galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Onishin

Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

1. Jeżeli na etapie osady gracz wybierze wizytę u kowala, to czy karty dobiera z talii, która została po przygodzie( łącznie z legendarnymi z puli), czy tworzy się nową talię tylko na potrzeby wizyty (i czy wtedy uwzględnia się legendarne z puli).

2. Gracz został pokonany, zagrożenie na ostatnim etapie ( zapis nie można leczyć ran, przykładowo w przygodzie gdzie nemezis jest Unkel). Inny gracz, który jeszcze żyje ma medalion Morra. Na medaliony jest napisane, że wskazany Gracz nie jest już pokonany i leczy 3 rany, tylko ponieważ nie można leczyć to rozumiem że nie zadziała? Gracz zostanie przywrócony i od razu znowu pokonany, ponieważ jego rany znowu przekroczą limit?

sirafin 
Antropomorficzna...

Wysłany: Pią 19 Sie, 2016   

Ad. 1) Z tego, co zostało po przygodzie.

Ad. 2) Zgadza się.

Gość

Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Gram w scenariusz Zagubieni w ciemnościach.

I tak się zastanawiam: trochę trudno jest z Abominacją . Rozwalić tego nawet nie próbuje, a zawsze wskakuje mi od razu z efektu Nemesis jak tylko się pojawi w leżu...
Grałem parę razy, zawsze przegrywam na tym etapie, szczególnie że poprzedni Nemesis właśnie wszedł do zwarcia , a tu jeszcze Abominacja...
Raz zagrałem że Abominacja nie wchodzi do gry zanim tor "zagłady" nie dojdzie do takiego efektu, i ledwo, ale wygrałem.

Czy dobrze gram? Jak to przejść?

Berni77 

Z tego co pamiętam to ciężka jest ta przygoda. Podstawą było przeszukiwanie i wspieranie się nawzajem przy strzelaniu z działa (tutaj Elf je przeważnie trzymał bo na ataku regeneruje umiejętności). Pamiętaj, że przy strzale z działa zadajesz czyste obrażenia ignorujące pancerz. Dodatkowo postać, która ma sztylet zdejmujący dwa punkty pancerza też atakuje bo może zadać całkiem sensowne rany (mi się udawało zadać nawet 7 obrażeń ale to przy dobrych rzutach). Generalnie ten scenariusz polega na bardzo mocnym wspieraniu postaci atakujących - da się go przejść jak już masz sensowny ekwipunek i zaawansowane umiejętności (eksploracja i atak).

sirafin 
Antropomorficzna...

U nas bardzo pomocna okazała się Strażniczka Ścieżek, która praktycznie co rundę upuszczała dodatkowo wrogowi krew za pomocą Zestawu pułapek.

Gość

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

Legendarny ekwipunek krasnoluda tez coś tam rani na zasadzie "Kolców"..
tylko nigdy nie wiem.. zadaje obrażenia tym co atakowali - czyli tym wrogom którzy rzucali kostką, czy tym którzy zadali nam obrażenie?

sirafin 
Antropomorficzna...

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

Tym, którzy atakowali, treść karty nic nie mówi o zadawaniu obrażeń.

Gość

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

Zaczyna się faza wroga, mam trzech zakrytych w strefie cienia. Czy najpierw je odkrywam i przypisuję zgodnie z kolejnością od najmocniejszego (najpierw ranga, potem atak, obrona...) czy po prostu po kolei bohaterowie odkrywają losowo i aktywują wrogów?

sirafin 
Antropomorficzna...

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

Bohater WYBIERA wroga do aktywacji, nie ma żadnej wymuszonej kolejności "od najmocniejszego", jedyny warunek jest taki, że najpierw musi wybierać spośród wrogów we własnej strefie starć, dopiero jak tam nie ma co aktywować, wybiera spośród wrogów w cieniu. Zakryty wróg w cieniu jest odkrywany dopiero wtedy, gdy jakiś bohater wybierze go do aktywacji.

Pietranik 

Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   Przygoda 4

Przygoda 4
Czy przechodząc w kółko ten obszar dodajemy wrogów zgodnie z informacją na karcie obszaru? Czy wrogowie pojawiają się wyłącznie z treści efektów karty przygody?

Odpowiedz do tematu