galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakość dodatków PoD
Autor Wiadomość
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Też uważam, że jakość DNŻ znacząco się podnosi z każdą falą.
Różnice w jakości między DNŻ a normalnym drukiem są widoczne (karty cieńsze, druk o słabszej ostrości), ale nie są to sprawy uniemożliwiające mieszanie.
Wydaje mi się, że w trakcie rozgrywki będzie to bez znaczenia. (W ogóle polecam granie, zamiast teoretyzowania - to rozwiewa wiele problemów.)
 
     
theNat
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Wszystko jest ładnie jakość taknaprawdę nie wpływa na poziom rozgrywki, ale...

PL

Przewodniczka z Naith (TP2) - Odpowiedź: Kiedy przewodniczka z Naith wchodzi do gry, wybierz bohatera. Podczas tej rundy ten bohater nie może zostać wyczerpany.

ANG

Naith Guide - Response: After Naith Guide enters play, choose a hero. That hero does not exhaust to quest this round.

Drobne, acz znaczące przeinaczenie ;)
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Nie aż takie drobne, bo grając np. Gandalfem nasz hero staje się uber-maszyną do wyprawy, obrony i ataku. Ale nie narzekam :D
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

Ten zwrot (does not exhaust to) sprawia tłumaczom Władka problemy od samego początku... Było to też wałkowane na forum.

theNat napisał/a:
Wszystko jest ładnie jakość taknaprawdę nie wpływa na poziom rozgrywki, ale...

PL

Przewodniczka z Naith (TP2) - Odpowiedź: Kiedy przewodniczka z Naith wchodzi do gry, wybierz bohatera. Podczas tej rundy ten bohater nie może zostać wyczerpany.

ANG

Naith Guide - Response: After Naith Guide enters play, choose a hero. That hero does not exhaust to quest this round.

Drobne, acz znaczące przeinaczenie ;)
 
     
theNat
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2015   

Kolejna mała wpadka dotycząca tłumaczenia PoD ("Kamień Erech")

Z Karty wyprawy 1A Zniknięcie w polskiej wersji uciekło usuwanie karty "Kamień Erech" z talii spotkań na początku rozgrywki.

"Przygotowanie: Uczyń Przesmyk Tarlanga aktywnym obszarem. Derufina, Króla Umarłych i 3 karty celów "Noc" odłóż na bok, poza grę."

"Setup: Make Tarlang's Next the active location. Set Derufin, The Lord of the Dead, The Stone of Erech, and the 3 Night objectives aside, out of play."[/b]

Nie marudzę ;)
 
     
sqb1978
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2015   

Czy znany jest już konkretniejszy niż kwiecień/maj termin wyjścia na świat najnowszego DnŻ?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

sqb1978 napisał/a:
Czy znany jest już konkretniejszy niż kwiecień/maj termin wyjścia na świat najnowszego DnŻ?

W takich sprawach to patrz na Plany Wydawnicze, a nie daną grę.
 
     
MsbS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

A co byście powiedzieli na Erratę w DnŻ? To znaczy, żeby Galakta wydała pakiet ze starymi kartami, ale z poprawionym tekstem. W sumie jeden mógłby nie wystarczyć, bo w Erracie jest 26 wzorów kart, nie wiem tylko, w ilu kopiach.

Zapłacilibyście, żeby nie musieć zaglądać do Erraty? Ja sam nie wiem, może i bym zapłacił (choć ponad 60 PLN to jednak DUŻO).
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Ja powoli przygotowuję taką erratę (na razie obejmuje core set i pierwszy cykl). Można wydrukować i wyciąć we własnym zakresie. Będę ten plik powoli uzupełniał w miarę skanowania kolejnych kart.
 
     
MsbS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

O, super, będę co jakiś czas zaglądał do tego pliku! Dzięki, że Ci się chce!

(przy okazji może nowa wersja 'Poszukiwań Gandalfa' i 'Podejrzyj' zamiast 'Podglądnij'? Krakowska Galakta przemyciła małopolski regionalizm do tłumaczenia :) )
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Cytat:
(przy okazji może nowa wersja 'Poszukiwań Gandalfa' i 'Podejrzyj' zamiast 'Podglądnij'? Krakowska Galakta przemyciła małopolski regionalizm do tłumaczenia :) )

"Podglądnij" występuje w wielu kartach z pierwszego cyklu i core setu: Denethor, Henamarth Rzeczna Pieśń, Poszukiwania Gandalfa, Mroczna Wiedza, Łowy Rozpoczęte, Zjawił się Nowy Stwór, Prośba Radagasta, Gildor Inglorion, plotki Ziemi, Astronom z Imladris, Konspiracja - trochę za dużo tego, jak dla mnie :roll:
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   

Mam pytanie do tych co kupili trzeci i czwarty dodatek z cyklu Tworca Pierscienia w DnZ - czy w ich przypadku obylo sie bez bledow w tlumaczeniu?
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

Jestem zainteresowany kupnem nightmare decka "przeprawa przez mroczną puszczę". Czy rewers kart ma taki sam odcień jak w podstawce (gram z przezroczystymi koszulkami)?
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

maclis napisał/a:
Jestem zainteresowany kupnem nightmare decka "przeprawa przez mroczną puszczę". Czy rewers kart ma taki sam odcień jak w podstawce (gram z przezroczystymi koszulkami)?

Ja również gram przeźroczystymi szmatkami, i różnicy nie widzę. Inna rzecz, że się specjalnie nie przypatruję. Według mnie jest ok, ale to subiektywne odczucie, są tacy, co podobno widzą :wink:
 
     
sqb1978
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Lut, 2016   

Gdyby się uważnie przypatrzyć to widać różnicę, ale musiałyby karty leżeć obok siebie. W koszulkach w czasie gry zupełnie nie tej różnicy widać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13