galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy PBF
Autor Wiadomość
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

W sumie, tak ładnie prosisz,że troche mnie naszła wena :grin:
Spodobał mi się ten pomysł wydarzeń rodem z sagi/serialu, więc też coś podobnego wymyśliłem/ pozmieniałem
Ogólne:
Ptaszki Varysa Posiadacz żetonu Żelaznego tronu może podejrzeć 6 pierwszych kart z 4 talii, i poukładać je według własnego uznania(w parach a i b). Zużyte wcześniej karty nie wracają do talii.(może zamiast nr 6, która w zasadzie nic nie robi)

Dzicy na południu od muru!Jeżeli siła dzikich jest równa lub wyższa od 8, można w tej rundzie umieścić tylko jeden(zwykły) rozkaz Umocnienia Władzy(zamiast nr 8 )

Ostatni powiew jesieni Jeżeli siła dzikich jest równa maksymalnie 4, wszyscy gracze mogą odzyskać jedną losową kartę rodu

Rebelia chłopstwa Wszyscy gracze tracą 2 żetony władzy za każdą posiadaną prowincję, na której nie stacjonują żadne jednostki
Wszystkie sztormy bym ograniczył do jednego z dwóch-transport lub wsparcie(ew do wyboru przez gracza)

Rodowe:

Purpurowe wesele Jeśli Tyrell ma na ręce kartę Królowa Cierni, może zapłacić 3 żetony władzy, aby usunąć wszystkie jednostki Baratheona z Królewskiej Przystani oraz jeden statek z Blackwater Bay. Baratheon może pozostawić żeton władzy, jeśli tam był, lub położyć nowy(jeśli posiada)-zamiast 22
W związku z tym oraz ptaszkami Varysa, edycja:
"Noc jest ciemna i pełna strachu" Jeżeli karty rodów Stannis oraz Melisandre wciąż znajdują się w ręce gracza, a Baratheon jest niżej na torze Żelaznego Tronu od Tyrella, może odrzucić dowolną kartę rodu z jego ręki.
Przetrwanie oblężeniaJeżeli Baratheon kontroluje koniec Burzy, i ma na ręce kartę Davos Seaworth, awansuje o 2 pozycje na torze zaopatrzenia
Sojusz bogaczy Jeżeli Lannister i Tyrell udzielili sobie wsparcia w poprzedniej rundzie, Tyrell otrzymuje 3 żetony władzy, a Lannister awansuje o jedną pozycję na torze Zaopatrzenia
Bunt po Królewskim Wiecu Jeżeli Greyjoy ma na ręce kartę Euron Greyjoy, ród Greyjoy traci wszystkie statki w porcie w Pyke oraz karty Asha i Theon Greyjoy
Złoci najemnicy Jeżeli Lannister kontroluje Lannisport i Kamienny Sept, może w tych prowincjach wykorzystać po 1 punkcie mobilizacji, nie przekraczając limitu zaopatrzenia
Władcy mórz Jeżeli Greyjoy kontroluje najwięcej obszarów morskich(nie licząc portów, samotne prowadzenie), może w kolejnej rundzie wykorzystać dodatkowo jeden rozkaz specjalny
Wilkory atakują Stark może odrzucić kartę Eddard Stark, aby w tej turze, w bitwach lądowych, karta Robb Stark otrzymała dodatkowo 2 punkty siły i symbol miecza(zamiast np 18)

tyle :grin:

Zamysł był taki, żeby jednak dodać trochę równowagi na linii Grey-Lanni, plus "zasugerować" inne rozwiązania na południu zamiast klasycznej napierdalanki Tyrell z Martellem. No i dać każdemu rodowi przynajmniej jedną kartę, na której faktycznie coś zyskuje

Możnaby dodać jeszcze mieszanie talii,coś a la nadchodzi zima w 1 i 2 talii
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

