galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Michal
Galakta

Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Witam wszystkich serdecznie,

tym razem nie w tradycyjny pierwszy poniedziałek miesiąca - dziękuję Wam za cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi na Wasze pytania. Od razu chciałem zaznaczyć, że pierwszy poniedziałek maja wypada w Święto pracy, dlatego odpowiedzi pojawić się powinny po długim weekendzie majowym.

A teraz, bez zbędnego przedłużania, przechodzimy do tego, na co wszyscy czekacie.

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Z naszych informacji wynika jednoznacznie, że gra nie znika z linii produktów i normalnie będzie nadal wydawana.
Jeśli chodzi o nasze dodruki - jesteśmy obecnie zapisani na dodruk gry podstawowej, ponieważ na razie tylko ten był planowany w najbliższym czasie.

Cytadela
Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że jeśli chodzi o nową edycję, to jesteśmy z nią doskonale zaznajomieni, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy dokładnie ukaże się ona w wersji PL.

Descent: Wędrówki w Mroku
Kolejne dodatki - W pierwszej kolejności ukażą się Rdzewiejące okowy - wstępnie mówimy o wakacjach. Kolejny dodatek, czyli Mgły Bilehall powinien pojawić się w zimie 2017/2018. Tak, wiemy, że kolejność wydania tych dodatków powinna być odwrotna :) Mogliśmy je wydać albo w takiej kolejności, albo długo nie wydawać nic, a Rdzewiejące okowy byłyby późno w 2018.

Aplikacja - Na razie w tym temacie nie mogę powiedzieć niczego więcej ponad to, co napisałem w zeszłym miesiącu - mamy plany jej zlokalizowania.

Figurki popleczników - Pisząc o dostępności, mam zawsze na myśli źródła dostępne dla nas - w tym wypadku magazyn dla europejskich dystrybutorów. Jeśli figurki są tam dostępne, staramy się je sprowadzić z pierwszym możliwym zamówieniem.

Doom: Gra planszowa
Aktualne informacje z fabryki pozwalają zakładać, że gra będzie u nas na przełomie II i III kwartału 2017.

Kosmiczne spotkania
Gra jest w sprzedaży bardzo krótko, ale mogę od razu powiedzieć, że Wasza przygoda w tej legendarnej grze negocjacyjnej na podstawce się nie skończy. :)

Posiadłość Szaleństwa
DLC - Mogę powiedzieć tylko tyle, że chcemy przetłumaczyć materiał i zrobimy to w pierwszym możliwym terminie. Jest tutaj jednak pewne wyzwanie, z którym musi się zmierzyć FFG, ponieważ na etapie tworzenia aplikacji pewne elementy nie zostały uwzględnione.

Elementy z I edycji - Tutaj nie mam nowych informacji. Od mojego ostatniego posta nie był organizowany ani planowany międzynarodowy druk tych produktów.

Za progiem - Dokładnej daty wydania dodatku jeszcze nie znamy, ale bezpiecznie można założyć, że będzie to gdzieś w II/III kwartale tego roku.

Konto w aplikacji, a zakupione elementy Tutaj inni użytkownicy udzielili odpowiedzi za mnie, ale dodam ją z kronikarskiego obowiązku. Dokonując zakupu w aplikacji, zakup przypisuje się do swojego konta na danej platformie dystrybucyjnej. Tak więc, grając na PC i kupując materiały na koncie Steam, mamy je przypisane do konta Steam - nie będą one dostępne ani na Androidzie (W Google Play Store i Amazon Store), ani na iOS (App Store). Aby móc grać na innej platformie z wykupionym dodatkiem, należy kupić go ponownie. Natomiast jeśli mamy zakupiona grę np w Google Play, aby móc zagrać na innym urządzeniu z Androidem, trzeba się na nim (urządzeniu) zalogować na to samo konto Google i pobrać odpowiednią aplikację.

Żelazny Tron
Poczekajcie na razie na podstawkę. :) Dodatek znamy i to z bardzo bliska.

Runebound
Dodatki z postaciami - Na razie dalej mówimy o II kwartale 2017 (zapewne pod koniec).

Znak Starszych Bogów
Omeny Głębin - No, już się obawiałem, że nie będę mógł tego napisać - "macki są u nas silne" :D

Nieznane siły - Dodruk nie tylko jest planowany, ale od dziś jest wysyłany do sklepów!

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Seria nadal ma być kontynuowana i nie ma obecnie żadnych sygnałów odnośnie jej przerwania, czy zakończenia (niezależnie od powodów).

Legenda Pięciu Kręgów LCG
Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, że będzie polska edycja. :)

Władca Pierścieni LCG
Event Fellowship - Sklepy już otrzymały od nas zamówione zestawy i ze względu na duże opóźnienie, każdy z nich zorganizował wydarzenie w dogodnym dla siebie terminie (w momencie, w którym piszę te słowa, pewnie większość wydarzeń już się odbyła, jeśli nie wszystkie).

DRUK NA ŻĄDANIE
Jak już zapewne zauważyliście, wszystkie wcześniej dostępne produkty można zamawiać w naszym sklepiku internetowym, jak i w sklepach z grami (jeśli Wasz ulubiony sklep nie ma ich w ofercie - koniecznie porozmawiajcie z jego obsługą, aby je dla Was sprowadzili!).

