galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno dodatków
Autor Wiadomość
ravenone
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   Kupno dodatków

Witam.
Mam już Khazad Dum, 3 przygody z Mrocznej Puszczy i 2 z Dwarrowdelf.
Teraz chciałbym kupić jakiś większy dodatek.
Rozsądek podpowiada, żeby brać po kolei z Sagi. Zacząć od Czarnych Jeźdźców, a może od Hobbita? Czy polecacie coś innego?
Zastanawiałem się nad Zdradą Sarumana. Przygody wyglądają naprawdę ciekawie, postacie Entów i oblężenie Hemowego Jaru.
Z drugiej strony wciąż nie mam żadnego bohatera hobbita, a kilka kart dedykowanych leży i pachnie, bo nieużywana...
Za dużo decyzji, więc proszę o podpowiedź:)
 
     
Maciug
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Polecam jedno z dwóch hobbitów, ponieważ:

* dodają fajny miks kart do hobbitów i krasnoludów, a i przygody ciekawie oddają ducha książki
* Obecnie cena tych rozszerzeń na Ceneo jest dość niska
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Też uważam że hobbit będzie najlepszy, a zwłaszcza 1 część - "Hobbit Górą i Dołem" ponieważ wprowadza wiele bardzo dobrych kart do gry co oczywiście przyczynia się do ciekawszej rozgrywki.

Na ten moment Zdrada Sarumana może okazać się zbyt trudnym dodatkiem jak na taką ilość kart.

Po Hobbicie polecam skupić się na sadze, która jest naprawdę świetna (może poza dodatkiem Kraina Cienia)
 
     
ravenone
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

No właśnie nie mam jeszcze żadnego bohatera hobbickiego, a Hobbit... to znowu nawał krasnoludów. Bardziej się będę skłaniał chyba w stronę Czarnych Jeźdźców.
Przynajmniej utwierdziliście mnie w przekonaniu, że Sagi jednak najbardziej sensownie będzie zbierać po kolei. Dzięki:)
 
     
sandramaj
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Chyba większość uważa że hobbit będzie najlepszy, a zwłaszcza 1 część - "Hobbit Górą i Dołem" ponieważ wprowadza wiele bardzo dobrych kart do gry co oczywiście przyczynia się do ciekawszej rozgrywki.
 
     
strzewka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Witam
Niedawno stałem się posiadaczem podstawki Władcy Pierścieni LCG i gra mi się spodobała ale chciałbym więcej i tu zaczyna się problem. Poczytałem na forum co ewentualnie kupić dalej ale obecnie pewne dodatki i rozszerzenia są niedostępne. Można dostać Khazad-Dum ale już z cieni mrocznej puszczy tylko dwa zestawy są dostępne nie mówiąc już o Hobbitach czy Czarnych jeźdźcach. Jak w takiej sytuacji rozwijać grę w nowe zasoby aby można się cieszyć z gry i przechodzić scenariusze. Z tego co widzę to niektóre dodatki są ze sobą ściśle powiązane i kupując coś może to trafić na półkę bo nie będę miał poprzedniego. Mógłby ktoś trochę to rozjaśnić co z tego co jest na rynku można kupować aby dalej się rozwijać i cieszyć grą. I czy dodatki koszmarne talie zastępują brakujące dodatki czy to coś zupełnie innego?
Pozdrawiam
 
     
gajus21
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Cytat:
Koszmarne Talie do gry karcianej "Władca Pierścieni" pozwalają po raz kolejny rozegrać znane scenariusze, tym razem w Koszmarnym wariancie rozgrywki. W tym trybie wrogowie są jeszcze bardziej niebezpieczni, obszary mroczniejsze, a zasadzki jeszcze bardziej śmiertelne. Każda Koszmarna Talia zawiera nowe karty spotkań oraz zasady ich wprowadzania przy tworzeniu talii spotkań. Dzięki nim podróż znanymi drogami ponownie będzie dla Was wyzwaniem!