O, fajne pomysły, ale:
1. Ptaszkom dałbym 4 karty zamiast 6, ustawić sobie 2 tury to i tak dużo...
2. dzicy na pd od muru: rozumiem że dotyczy wszystkich a nie tylko Starka? i to oznacza że można, czy nie można umieścić CP z gwiazdką? Może lepiej zrobić po prostu: "można umieścić tylko 1 rozkaz umocnienia władzy" i wtedy jak ktoś chce z gwiazdką to już nie może innych?
3. Ta rebelia miała być mniej dotkliwa czy bardziej? bo moim zdaniem jest bardziej. pisałeś że poprzednia dotyka najbardziej Starka, a ta nie? Ja chyba już bym wolał tą poprzednią :wink:
4. wesele: wreszcie jakaś fajna karta dla Tyrela :grin: (bo szczerze mówiąc to rycerze lata też są nie do wykorzystania, kiedy ostatni raz widzieliście Tyrela w blackwater i jeszcze żeby miał w tym czasie wolne 2 konie?) tylko z kolei nie wiem czy nie zbyt mocna, bo "usunąć jednostki z KL" oznacza zniszczyć całkiem? Jak tak to chyba przesada, może Bara musi wycofać wszystkie (z reguły nie grzeszy beczkami więc raczej też coś zniszczy, ale nie wszystko)
5. sojusz bogaczy: "udzielili sobie" oznacza że wystarczy że jeden udzielił drugiemu (czyli w 1 bitwie), czy obaj muszą udzielić sobie nawzajem (czyli w 2 bitwach)?
6. złoci najemnicy: mobilka poza zamkiem? tego jeszcze nie było :wink: ale jest OK
7. wilkory atakują chyba też jest za mocne, Stark odrzuca, zaraz gra Roosa i ma karty 5 i 4 obie z mieczami, myśle że wystarczyłby +1 pkt siły
8. sztormy: one mi się najbardziej nie podobają, tak jak napisałeś i wsparcie i transport to zbyt duże ograniczenie. Może faktycznie do wyboru przez gracza? tylko wtedy musieliby się określić jawnie przed wysłaniem rozkazów. Ewentualnie decyduje Tron jak już wzmacniamy tą pozycję :wink:
9. tasowanie talii raczej nie jest dobrym pomysłem, może się okazać że da zbyt dużą przewagę (jak np. 2 razy z rzędu wyjdzie fajna karta dla 1 rodu, albo kilka razy bardzo ograniczająca)

Ogólnie to fajne zmiany, taka tali by mi się znacznie bardziej podobała :wink:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

Parę wyjaśnień:
1. Ptaszki to nie Rodrik Czytacz,nie możesz sobie ustawić jak chcesz,tylko spośród tego co widzisz. 6 jest po to żeby zmienić dynamikę gry i zainteresować ludzi licytacja na tron :wink:
2. Wszystkich,skoro atak dzikich dotyczy wszystkich to nie rozumiałem dlaczego to dotyczyło tylko Starka. A żeby bolało,to dodatkowo bez gwiazdki :grin:
3. W poprzedniej rebelii straciłem zamek i 2 beczki, tutaj jak nie masz hajsu to nic nie tracisz a jak masz to bez przesady za bardzo nie zubozejesz
4. To wcale nie jest wg mnie przesada,po pierwsze użycie jest dość drogie,po deugie ma zachęcać Bare żeby nie mulil tylko farmiac w KL po trzecie Bara ma wydarzenie które może usunąć Królową z ręki Tyrella i po czwarte ma tron na początku i dużo hajsu zawsze,więc stosunkowo największe szanse na ptaszki więc może to wydarzenie zrzucić na dół. Jeśli już chciałbym coś zmienić,to dodać jeszcze jakiś warunek kiedy to działa,żeby nie było ciężkiego nokautu dla funu
5. Wystarczy jedno
7 traktuję to jako odpowiedź na Krwawe Gody,które są dojebane w drugą stronę. Teraz Stark ma realną alternatywę i bardziej mu się opłaca ofensywa w tym kierunku
Decyzja Tronu przy sztormach to świetny pomysł
A co sądzisz o wydarzeniach Greya? Nic nie napisałeś :wink:
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Cytat:
1. Ptaszki to nie Rodrik Czytacz,nie możesz sobie ustawić jak chcesz,tylko spośród tego co widzisz. 6

Tak właśnie myślałem, dostajesz 6 następnych kart i ustawiasz je jak chcesz i sądziłem że to za dużo :wink: to może 5 kart? żeby była nutka niepewności co do tej drugiej w 3 turze :wink:
Cytat:

3. W poprzedniej rebelii straciłem zamek i 2 beczki, tutaj jak nie masz hajsu to nic nie tracisz a jak masz to bez przesady za bardzo nie zubozejesz

za to ja straciłem tylko 1 beczkę i wolę to niż 2 żetony :mrgreen: wszystko zależy kim grasz, z drugiej strony to 2 żety to faktycznie nie majątek więc może też być po nowemu :wink:

