galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarna Koza z Lasu
Autor Wiadomość
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Paź, 2015   Czarna Koza z Lasu


W sumie nie było jeszcze tematu stricte dla Kozy, a większość dyskusji toczyła się w temacie Lurkera.

Cytując:
Michal napisał/a:
Nastał kolejny miesiąc [...]
Horror w Arkham Czarna Koza z Lasu
Dodatek jeszcze nie został wyprodukowany. Czekamy na aktualizację informacji z fabryki.


Toteż może w nowościach listopadowych albo grudniowych - przy dobrych wiatrach. :)


Składniki:
*1 instrukcja
*90 karty Badaczy:
- 11 Przedmiotów powszechne
- 11 Przedmiotów unikatowe
- 4 Zaklęcia
- 8 kart Członkostwa w Kulcie "Jednego z Tysiąca"
- 16 Zielonych Kart Zepsucia
- 16 Czerwonych Kart Zepsucia
- 24 kart Spotkań Kultu
* 88 kart Przedwiecznych:
- 36 kart Obszarów Arkham
- 24 karty Bram
- 23 karty Mitów
* 5 kart Poziomu Trudności
* 1 arkusz Herolda Czarnej Kozy z Lasu
* 9 żetonów potworów:
- 3 Mroczne Młode
- 1 Mroczny Druid
- 2 Kozie Pomioty
- 3 Kozie Dzieci
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Paź, 2015   

wczoraj miałem przyjemność pierwszy raz zagrać w "Czychającego na progu" a tu taki smaczek...
:arrow: karty poziomów trudności
:arrow: karty zepsucia
jest na co czekać :)
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

Przy tak wielu dodatkach gra jest absolutnie niezbalansowana i trzeba samemu to pilnować, modyfikować. Nie ma nic bohaterskiego w przegrywaniu po 10 turach ^^

Podstawka była diabelnie za prosta - dało się strategiczne miejsca blokować. Dodatki wprowadziły rozerwania czy nowe miasta - zapanować jest diabelnie ciężko. Nowe miasto jest równie męczące co upierdliwy Herold (są mniej i bardziej uciążliwi :) ). Jak i ta magiczna optymalna liczba - 4 graczy najlepiej opanowuje stół. Jak i rozgrywka nie jest tak męcząca.

Skoro cała frajda wynika z klimatu, no to proszę ;)
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Paź, 2015   

Lunar napisał/a:
Przy tak wielu dodatkach gra jest absolutnie niezbalansowana i trzeba samemu to pilnować, modyfikować. Nie ma nic bohaterskiego w przegrywaniu po 10 turach ^^

Podstawka była diabelnie za prosta - dało się strategiczne miejsca blokować. Dodatki wprowadziły rozerwania czy nowe miasta - zapanować jest diabelnie ciężko. Nowe miasto jest równie męczące co upierdliwy Herold (są mniej i bardziej uciążliwi :) ). Jak i ta magiczna optymalna liczba - 4 graczy najlepiej opanowuje stół. Jak i rozgrywka nie jest tak męcząca.

Skoro cała frajda wynika z klimatu, no to proszę ;)

Jestem po dwóch rozgrywkach 4 badaczy VS podstawka + czychający.. i póki co raz srogi łomot i raz zwycięstwo (przyfarcone ale było). W grze z kolejnymi dodatkami rośnie poziom trudności i doprowadza to do grania tymi samymi oklepanymi badaczmi. Nie ma co mówić ale są duże dysproporcje między postaciami typu Mandy Thompson/Patrice Hathaway/Leo Anderson a postaciami typu Carolyn Fern/Harvey Walters. A jak sam powiedziałeś nie ma nic bohaterskiego w przegrywaniu - w tym wypadku pionkami jak Vincent/Siostra Marry czy Walther i Carolyn.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lis, 2015   

No i stało się - przesunęła się premiera Kozy z lasu... Jeszcze niedawno w planach wydawniczych widniała z dopiskiem 'IV kwartał 2015' a teraz już '2015/16'. Z jednej strony dobrze - wole poczekać trochę dłużej ale mieć w końcu (!) pierwszy (!) dodatek bez błędów..
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Gru, 2015   

Michal napisał/a:
Horror w Arkham: czarna Koza z Lasu
Kozy nie będzie w tym roku, jednak powinna być w jednym ze styczniowych transportów, także spodziewajcie się jej w połowie styczna.


No więc przypłynie za miesiąc.
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016   

http://s12.postimg.org/di...een_Shot044.jpg
widnieje na stronie głównej 26.01.16 :) już we wtorek!
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sty, 2016   

i jak wrażenia ? ktoś posiada ??
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

Obsuwy, omyłki i obsuwy sklepowe. Wyślą mi dopiero w ten wtorek ;)
Jeżeli dotrze to się wypowiem ^^
 
     
madziam
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lut, 2016   

Gdyby ktoś był zainteresowany recenzją Czarnej Kozy to zapraszamy :)

Czarna Koza z Lasu - recenzja
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2016   

Ja w zasadzie zamówiłem łącznie Czarną Kozę i Króla w Żółci jako brakujące mi dodatki (jestem późnym fanem :) ), toteż fotorelacja tuż po wąchaniu kart i ich koszulkowaniu obejmuje fascynację oboma zestawami.

Koza jest trudnym heroldem. Dlaczego? Kiedy większość gier blokuje się (daje wytchnienie) na wielu otwartych bramach i licznych spotęgowaniach potworów, co daje czas na reakcję i drugą salwę pieczętowania przez badaczy... o tyle tutaj żetony zagłady lecą jak porąbane, bo każde spotęgowanie to nowy żeton zagłady.

Postacie szybko się dozbroiły, a dzięki ustaleniu Shub-Niggurath tematycznie jako Przedwiecznego, trofea były wydawane na potęgę. Partia została przegrana jednak (szybko doszło do przebudzenia ^^). Poniekąd z winy mojej fascynacji Kultem Jednego z Tysiąca i molestowania spotkań kultu (niesamowity dreszczyk - jak Loża Srebrnego Świtu). I racja, Kult jest poboczny, tak jak i karty zepsucia niemal w ogóle nie były zagrożeniem. Choć mają potencjał lawinowego rozmnażania się, to jednak są w grze dużo goooorsze rzeczy :) Potrzeba czasu by się wysypały lawinowo. Chciwość działała niemal niczym honorarium. Nowe przedmioty i zaklęcia cudaczne. Kontrastując z Czyhającym u Progu - podobne wrażenia. Karty Rozliczeń u Czyhającego miały robić łomot, ale nie jest on tak dominujący wobec tego co robią zwykłe mity i potwory. Możliwe, że ta moja refleksja wynika z faktu, iż już mam wszystkie duże dodatki i róznorodność mitów, potworów i rozerwań bram jest naprawdę już spora, a gra daleka od balansu. Gdyby grać w Kozę na sucho z podstawką jedynie - gra zapewne byłaby za prosta. No i Mroczne Młode hasające sobie po mieście <3 coś pięknego.

PS - Gazeta Studencka + skrzypaczka = fontanna wskazówek <3




 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

Lunar napisał/a:
PS - Gazeta Studencka + skrzypaczka = fontanna wskazówek <3

Fontanna? Przecież gazeta jest jednorazowego użytku.
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Lut, 2016   

Umknęło w trakcie lektury :)
Wciąż super opcja by zgarnąć wskazówkę z Czarnej Rafy ;>
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13