galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2016 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
sirafin 
Because I'm Batman!

Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

SmaugP napisał/a:
Czy w przypadku braku wydania polskiej wersji dodatków bazujących na pierwszej edycji będą dostępne angielskie dodatki i możliwość połączenia ich z polską podstawką? Czy aplikacja pozwoli na takie połączenie? Wygląda na to, że w dodatkach są tylko figurki i kafelki, więc tłumaczenie raczej nie jest rzeczą konieczną, o ile będzie można połączyć obie wersje.
Jak pisał Michał, nie da się ustawić "mieszanej" wersji językowej w aplikacji. Możesz grać z angielskimi zestawami uzupełniającymi, ale aplikacja nadal będzie ci podawała nazwy kafelków po polsku, więc musiałbyś zrobić sobie rozpiskę/słowniczek z nazwami dodatkowych kafli, albo jakieś naklejki, żeby to spolszczyć i grać komfortowo.

SmaugP 

sirafin napisał/a:
SmaugP napisał/a:
Czy w przypadku braku wydania polskiej wersji dodatków bazujących na pierwszej edycji będą dostępne angielskie dodatki i możliwość połączenia ich z polską podstawką? Czy aplikacja pozwoli na takie połączenie? Wygląda na to, że w dodatkach są tylko figurki i kafelki, więc tłumaczenie raczej nie jest rzeczą konieczną, o ile będzie można połączyć obie wersje.
Jak pisał Michał, nie da się ustawić "mieszanej" wersji językowej w aplikacji. Możesz grać z angielskimi zestawami uzupełniającymi, ale aplikacja nadal będzie ci podawała nazwy kafelków po polsku, więc musiałbyś zrobić sobie rozpiskę/słowniczek z nazwami dodatkowych kafli, albo jakieś naklejki, żeby to spolszczyć i grać komfortowo.

Myślę, że taka rozpiska to nie problem i w przypadku braku decyzji o tłumaczeniu byłaby świetnym rozwiązaniem. Pozostaje pytanie, czy Galakta planuje przetłumaczyć dwie dodatkowe przygody z tych dodatków, bo w tej chwili, pomimo ustawionej polskiej wersji językowej w aplikacji, są one po angielsku :(

sirafin 
Because I'm Batman!

O to akurat bym się nie martwił ;)

ozoq

Bary napisał/a:
ozoq napisał/a:
New Angeles w wersji PL?

No przecież masz post wcześniej informację, że Galakta wyda.

Wydać można po polsku albo po angielsku. :P
Ale może się czepiam. W takim razie to świetna wiadomość. :)

Pan P 

MorgotH napisał/a:
nic nowego o Armadzie? :(

Za miesiąc ci odpowiedzą ;)

Nokturn

Ja mam tylko zapytanie do którego dodatku Galakta zamierza wydawac Arkham Horror LCG :twisted:

szczudel 

To raczej zależy od nas - kupujących ;P

Nokturn

szczudel napisał/a:

Chcesz przez to powiedzieć, że nagle po wydaniu drugiego cyklu Netrunnera wszyscy kupujący zrezygnowali z dalszego inwestowania w gre?

Berni77 

Michal napisał/a:

Descent: Wędrówki w Mroku

Aplikacja - Na razie nie przewidujemy udostępnienie materiałów do tłumaczenia innym osobom niż tłumacze serii. Choć pomysł zaproponowany przez IrasArgora jest ciekawy, to nie może zostać zrealizowany przede wszystkim przez 2 powody: umowy licencyjne (ten jest w zasadzie wystarczający), oraz to, że teraz aplikacja stanowi tajemnicę i niespodziankę dla graczy, która zostanie zniszczona w momencie pracy nad grą (wiemy co mówimy - przechodziliśmy to przy Posiadłości Szaleństwa).

Tu chyba chodziło o mój pomysł, bo IrasArgor raczej nic na ten temat nie pisał ;)
Szkoda - mogło by to zdecydowanie przyspieszyć sprawę :P

Pan P 

Wysłany: Sro 09 Lis, 2016   

Nokturn napisał/a:
szczudel napisał/a:

Chcesz przez to powiedzieć, że nagle po wydaniu drugiego cyklu Netrunnera wszyscy kupujący zrezygnowali z dalszego inwestowania w gre?