Teraz mi przyszło do głowy, że nowe karty, szczególnie 4 wymusza konflikt Tyrela z Barą, zastanawiam się czy nie stanie się tak że Martel nie będzie zostawiony za bardzo w spokoju i mając niezłe przecież karty będzie miał za mocną pozycję? Żeby to nie wyglądało tak jak często w Tańcu ze Smokami (np. w 121)

Co do Greya to są fajne dlatego nic o nich nie mówiłem :wink:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

To można coś jeszcze dołożyć Martellowi,chociaż to jwdno wsparcie to duża strata dla niego :wink: Nikt też nie każe wojowac Tyrellowi z Baratheonem,Bara ma interes żeby iść bardziej w stronę Martella(karta z beczkami) a Tyrell samym KL gry nie wygra,praktycznie jest zmuszony prędzej czy później zaatakować Martella

Te karty co najwyżej stworzą więcej możliwych kombinacji,bo na południu przeważnie mniej się dzieje na planszy niż wyżej
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

to co z grą? bo z tego co liczę to jest już sześciu :grin:
 
     
Aras
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

Jeszcze chwila, muszę ogarnąć parę rzeczy żeby czasu więcej wygospodarować :)
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

coś w sprawie?
 
     
Aras
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Pojawił mi się problem w domu, do końca miesiąca raczej się nie zapowiada żebym wystartował z PBFem, ale pamiętam :)
 
     
retman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

Jeżeli ktoś będzie planował rozpoczęcie nowej gry bardzo chętnie wezmę udział.
Nie jestem starym wyjadaczem ale brałem już udział w rozgrywce na forum więc wiem mniej jak to wygląda.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

Jakoś nikt sie nie pali do zakładania nowej gry, więc może zacytuję Ci to co mi powiedziano jak tu zaczynałem :wink:
Cytat:
Jak to mówił Gog, sam załóż PBF-a, wtedy będzie większa szansa na to, że ktoś inny założy grę, do której zostaniesz przyjęty.

myślę że wtedy chętni by się znaleźli :wink:
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

lukipeki napisał/a:
Ja chętnie zagram. Ale widząc aktualny stan forum, gra na 6 jest nierealnym marzeniem.
A jak mamy grać z jakimiś randomami, którzy albo nie umieją grać, albo im się znudzi w trakcie, to już wolę w 4.

Proponuję wariant podobny jak w 127, tylko z użyciem wyobraźni:
http://npiguet.github.io/...OaNoOSTp-GSgA..

A mianowicie z połączeniem wirtualnym mórz Lannistera i Baratheona.
Bo bez tego te 2 rody są mega uprzywilejowane.

Połączenie takie,żeby Shipbreaker Bay graniczyło z Sunset Sea, a przy okazji z Sunset jest dostęp do Crackclaw i MotM, a z Shipbreaker do Flint's Finger.

Wiem,że brzmi to trochę abstrakcyjnie, ale moim zdaniem to optymalne rozwiązanie.

Kojarzę ten pomysł z połączeniem mórz i sam bym chętnie w to zagrał, więc mogę też dla Was poprowadzić.

Uczestnicy:
1. eSzopiklon
2. Moni
3. lukipeki
4. Germanus

Co sądzicie o licytacji rodów i miejsc na torach wpływów?

eSzopiklon napisał/a:
Każda z osób otrzymuje na starcie po 15 Żetonów Władzy. 10 jest przeznaczone na licytacje, 5 przechodzi na początek gry. Wszyscy licytują kolejno:
a) wybór Rodu (w wypadku remisów decyduje losowanie)
b) Żelazny Tron (w wypadku remisu decyduje osoba, która wygrała licytację o wybór Rodu)
c) Ostrze z Valyriańskiej Stali
d) Kruk Posłaniec
Ostatnio zmieniony przez Ril Nie 22 Paź, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

Jak się za bardzo udziwnia to można przedobrzyć.
Początkowe ustawienie torów jest optymalne, jeśli ktoś popełni błąd w licytacjach, to przy otwarciu gry poprzez połączenie mórz, może zostać bardzo szybko wyeliminowany

Także generalnie jestem na nie.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

Może i tak...

Mogę jeszcze zaproponować regułę, że w wypadku wylosowania Morza sztormów wirtualne połączenia zostają zawieszone na czas trwania rundy.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

co by to miało zmienić? :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 14