galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
Germanus 
OT- Inwazja

Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Mściwy zabójca i inne karty z adnotacja "Kiedy twoja stolica otrzyma obrażenia w walce, możesz umieścić tę jednostkę w grze z ręki na swoim Polu bitwy"

Pytanie: umieszcza za darmo czy musi ponieść jakiś koszt ( to samo się tyczy uraz )?

Za darmo

Sala narad eataine- ta karta wchodzi do gry z umieszczonymi na niej 4 żetonami zasobów
Akcja: na początku swojej tury usuń z tej karty 1 żeton zasobów. Następnie, jeśli na tej karcie nie ma żadnych żetonów zasobów zadaj 10 niebezpośrednich obrażeń wybranemu przeciwnikowi.

do tego mam na stole Legende
Eltharion Ponury
Akcja: umieść 1 żeton zasobów na wybranej kontrolowanej przez ciebie karcie ( tylko raz na turę)
Akcja: usuń 3 żetony zasobów z kontrolowanych przez ciebie kart aby.................

Pytanie czy mogę drugą akcją legendy usunąć zasoby z z centrum stolicy?
pytanie drugie czy pod koniec tury w której ściągnę ostatni żeton z stolicy i zadam 10 niebezpośrednich obrażeń mogę pierwszą akcją legendy umieścić jeden żeton zasobów a w następnej turze usunąć go akcją z centrum stolicy i zadać kolejne 10 niebezpośrednich? i tak w kółko?

Odp. Możesz usunąć żetony z centrum stolicy
Jeśli chodzi o kolejność to wpierw jest to codzieje się na początku tury. Zatem umieszczenie żetonu musi nastąpić przed początkiem tury. Można tak robić w kółko.

Odpowiedz do tematu