić nazwę i skład drużyny na adres xwing.dmp2015@gmail.com
2. W tym samym terminie należy dokonać wpłaty na konto. Dane do przelewu:
Paweł Szymkowiak
10 1090 1245 0000 0001 3055 2766 BZ WBK
W tytule wpłaty należy podać nazwę drużyny.
3. Rozpiski należy dosłać na ten sam adres email do 21.06.
4. W mailu zgłoszeniowym mile widziana będzie informacja, czy dana drużyna potrzebuje w Poznaniu noclegu! Orientacyjny koszt wyniesie około 50 pln za osobę.
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Cze, 2015   

Do DMP już tylko miesiąc, a do końca rejestracji już tylko dwa tygodnie! Przypominamy więc dane do rejestracji i trasę dojazdu z dworca PKP/PKS :smile: Szczególnie o szybkie zgłaszanie się prosimy drużyny zainteresowane opcją noclegową!

Dane do przelewu:
10 1090 1245 0000 0001 3055 2766 Paweł Szymkowiak

Mail zgłoszeniowy:
xwing.dmp2015@gmail.com

Dojazd z dworca PKP:
jakdojade.pl
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Kolejne drużyny zgłoszone! :) Na rejestrację zostało niewiele czasu, i wszystkich śpiochów budzimy ;)
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2015   

Lista zgłoszeń zamknięta, a pod poniższym linkiem znajdziecie rozpiski wszystkich graczy - miłego kminienia nad potencjalnym parowaniem! ;)

https://drive.google.com/file/d/0B3Uh3v56_SPqcDZUdWZRY0hHZnc/view?pli=1
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14