galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Magnes w służbie Dowódcy Eskadry
Autor Wiadomość
Biafra
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2016   Magnes w służbie Dowódcy Eskadry

Czołem Dowódcy !

Moja przygoda z X-wingiem FFB zaczęła się dość niedawno, ale już jestem szczęśliwym posiadaczem 8 statków zaś 9 właśnie do mnie leci :]
Jako dowódca mojej małej eskadry przygotowuje się właśnie do jej spersonalizowania, a co za tym idzie do zmagnesowania wszystkich moich statków (repainty jak narazie nie wchodzą w grę). Pojawia się jednak pytanie jakie magnesy wybrać będzie to pierwszy raz kiedy będę przeprowadzał taką operacje na szeroko pojętych modelach. Zastanawia mnie jaki magnes utrzyma konstrukcje w całości rownocześnie pozwalając na bez problemowe rozszczepienie elementów statku i podstawki. Co do modeli małych takich jak Tie, X-wing, Y-wing, Tie/adv czy wystarczą magnesy 3x1 lub 3x2 i co np z Frachtowcem YT-2400 lub Sokołem Milenium jakie magnesy powinny zostać użyte do utrzymania tych stosunkowo dużych modeli ?

Ponadto zastanawiam się nad przeprowadzeniem operacji na skrzydłach Tie-ów tak by można je było odczepiać. Czy ktoś z was posiadający odpowiednia wiedzę zechciał by się podzielić nią tu na forum ? Jakieś wskazówki, ostrzeżenia, rady ?

Mam pytanie co do samych podstawek nigdy nie byłem zwolennikiem estetyki "pseudo przezroczystych" podstawek pod latające modele i chciał bym je przemalować (czarny spray, białe gwiazdy[jakieś wskazówki co do techniki ?]) czy taki zabieg może w jakikolwiek sposób wpłynąć na możliwość występowania moich modeli na turniejach w jakichkolwiek zakątkach galaktyki ?

Będę rad Czytając dyskusje i porady zarówno na powyższe tematy jak i bliźniacze nie koniecznie tu poruszone.
 
     
danyboy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2016   

W kwestii magnesów polecam kulki neocube 5mm i najmniejsze wkręty jakie dostaniesz, dzięki temu rozwiązaniu myśliwce bardzo łatwo unikną "zderzeń" z myśliwcami wroga.
W słupku trzeba nieco przyszlifować wklęsły otwór i na superglue przykleić kulkę.
We wkręcie też trzeba przyszlifować środek, aby punkt styku z magnesem był jak największy.

Rozwiązanie nie sprawdza się przy dużych statkach, które nie zawsze otwór mają tam gdzie środek ciężkości, i są one po prostu trochę za ciężkie.

Tak to wygląda w praktyce:


W czasie gry, wkrętów w zasadzie nie widać ;)
Niektórzy stosują zamiast wkrętu magnes pierścieniowy, ale nie testowałem tego rozwiązania.
 
     
Biafra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2016   

Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. Co prawda osobiście chyba wolał bym użyć magnesów pierścieniowych niż widocznych wkrętów, ale to już czysto stolarskie zboczenie.

Poszperałem i znalazłem magnes pierścieniowy małych rozmiarów 5x1,5x3 jest link gdyby ktoś chciał skorzystać.

http://magnes.com.pl/pl/m...mp-5x1-5x3.html

Kulki Neocube to w porównaniu spory wydatek 216 sztuk za około 60 PLN no, ale będzie można zbudować eskadrę na bardzo bardzo dużego Epika ;]

Hmm Czarne kulki Neo plus magnesy pierścieniowe plus przemalowane na czarno (chaos black) podstawki. Myślę, że to dobry start do zabawy z "prezencją" mojej Eskadry.

Dzięki wielki Danyboy !
 
     
adammik90
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

DanyBoy.

Wygląda to przednio. Mi te wkręty w ogóle by nie przeszkadzały, więc tym się nie martwię.
Kulki Neocube już zamówione ;-) )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 14