Jeśli zaś chodzi o nowe dodatki dostępne w trybie DNŻ, to mogę zacytować tylko to, co napisałem poprzednim razem:

Cytat:
DRUK NA ŻĄDANIE
Po ostatniej, mocno opóźnionej fali DnŻ niestety nikt z nas nie jest skory do podejmowania ryzyka w postaci podawania przybliżonych terminów, kiedy byłaby organizowana kolejna fala zamówień, a dokładniej kiedy byłyby one realizowane (bo to pierwsze robimy sami, a to drugie w dużej mierze nie zależy od nas, gdyż to nie my odpowiadamy za produkcję).

Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nowe produkty z tej oferty są przygotowywane i, w zależności od akceptacji, możliwości produkcyjnych FFG i wielu innych czynników, wstępnie szacujemy, że około połowy roku zorganizujemy nową zbiórkę. Nie trzymajcie mnie jednak za słowo, ponieważ może się to zmienić i to niezależnie od nas.

GRY FIGURKOWE
Runewars: Miniatures Game
Gra - Obecnie normalnie prowadzimy hurtową sprzedaż angielskiej wersji gry, a sklepy, które zamówiły u nas tę pozycję otrzymają ją tak, aby móc sprzedawać ją od dnia światowej premiery, która ma mieć miejsce w najbliższy czwartek :) Dodatki w wersji angielskiej także będziemy mieć w ofercie hurtowej.

W naszym sklepiku gra na razie dostępna nie będzie, dlatego lepiej, abyście kontaktowali się w temacie tego tytułu ze swoim ulubionym sklepem.

Zestawy promocyjne - Zobaczymy, jak będzie z zestawami promocyjnymi do tej gry. Możliwe, że będą one dostępne tylko na specjalne zamówienie sklepów, które będą chciały zorganizować odpowiednie wydarzenia.

INNE
W naszych grach nie będzie tłumaczonych katalogów FFG :)

nikczemnik

Nudne to się zaczyna robić, znowu kalka z zeszłego miesiąca. Miesiąc temu minął rok od wydania RTL a wy nadal po tym jak FFG przez pół roku dostaczało wam pliki, nic nie macie tylko "plany"? Poważnie? xD Szokujące wręcz przyspieszenie.

szutek

szutek napisał/a:

2) Czy w temacie błędów na kartach w Horror w Arkham: Dziedzictwo Dunwich planujecie jeszcze jakieś ruchy, czy też uważacie że wydanie erraty zamyka problem ?

Udajecie, że nie widzicie, czy jak ?

YoYo

Łeee :( dalej nic ciekawego w zakresie lokalizacji Aplikacji do Descenta. Plany są, a działania? Przecież można się określić bardziej. Wiele osób na to czeka...

Merrox 
Darth

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   Runebound 3 ed. - dodatek

https://www.fantasyflight...reakable-bonds/

To też wydanie będziecie mieli w swojej ofercie?

notacylon

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Michal napisał/a:
Battlestar Galactica
Z naszych informacji wynika jednoznacznie, że gra nie znika z linii produktów i normalnie będzie nadal wydawana.
Jeśli chodzi o nasze dodruki - jesteśmy obecnie zapisani na dodruk gry podstawowej, ponieważ na razie tylko ten był planowany w najbliższym czasie.

No to czekam na informacje o dodruku dodatków, których brakuje. Chciałbym to skompletować.

Banan

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Brak informacji o Armadzie .... :cry:

steemm

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Strasznie słabo że niemal pół roku trzeba czekać na dodatki do runebound :-(

karawanken

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Kiedy informacje o nowej fali do Armady. O nowej fali do X-wingów napisaliście zaraz po informacji od FFG a w kwestii Armady cisza.

Nokturn

Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

notacylon napisał/a:
Michal napisał/a:
Battlestar Galactica

No to czekam na informacje o dodruku dodatków, których brakuje. Chciałbym to skompletować.

Podpinam się pod prośbę. Pegasusa można jeszcze dostać. W zasadzie teraz powinien być Exodus.

Szww

Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Pytanie dość oczywiste: kiedy możemy się spodziewać zwieńczenia sagi Władca Pierścieni: LCG? Czy gra w polskiej wersji trafi do sprzedaży razem z premierą wydanie anglojęzycznego?

ReVolted 
ReVolted

Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Chciałbym zapytać o informacje na temat dodruku dodatków do planszówki Horror w Arkham:
- Król w Żółci (dość długo już nie da się go nigdzie dostać)
- Mgły nad Kingsport (w styczniu była informacja o tym, że nie jest zapowiadany dodruk międzynarodowy - może coś się zmieniło?).

Ewentualnie: może ktoś z Was się orientuje jak wygląda opcja z dodrukiem na żądanie? Składa się jakieś zamówienie? Jest to w ogóle realne?

Dziękuję za odp.

Shantruin 
Raven One

Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

Star Wars: Armada - co z Konfliktem Koreliańskim, Peltą i Lekkimi Krążownikami? Nie ma wcale? Będą? Nie będzie? I co z kitami do Konfliktu?

pattom 

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Michal napisał/a:

Legenda Pięciu Kręgów LCG
Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, że będzie polska edycja. :)

FFG zapowiedziało, coś będziecie działać w tej sprawie?

https://www.facebook.com/groups/L5RLCGPL/

Yaerius

Wysłany: Wczoraj 11:15   

Czy jest szansa na zobaczenie w Waszej ofercie sklepowej ponownie książek ze świata Androida, Horror w Arkham itd.?

You like me because I'm scoundrel

Odpowiedz do tematu