galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Repainty i warsztaty wszelakie
Autor Wiadomość
rzabka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Gru, 2015   

Wyczytałam, że ludzie rozwiązują problem poprzez:
1. rozłożenie maty na równej powierzchni i pozostawienie jej w spokoju na tydzień;
2. rozwieszenie maty na jakimś wieszaku tak, żeby równo zwisała i potraktowanie jej parą;
3. przeprasowanie przez mokry ręcznik.
Ogólnie fałdki powstają przez przechowywanie maty w pionie - jeśli będziesz przechowywać ją w poziomie, to problem niby powinien sam zniknąć. Możesz też napisać do sklepu z argumentem, że domagasz się zwrotu hajsów ponieważ produkt był przez nich nieprawidłowo przechowywany czy coś, chociaż mi by się nie chciało z nimi szarpać skoro sama zmiana sposobu magazynowania zrolowanej maty powinna rozwiązać problem :P
 
     
Martini3g
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2015   

Po prostu napisz do nich, że kupiłeś wadliwy towar i domagasz się wymiany na wolny od wad lub zwrotu kasy.

Ja ze swojej strony polecam maty firmy Mikro Art (mam takową i jestem b zadowolony, koszt około 130pln). Maty FFG są ok, tylko bardziej trochę cieńsze i bardziej śliskie od Mikro Art'owych.
 
     
Michu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

Cześć, proszę o radę w sprawie zmywania farby z modeli do X-winga - i w ogóle malowanych przez FFG.
Pierwsza reakcja - z tych modeli nie zmywa się farby. Owszem, ale nie w tym przypadku.

Odkupiłem właściwie fabrycznie nowy czerwony starter.
Z rozczarowaniem odkryłem, że mój X-wing to istny Pan Kleks. Wszelkie detale zostały zalane grubą warstwą farby. Niejako zmotywowało mnie to, do przemalowania* statku na kolory Corellian Security (Cor-Sec):
http://www.swagonline.net...g?itok=EyH1G4Di
(latał takim Corran Horn - w książkach z serii "X-wing")

Ze zdziwieniem odkryłem, że farba nie ima się zmywacza (skład jak do paznokci).

I tu pytanie. Czym taką farbę zmyć? Przydałby się środek, który nie zeżre modelu (DOT), który nie jest toksyczny.
Chciałbym do szerszego użycia kupić zmywacz Vamod. Zadziała?

*z położeniem podkładu, lub cienkich warstw farby nie będę mieć problemu - większość roboty planuję wykonać aerografem.
 
     
ext.lex
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

Podobno alkohol izopropylowy o stężeniu 93% w ok 10 minut usuwa cały wash z modeli, nie stosowałem, nie wiem gdzie kupić w małych ilościach na allegro widziałem ale w bańkach po 5l lub nawet 10l.
 
     
Michu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

Ma jakiś wpływ na model? (ktoś coś w ten sposób mył?)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14