galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Charlie Kane - PL vs EN
Autor Wiadomość
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

Sewhoe napisał/a:
Magii i Myszy nie mam więc się nie wypowiem :)

Nie bronię też Galakty, a niektóre ich błędy wołają o pomstę do nieba. Zwracam tylko uwagę, że niestety, w grach z dużą ilością tekstu łatwo o błędy. Ilość tytułów przetłumaczonych przez Galaktę jest spora, Cube ma w tym względzie mniejsze "portfolio". Pozostaje piętnować błędy w lokalizacjach i liczyć ze będzie lepiej ;)


Tym bardziej, skoro robią coś kolejny raz powinni się poprawiać a tu w koło Macieju te same błędy. A wróć - dochodzą nowe, chyba mają nowych tłumaczów albo ktoś zapomniał jak w podstawce tłumaczył 'Unconscious' i w którymś z dodatków z 'nieprzytomny' mamy 'ogłuszony'. A to oczywiście tylko jeden z przykładów rozbieżności w tłumaczeniu. W Eldritch Horror z Anny Kaslow zrobili 'wróżbitę', może Macieja (?)

FFG to potwór, który ma naprawdę masę świetnych tytułów i łoi kase z dodatków. A Galakta też chce zdzierać tylko nie potrafi się przyłożyć do swoich produktów.
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

czekaj, czekaj.
wiec galakta to ci zli, a FFG to ci dobrzy?
zdajesz sobie sprawe, ze gry angielskojezyczne maja wiecej bledow (ktore Galakta podczas tlumaczenia poprawia)? a faqi sa znacznie obszerniejsze.
wydaje mi sie, ze narzekasz dla samego narzekania.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

Morsereg napisał/a:
czekaj, czekaj.
wiec galakta to ci zli, a FFG to ci dobrzy?
zdajesz sobie sprawe, ze gry angielskojezyczne maja wiecej bledow (ktore Galakta podczas tlumaczenia poprawia)? a faqi sa znacznie obszerniejsze.
wydaje mi sie, ze narzekasz dla samego narzekania.

GALAKTA nie poprawia i nie może nic poprawić, dostaje materiał od FFG tłumaczy go i wydaje.
FFG wydało zbiorczy FAQ w jednym pliku do pobrania na ich stronie, u nas nadal to jest nieosiągalne.. Jest kilka rzeczy, które mnie strasznie rażą i mówię o nich głośno.
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Lut, 2016   

no niestety ale piszesz bzdury
spojrz sobie prosze na faqa i erraty do angielskiej edycji. teraz spojrz na trzy karty z bledem w polskiej edycji. ponownie spojrz na angielskiego faqa. widzisz roznice? ;)
czyli jednak poprawiaja buble.

tak jak pisalem wczesniej,
nie wszystkie zagrywki mi sie podobaja, z innymi decyzjami moge sie nie zgadzac, jednak akurat to do czego sie doczepiles, to jest pierdola. ktora i tak naprawiaja.

co wiecej, jestem pewien, ze reedycja jest juz z poprawionymi kartami.
 
     
paig
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lut, 2016   

Niestety w dodruku karta Charliego nie została zmieniona :( Może uznali, że tak ma zostać...
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lut, 2016   

Pewnie podniosły by się głosy od właścicieli poprzedniego druku, a tak wszyscy będę mieć jednakowo sprawiedliwie.

Sam bym chciał aby wydali poprawioną kartę ale aż tak mi to nie przeszkadza. Informacja o błędzie jest w FAQu, a ponieważ karta Charliego jest w każdej grze w użyciu to już znam na pamięć i wiem co może robić.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

całkowity zupełny offtopic - jakby ktoś był zainteresowany to chcę się pozbyć podstawk Eldritch Horror - wszystkie karty w koszulkach itp - info priv.
 
     
Oglaf
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

Mam inne pytanie co do Charliego. Czy po fazie zasobów jak kupię przedmioty mogę je dać innemu graczowi co nie jest na tym samym polu co ja?
 
     
RavenWro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

Grając jako Charlie możesz natychmiast po akcji pozyskiwania zasobów oddać właśnie pozyskane zasoby innym badaczom na DOWOLNYM polu. Otrzymują oni te zasoby jeszcze przed realizacją kart o cesze usługa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13