Raczej tych inwestorów było na tyle mało że nie opłacało się galakcie tego ciągnąć. Zresztą było to już wiele razy tłumaczone. Ewentualnie prawdą są plotki że chcieli ci zrobić na złość.

Nokturn

Pan P napisał/a:
Nokturn napisał/a:
szczudel napisał/a:

Raczej tych inwestorów było na tyle mało że nie opłacało się galakcie tego ciągnąć. Zresztą było to już wiele razy tłumaczone. Ewentualnie prawdą są plotki że chcieli ci zrobić na złość.

Panie P ja rozumiem, że w biznesie nie ma sentymentów i nie nalezy oczekiwac od wydawcy, że będą miłosierni i pójdą z torbami pro publico bono. Dlatego stawiam otwarte pytanie. Jesli istnieje takie prawdopodobieństwo, to konsument chciałby być uczciwie uprzedzony, żeby nie ryzykować i po prostu od razu zamawiać wersje anglojęzyczną.
Tak czułem, że to prawda z ta złością. Wściekli sie bo zdarzyło mi sie kupić planszówkę u innego wydawcy kiedyś :wink:

soul31

Czy scenariusze dearly departed oraz cult of sentinel hill bedą przetłumaczone na polski?

Pan P 

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Cytat:
Panie P ja rozumiem, że w biznesie nie ma sentymentów i nie nalezy oczekiwac od wydawcy, że będą miłosierni i pójdą z torbami pro publico bono. Dlatego stawiam otwarte pytanie. Jesli istnieje takie prawdopodobieństwo, to konsument chciałby być uczciwie uprzedzony, żeby nie ryzykować i po prostu od razu zamawiać wersje anglojęzyczną.
Tak czułem, że to prawda z ta złością. Wściekli sie bo zdarzyło mi sie kupić planszówkę u innego wydawcy kiedyś :wink:

Strasznie mściwe te wydawnictwa, prawie jak starotestamentowy Bóg Izraela. Jak ja kupiłem gre innego wydawnictwa niż FFG, to FFG zerwało współpracę z GW i odcięli mnie od dodatków do karcianego Blood Bowla i Warhammer Questa.

Samemu kupię AH LCG, i jak postąpią tak inni to raczej nie będzie obaw co do polskiej linii tej gry. Mimo że uważam galakte za bardzo kiepską firmę to pokazali na przykładzie LOTR LCG że nie obca im pewna elastyczność i w imię możliwości dalszego zarabiania potrafią zrobić np. DNŻ.

Krzysiek

Nokturn napisał/a:
Pan P napisał/a:
Nokturn napisał/a:
szczudel napisał/a:

Panie P ja rozumiem, że w biznesie nie ma sentymentów i nie nalezy oczekiwac od wydawcy, że będą miłosierni i pójdą z torbami pro publico bono. Dlatego stawiam otwarte pytanie. Jesli istnieje takie prawdopodobieństwo, to konsument chciałby być uczciwie uprzedzony
Jesli będzie to rentowne to będą wydawać. Jeśli przestanie być rentowne, przestaną wydawać. Są jakieś inne możliwości? Jeśli nie, to o czym mają uprzedzać?

Nokturn

Pan P napisał/a:

Strasznie mściwe te wydawnictwa, prawie jak starotestamentowy Bóg Izraela. Jak ja kupiłem gre innego wydawnictwa niż FFG, to FFG zerwało współpracę z GW i odcięli mnie od dodatków do karcianego Blood Bowla i Warhammer Questa.

Samemu kupię AH LCG, i jak postąpią tak inni to raczej nie będzie obaw co do polskiej linii tej gry. Mimo że uważam galakte za bardzo kiepską firmę to pokazali na przykładzie LOTR LCG że nie obca im pewna elastyczność i w imię możliwości dalszego zarabiania potrafią zrobić np. DNŻ.

Ja też kupię zapewne jeszcze dziś z dużą nadzieją, że nie tylko będę się śmiać z moich obaw, co stworzymy fajną komunę graczy:) Zobaczymy co się stanie...

Odpowiedz do tematu