galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatek!
Autor Wiadomość
maclis 

Wysłany: Nie 29 Gru, 2013   

Czy można połączyć polską podstawkę z angielskim dodatkiem (tzn. czy rewersy kart mają takie same odcienie?)?

nightrunner 

Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

Tak, bez problemu połączysz dodatek angielski z podstawką polską. Rewersy się zgadzają co zresztą nie dziwne skoro drukowane wszystko jest w tej samej fabryce w Chinach;)
Uważam że kupno dodatku przy posiadanej podstawce jest dobrym wyborem. Dostajemy praktycznie drugie tyle kart co w podstawie co wielce wpływa na różnorodność rozgrywanych potyczek.

DiaSan 

Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

Nowy rok w kalendarzu - 2014 - ale stare pytanie ... czy będzie polska edycja dodatku ?

nightrunner 

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

DiaSan napisał/a:
Nowy rok w kalendarzu - 2014 - ale stare pytanie ... czy będzie polska edycja dodatku ?

Było to już co prawda podawane przez galaktę, ale podam jeszcze raz. Nie mają w planach wydawania tego dodatku po polsku.

Ją zakupiłem do polskiej podstawki dodatek po angielsku i uważam że nawet bez znajomości tego języka można sobie bez problemu poradzić. Dla osoby, która spędziła z podstawą sporo czasu wszelkie słowa-klucze wpadają bardzo szybko. Wystarczy odrobina samozaparcia i słownik i można podbijać ziemię Terrinoth nowymi rasami:)

DiaSan 

nightrunner napisał/a:
DiaSan napisał/a:

Było to już co prawda podawane przez galaktę, ale podam jeszcze raz. Nie mają w planach wydawania tego dodatku po polsku.

Ją zakupiłem do polskiej podstawki dodatek po angielsku i uważam że nawet bez znajomości tego języka można sobie bez problemu poradzić. Dla osoby, która spędziła z podstawą sporo czasu wszelkie słowa-klucze wpadają bardzo szybko. Wystarczy odrobina samozaparcia i słownik i można podbijać ziemię Terrinoth nowymi rasami:)

Nie chcę wchodzić w głębsze dyskusje, ale pozwolę sobie zapytać czy nightrunner jesteś pracownikiem wydawnictwa, rzecznikiem czy "wolnym strzelcem" w tej kwestii ? Po Twoim statusie na forum nie mogę wywnioskować tego faktu ...

Inną sprawą jest to, że do Blood Bowl: Menedżer Drużyny wydawnictwo Galakta zdecydowało się spolszczyć dodatek i mamy oto Blood Bowl: Menedżer Drużyny – Nagła Śmierć. Więc może są jakieś szanse na rozszerzenie do Rune Age w tym roku. Swoją drogą ja jakoś nigdzie nie mogę znaleźć podanej jasno i wprost informacji o absolutnym nie wydawaniu już niczego spolszczonego do Rune Age przez Galaktę.

A co do łączenia polskiej podstawki z angielskim rozszerzeniem ... nightrunner jadłeś kiedyś rosół z tortem bezowym w jednej potrawie ?

nightrunner 

Trochę zluzuj DiaSan. Nie jadłem, ale za to bardzo dobrze się bawiłem w grze w RuneAge nawet po dodaniu angielskiego dodatku.
Co do pytań osobistych to pozwolę sobie na ich zignorowanie z uwagi na brak związku z tematem.

Dodam tylko, że galakta w temacie Plany wydawnicze jednoznacznie napisała jakie ma plany odnośnie tego dodatku.
DiaSan, zajrzenie do tamtego tematu było już za trudne?

DiaSan 

Serdecznie proszę o link do planów wydawniczych, bo wciąż nie mogę się doszukać.

septirion 

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Chętnie ujrzałbym dodatek w polskiej wersji, ale rozumiem, że wydawnictwo nie jest organizacja charytatywną i na produkcie musi zarobić. Nie opłaca się, to produktu nie będzie. W całej tej rozmowie zastanawia mnie jedna rzecz jaki zysk Galakta jako wydawnictwo ma z polskiej wersji językowej? Czy zarabiają więcej na jednej sztuce czy po prostu mają szansę trafić do większej ilości klientów i zarobić więcej przez większą ilość sprzedanych egzemplarzy. A może na jednej sztuce zarabiają mniej, bo muszą ponieść jakiś koszt lokalizacji?

maclis 

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Gdybyście wypuścili dodatek to byłoby super.

DiaSan 

Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

Posiadacze Rune Age w polskiej wersji wciąż czekają na dodatek pasujący językowo do podstawki... jakieś szanse w 2015 ? Może jako opcja "Druk na żądanie" ?

nightrunner 

Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

Jako, że raczej nie będzie tego dodatku w wersji PL to może komuś się przyda - tłumaczenie kart z dodatku.

https://www.dropbox.com/s...tn8CK5q9ya?dl=0

Germanus 
OT- Inwazja

Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Na wydanie dodatku do Rune Age po polsku nie ma szans. Przyczyna jest prozaiczna - gra sprzedawała się fatalnie. Na imprezie Galakty pół roku temu była znacznie obniżona (40 albo 60%). Podczas imprez jest dodawana jako nagrody (leży w magazynach i zajmuje miejsce?). Informacja o tymże nie będzie dodatku była już dawno i od tego czasu nic się nie zmieniło

maclis 

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

A ktoś grał w dodatek w innej wersji językowej?
Bo zastanawiam się czy ten scenariusz gdzie jeden gracz gra przeciw wszystkim jest możliwy do grania we 2 (i jak działa wtedy)?

c08mk

Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   

Trochę mnie temat Rune Age zainteresował. Niestety jeżeli dodatku nie ma w planach to pewnie będzie kolejna gra w wersji angielskiej jaką zakupię.
Wolę grać po polsku niż po angielsku ale najgorzej się gra miksami językowymi, dlatego wyboru dużego nie ma.

Odpowiedz do tematu