galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostępność kart, a legalność proxy
Autor Wiadomość
Chmielu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Gru, 2015   Dostępność kart, a legalność proxy

Mam pytanie natury technicznej.

Załóżmy, że organizuję turniej sankcjonowany. Załóżmy, że ma on miejsce niezwykle blisko daty przykładowo wyjścia nowego chapter packa. Załóżmy (tylko zakładamy), że zajdzie hipotetyczna sytuacja, że w sklepie dostępna będzie wersja PL, natomiast wersja ENG nie, lub zupełnie odwrotnie. Krótko mówiąc - któraś z nich będzie niedostępna, podczas gdy ta druga będzie już cieszyć ręce i nosy różnych king-wanna-be's.

Czy w takiej sytuacji mogę w drodze wyjątku dopuścić do grania osoby posługujące się proksami swojej wersji językowej? Oczywiście mówimy tylko o kartach z najnowszego dodatku. Wolałbym uniknąć sytuacji, gdy któraś grupa będzie czuć się pokrzywdzona.
 
     
barney72
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Gru, 2015   

zasady turniejowe, ostatnia strona

Legal Products
Only official A Game of Thrones: The Card Game cards are
legal for use in tournament play. Proxies of cards cannot
be used. Third-party tokens may be allowed at the head
judge’s discretion.
 
     
Chmielu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Gru, 2015   

Nie jestem prawnikiem, ale jest takie pojęcie jak litera prawa i duch prawa. O ile literalnie trudno mieć do tego ustępu zastrzeżenie, to jego duchem jest zdaje się uniemożliwienie uczestnictwa w turniejach osób, które nie kupiły produktu. Byłoby niemiłe dyskryminować osoby, które chętnie kupią, z pocałowaniem w rękę, ale niestety nie dano im tej szansy.

Nie chciałbym tutaj wzniecać klasycznego flame'a PL vs ENG. Natomiast jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, w której z niczyjej winy któraś z nich jest na czas, a tej drugiej nie ma.

Proszę mieć tutaj na uwadze, że kieruje mną dobro środowiska, graczy i dystrybutora. Ci co pykną tą jedną, albo dwoma wydrukowanymi proksami, raczej na pewno kupią kolorowe kartoniki, jak tylko się pojawią w sklepie.

To jak, droga Galakto? :)
 
     
mjt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Gru, 2015   

Myślę że rozwiązaniem jest niedopuszczenie dodatku do grania dopóki nie ma wersji PL i ENG w sprzedaży.
 
     
Chmielu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Gru, 2015   

Sytuacja przeistoczyła się z teoretycznej w praktyczną. A przynajmniej tak to wygląda w bydgoskim sklepie Pegaz. Mamy jedną sztukę dodatku angielskiego.

Co mam zrobić ze styczniowymi turniejami?

Uważam, że intencją turniejów powinna być fajna zabawa, a trudno fajnie się bawić, jak nowe zabawki nie są dostępne dla wszystkich.

Czy mogę w drodze wyjątku na poziomie lokalnego turnieju, dozwolić proxy z dodatku Taking The Black ENG?

Proszę o oficjalną odpowiedź ze strony Galakty.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Gru, 2015   

są jeszcze sklepy internetowe ;)
 
     
mjt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Gru, 2015   

Sprawa jest prosta, żadnych proxów w sankcjonowanym turnieju.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 14