galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy dodatek do gry
Autor Wiadomość
Draconis46
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   Pierwszy dodatek do gry

Pograłem kilka razy w Arkham, myślę nad zakupem dodatku. Najczęściej gram w 2 osoby, czasem samodzielnie, kiedy nie mogę spać xD. Który polecacie jako pierwszy?

Dodam, że interesują mnie tylko dodatki w polskiej wersji językowej.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Mar, 2016   

Jeżeli planujesz duży dodatek, to proponuję Dunwich - wprowadza mniejszą dodatkową mechanikę niż Innsmouth i łatwiej jest się z nim ograć.
Jeżeli z kolei planujesz mały dodatek, to proponuję Klątwę Czarnego Faraona - która jest fajnym wprowadzeniem, żeby się zaopatrzyć w autorski (duży) dodatek 'Kult złotego skarabeusza'. Więcej info o autorskim dodatku tutaj
 
     
trollish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2016   

wszystko cacy, ale szanse kupienia zarówno Dunwich jak i Czarnego Faraona są w tej chwili... małe. A jeśli już to będzie drogo.

Ze swojej strony jako mały dodatek zawsze polecam Króla w Żółci - wprowadza fajną mechanikę z szaleństwem i jest bardzo, bardzo klimatyczny. No i można go kupić :)
Jako duży - ja osobiście najbardziej lubię Innsmouth, ale jak espanoles słusznie zauważył - jest "ciężki".

Generalnie - jeśli grasz głównie w 1-2 osoby to raczej trzymaj się małych dodatków - przy większych, z większą ilością nowej mechaniki, bardzo szybko się pogubisz i oszalejesz (a może to właśnie o to chodzi... ? :p )
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Mar, 2016   

No niestety, Dunwich się wyczerpał i nie wiadomo czy Galakta się pokwapi o dodruk (narazie w planach wydawniczych widzę, że jest planowanych dodruk podstawki). Od czasu do czasu pojawia się używka do kupienia ale cena oscyluje w granicach 200zł.
Na OLX'ie poszukaj Faraona, niedawno go tam widziałem.
Jakbym miał wybierać między między Faraonem a Królem w żółci, raczej wybrałbym tego drugiego, wprowadza mniej przedmiotów ale daje świetnego herolda jak mnie pamięć nie myli to pod Hastura (z podstawki) i Rhan-Tegoth (z Innsmouth).
 
     
Draconis46
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Mar, 2016   

Dziękuję za odpowiedzi, a czym są heroldowie? Nie spotkałem się z nimi w podstawce.
 
     
trollish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Mar, 2016   

Heroldowie to tak jakby dodatkowi przedwieczni, ale mniejsi i słabsi. Wywierają wpływ na grę (wprowadzając nowe mechaniki i w mniejszym lub większym stopniu ją utrudniając), niejako "przygotowując grunt" pod przebudzenie Wielkiego Przedwiecznego.

I nie, nie znajdziesz ich w podstawce - koncepcja heroldów została wprowadzona zdaje się właśnie w Królu w Żółci, gdzie jako herold pojawia się awatar Hastura (tytułowy Król w Żółci).
Zresztą wprowadzenie heroldów zrobiło nieco zamieszania w serii i zaowocowało zmianami w wydanych wcześniej dodatkach - Dunwich miał dodrukowywaną kartę herolda (można ja było dostać w sklepach gdzie kupowałeś grę, późniejsze dodruki miały ją już w komplecie) a Klątwa Czarnego Faraona dostała w ogóle całkowicie nową wersję (tzw. druga edycja), na którą w Polsce jeszcze czekamy :)
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

Wszystkie nie znane Ci bajery znajdziesz w dodatkach. Duże dodają dużo (najczęściej nowe miasteczko), małe dodają mało ;) Oceń finanse. Ja osobiście jako pierwszy miałem Widmo nad Innsmouth i się nie zawiodłem. Polecam jakiś duży do wyboru (Koszmar z Dunwich, Mgły nad Kingsport, Widmo nad Innsmouth)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14