galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniejowa wersja gry
Autor Wiadomość
Cylindryk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   Turniejowa wersja gry

Jako wieloletni gracz w Warhammera, gdzie, mimo wydawanie wersji polskiej, obowiązującą na turniejach wersją gry była wersja angielska (wynik nieraz bardzo mocno znaczących różnic w brzmieniu zasad, ich braku, a także brak polskich FAQ-ów bądź ich jeszcze nędzniejsza jakość) muszę się zapytać:
turniejowo jaka wersja językowa będzie obowiązywać? Polska, czy oryginalna?
Przy czym jeśli polska, to ze wszystkimi tego konsekwencjami, czyli możliwymi pewnymi inaczej działającymi zasadami?

Nie ukrywam, trochę podyktuje to zakup kolejnych dodatków, a raczej ich wersji: o ile podstawkę mam polską, tak nad dodatkami się zastanawiam, czy iść w wersję polską, czy angielską, i jak tą drugą, to pewnie z czasem częściowo przynajmniej wymienić wersję polską na angielską.

[Nie mam nic do tłumaczy, zdaję sobie sprawę, że Galakta będzie się starać robić co tylko się da, by owe różnice nie występowały i liczę na to, że mają tłumaczy lepszych od pewnego wydawcy, ale... jak mówię - wieloletnie doświadczenie w tej materii mam, jakie mam, a pewne rzeczy lepiej sobie od razu ustalić, co by potem z ręką w nocniku się nie budzić... ;) ]
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Myślę że można kierować się przykładem X-winga - polska wersja jest na tyle dokładna, że jej wykorzystanie równolegle z angielską nie rodzi problemów. Na turniejach wyższej klasy do rozstrzygania konfliktów stosuje się angielskie teksty kart i FAQ, posiłkowo de facto stosując FAQ polskie.
 
     
Cylindryk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Powiem szczerze, nie wiem, jak z X-wingiem, system nijak mnie nie interesował. ;)

Ale ok, czyli normalnie grać na polskiej wersji, tylko dla zasady mieć wersję angielską pod ręką (tablet, telefon). Git.


Przeklęte nawyki Warhammerowca, zaprawdę, przeklęte...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13