Koszmarne talie nie zastępują podstawowej wersji, zmieniają tylko część kart żeby ułatwić przeciwnikowi pokonanie bohaterów :)
 
     
inzkulozik2
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Koszmarne talie sobie na razie daruj (to zawartość zupełnie ekstra, tylko dla Zawodowców, Fanatyków i Kolekcjonerów). Na Twoim miejscu kupiłbym Khazad, cykl do niego i pograł, zobaczysz czy Ci to siądzie, aczkolwiek to są trudne scenariusze. Zresztą, w ogóle cała gra jest trudna, więc pytanie czy winratio na poziomie 20-30% będzie Ci odpowiadało w ogóle? :D
Inna sprawa, czy faktycznie musisz mieć wszystko w jednym języku i czy akurat musi to być PL?
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

strzewka

Ponoć galakta ma dodrukowywać brakujące zestawy, ale niestety prędko się ich nie doczekasz. Odradzam wchodzenie w kupowanie dodatków z sagi raczej ze względów przyjemności w grze, gdyż kupić i grać w nie owszem możesz kupując je niechronologicznie, ale myślę że odbierze grze wiele smaczków.

Tak więc, w twojej sytuacji poszedłbym w Khazad-dum i cykl Dwarrowdelf dzięki czemu zyskasz całkiem solidną bazę kart (polecam w szczególności zestawy Kamienne podstawy ziemi i Czatownik). Następnie zakup Spadkobierców z Numenoru. Po tym warto zaczekać na galaktę (na dodruk dodatków), chyba że masz tak duże fundusze, aby zakupić przed dodrukiem jeszcze jakieś dodatki.
 
     
strzewka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Tak myślałem ,że koszmarne talie to dla znawców.
Gra mi się podoba (szkoda, że swego czasu zamiast w star Wars LCg nie wszedłem w to, teraz miałbym wszystko no ale.. ) chcę w nią pograć a z innych gier wiem , że dopiero składanie talii i próbowanie daje niezłą frajdę. Tu są scenariusze i to komplikuje sprawę jeśli chodzi o tzw. smaczki.
No to kupuję Khazad Dum i cykl do tego, potem spadkobiercy Numenoru i będę czekał na Galaktę, ewentualnie to trochę zacznę to sobie kompletować tylko właśnie co dalej z tego co na rynku?
Dodam, że wolałbym wersję PL, no i na razie gram solo, może syna wciągnę w grę.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Zajrzyj na poradnik dla graczy: link

Ciężko jest coś doradzać skoro możliwości zakupienia pewnych dodatków są ograniczone i jeśli nie podajesz swoich 'preferencji tematycznych'. Po tych dodatkach które podałem jako możliwe i nie do zakupu (czyli saga raczej odpada póki co) w zasadzie możesz kupować wszelkiej 'maści' dodatki
 
     
strzewka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Czyli rozumiem, że pomijając wątek fabularny, można grać generalnie wszystkim tzn. mieszać (zgodnie z zasadami) karty z różnych dodatków. A czy wybór scenariusza z jakiegoś dodatku pociąga za sobą konieczność posiadania kart z innych dodatków, czy to w talii spotkań czy w talii gracza bo bez tega nie da rady zagrać?
Poczytam sobie poradnik, dzięki za link.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Mieszać karty oczywiście można. Możesz w zasadzie grać w jakikolwiek dodatek, scenariusz (z tym że te mniejsze zestawy wymagają czasami większych dodatków ale to już powinno pisać przy kupnie dodatku).

Np cykl: "Przeciwko Cieniowi" wymaga Spadkobierców Numenoru.
 
     
strzewka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Właśnie to zauważyłem, że te niektóre cykle mają podane wymagane zestawy rozszerzeń. Poza tym można grać swobodnie?
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Tak nawet sagę możesz kupować nie chronologicznie, ale jak mówiłem rozgrywka nie będzie aż tak ciekawa wówczas
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14