galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Góry Mrocznej puszczy - odkrywanie karty
Autor Wiadomość
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   Góry Mrocznej puszczy - odkrywanie karty

Na karcie Gór Mrocznej Puszczy jest napisane, że aby odbyć podróż muszę odkryś kartę spotkań i umieścić ją w strefie przeciwności. Ale co jeśli wylosuję np podstęp (Wzrok Nekromanty)? Tych kart nie umieszcza się w strefie przeciwności. Z mojego myślenia wynika, że taką kartę mam zignorować, bo jeśli miałbym rozgrywać wszystkie dociągnięte karty, to by było po prostu napisane "dociągnij kartę spotkań". Jak się na to zapatrujecie? Szczerze mówiąc jest to pierwsza gra od dawna, przy której mam aż tyle wątpliwości jeśli chodzi o interpretację.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że dociągając kartę Podstępu spełniasz wymaganie Gór MP, ale nie kładziesz ją do Strefy Przeciwności, bo Podstępy tam nie trafiają. Gdybyś musiał ciągnąć karty Spotkań do czasu trafienia na jakiś Obszar lub Wroga, to byłoby napisane, że ciągniesz do skutku. A skoro nie jest tak napisane, to ciągniesz tylko 1 kartę zdając się na los :grin:
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

Odkryć, wykonać, nie komplikować! :mrgreen:
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

Święte słowa
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

Amen ;) .
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011   

Strefa przeciwnosci to miejsce gdzie MUSI trafic kazda karta spotkania, aby uznac ja za karte w grze. Z tego wynika ze karta podstępu rowniez trafia na strefe przeciwnosci, tyle ze jej efekt jest roztrzygany natychmiastowo.
 
     
Brandir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Lis, 2016   

Stary temat, ale mam podobny problem więc piszę tu.

Efekt podróży "Góry Mrocznej puszczy" brzmi tak: Aby móc podróżować na ten obszar, odkryj wierzchnią kartę z talii Spotkań i umieść ją w strefie przeciwności.
Kiedy odkryjemy "Podstęp" to (jak zostało wyżej objaśnione) rozpatrujemy tylko efekt "Po odkryciu". Ja odkryłem "Wiedziony przez Cień", który brzmi: Do końca tej fazy każdy wróg i każdy obszar znajdujący się obecnie w strefie przeciwności otrzymuje +1 do SP. Jeśli w strefie przeciwności nie ma żadnych kart, Wiedziony przez Cień otrzymuje mroczną falę.

Jeśli w efekcie podróży pada słowo "móc" rozumiem, że póki nie zrealizuję efektu tej karty, nie odbędę podróży na dany obszar i pozostanie on w strefie przeciwności. Czy w takim wypadku dodaję tylko + 1 do SP (co i tak za długo nie podziała :wink: ), czy muszę zastosować mroczną falę?
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

Jeśli odkryłeś kartę podstępu żeby spełnić warunek podróży to normalnie ją rozpatrujesz. W tym wypadku dostajesz +1 i wtedy możesz podróżować.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

Ale jesteś już w fazie podróży, więc co ci ma przeszkadzać ten plus do SP?
 
     
Brandir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Cread napisał/a:
Jeśli odkryłeś kartę podstępu żeby spełnić warunek podróży to normalnie ją rozpatrujesz. W tym wypadku dostajesz +1 i wtedy możesz podróżować.

Dziękuję za pomoc.

Radziol88 napisał/a:
Ale jesteś już w fazie podróży, więc co ci ma przeszkadzać ten plus do SP?

Nie przeszkadza. Nie byłem pewny Mrocznej Fali.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13