galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postać Lennika
Autor Wiadomość
Tirex180
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   Postać Lennika

Witam

Niedawno zacząłem grać ze znajomymi w Talisman i poruszyliśmy temat customowych postaci. Wpadłem na pomysł postaci o nazwie Lennik i chciałbym się spytać zaawansowanych graczy o opinie, bo według niektórych kolegów, jest zdecydowanie za mocna.

Umiejętności:

Przy każdej wizycie w mieście dostaje po jednej sztuce złota od każdego gracza w zewnętrznej krainie, w zamku i wiosce dwa od graczy najbliżej tego pola, a na polu pól jedną sztukę złota ze skarbca.

Może wymienić cztery sztuki złota na jeden punkt siły, albo mocy (w przypadku gry w trzech lub dwóch graczy wymienia trzy sztuki złota), a za dwa odnowić los.

Ma minus jeden do rzutów kostką w mieście, wiosce, gospodzie i świątyni.

Statystyki: Zdrowie: 4 Los: 3 Siła: 3 Moc: 3


Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że gram na podstawowej edycji bez rozszerzeń, dlatego proszę o porównywanie do postaci w niej występujących. Liczę także na cierpliwość bo jak już pisałem jestem początkującym i możliwe, że nie znam niektórych zaawansowanych mechanik.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

Tutaj raczej dużo odpowiedzi nie uświadczysz. Zapraszam na dedykowane forum
http://forum.magiaimiecz.eu/index.php
 
     
arthan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Lis, 2016   

Hej :)
Samo ściąganie złota jest dość mocne przy samej podstawce i bardzo zniechęca do przebywania w zewnętrznej krainie. Grasz z jakimiś narożnikami? Jeżeli tak to praktycznie zdolność ta nie ma żadnego wpływu jeżeli gracze się rozproszą po narożnikach. Powodzenia też przy obliczaniu odległości od zamku dwóch graczy np. w Górach i Lesie, bo jak zrozumiałem w Zamku i Wiosce ściąga kasę z graczy najbliżej nie zależnie od krainy? Druga zdolność moim zdaniem jest mocno przesadzona. Zyskiwanie punktów siły i mocy jest w grze kluczowe i ostrożnie bym podchodził z modyfikowaniem tego :) Czy przy grze w 3-4 osoby nie powinno być odwrotnie? Bo wtedy raczej łatwiej zgarnąć kasę niż przy 2 graczach więc koszt wymiany powinien być chyba wyższy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14