galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
myceK

Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Czy możecie już uchylić jakiś nowy rąbek tajemnicy wokół Battlestar Galactica ? :roll:

Czy dodruki są w miarę pewne ? wszystkie znaki na niebie poza tym forum sugerują o zakończeniu serii, chwiałbym wiedzieć czy zamawiać ostatnie ENG egzemplarze za granicą czy czekać...

miancyk

Ja również najbardziej czekam na informacje odnośnie dodruków dodatków do Battlestar Galactica :)

Gog

Kiedy miasta w ruinie ?:)
#104 Greyjoy

Michal
Galakta

Witajcie w pierwszy poniedziałek lipca.

Ten miesiąc zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla miłośników naszych gier, ponieważ w każdym tygodniu powinno pojawić się coś nowego, dlatego gorąco wierzę, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie, co umili wakacyjny czas.

Pełną listę premier i zapowiedzi oczywiści znajdziecie TUTAJ

Jakby tego było mało, to co tydzień, w piątek, planujemy opublikować zapowiedź nowego nadchodzącego tytułu - w miniony piątek było to rozszerzenie do Horroru w Arkham LCG. W kolejny będzie to rozszerzenie w podobnym klimacie. Jakie? O tym niebawem

Teraz przejdźmy do Waszych pytań:
GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Nie mamy żadnych nowych informacji, które zmieniałyby to, o czym pisałem ostatnio.

Column of Fire
Poprzednie gry na podstawie powieści Kena Folletta wspominamy bardzo dobrze, dlatego na pewno bliżej przyjrzymy się tej pozycji.

Descent: Wędrówki w Mroku
- Rdzewiejące okowy Ten dodatek będzie pierwszy, czekamy jednak na informacje o zakończeniu produkcji
- Mgły Bilehall Czekamy na druk międzynarodowy
- Aplikacja Droga do Legendy Tutaj mogę tylko powtórzyć to, co napisałem w zeszłym miesiącu:
Cytat:
Ze względu na ogromną ilość tekstu w aplikacji nie będziemy podawać terminów, dopóki prace nie będą już na bardzo zaawansowanym etapie. Mówiąc tu o bardzo zaawansowanym etapie mam na myśli moment, kiedy tłumaczenie jest gotowe i tekst jest sprawdzany. Najważniejsza informacją jest jednak to, że prace trwają :)

Eldritch Horror
Cities in Ruin Nie wiem jak Wam, ale mnie słońce często przysłania coś wijącego się, oślizłego, jakby nie z tego świata...

Posiadłość Szaleństwa
- Ulice Arkham - Nie mamy jeszcze dokładnego terminarza produkcji dla wersji zlokalizowanych, ale nikogo chyba nie zdziwi, jak napiszę, że chcemy wziąć udzial w pierwszym druku :)
- Aplikacja - Nie mam żadnych nowych informacji. Szczerze mówiąc, nic nie wskazuje na to, aby przez GenConem (połowa sierpnia), cokolwiek mogło się w tej kwestii zmienić.

Runebound
Na razie możemy powiedzieć tylko tyle, że dodatek powinien być dostępny jesienią/w zimie (kalendarzowych, bo po tym co ostatnio jest za oknami, to trudno przewidzieć , kiedy spadnie śnieg i czy w ogóle spadnie ;) )

Tajemnica Whitehall
Tu bardziej z kronikarskiego obowiązku, ale odpiszę - tak, wydaliśmy tę grę w wersji PL :)

Znak Starszych Bogów
Omens of the Deep Wskazówka muzyczna

GRY LCG
Legenda 5 Kręgów
Czy jedliście już dzisiaj ryż?

DRUK NA ŻĄDANIE
Obecny plan jest taki, aby w sierpniu (raczej w II, niż w I połowie) zebrać od Was zamówienia. Traktujcie ten termin jednak z dużą dozą tolerancji, ponieważ tu wiele zależy od naszych partnerów (gdyż wiele z rzeczy, które mają pojawić się w tej nowej fali, nie jest jeszcze zaakceptowanych przez licencjodawców, a ostatnio zajmuje to bardzo dużo czasu).

Przybliżoną datę realizacji podamy w momencie zbiórki.

Co się znajdzie w nowej fali? Na pewno mogę powtórzyć to, co napisałem w tym temacie w marcu:
Cytat:
- około 8 kolejnych koszmarnych talii do Władcy Pierścieni LCG
- cały kolejny cykl do Władcy Pierścieni LCG
- co najmniej jeden scenariusz do Władcy Pierścieni LCG
- oba scenariusze do Horroru w Arkham LCG
- nowe zestawy kart do popleczników i/lub zestawów bohaterów i potworów do Descenta

Zanim podniesie się larum - to jest plan minimum :) Na pewno postaramy się rozszerzyć tę listę.

INNE
Lords of Hellas oraz The Edge: Downfall
W związku z tym, że kilka osób pytało o te gry, to chcieliśmy poinformować, że nie będzie ich w naszej ofercie.

Udanych wakacji!

lorddanthe

@Michal pominąłeś moje pytanie o AGOT'a :

lorddanthe napisał/a:
Czy w Grę o Tron (AGOT) lepiej się zaopatrzyć teraz po zawyżonych cenach, czy jednak może planujecie jakieś dodruki?

sonofthewild

Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Cytat:

Co się znajdzie w nowej fali? Na pewno mogę powtórzyć to, co napisałem w tym temacie w marcu:
Cytat:

- co najmniej jeden scenariusz do Władcy Pierścieni LCG

Czy będzie to może PL wersja Ruins of Belegost?

YoYo

Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Michal napisał/a:

- Ulice Arkham - Nie mamy jeszcze dokładnego terminarza produkcji dla wersji zlokalizowanych, ale nikogo chyba nie zdziwi, jak napiszę, że chcemy wziąć udzial w pierwszym druku :)

Dzięki, pytanie co tak długo i co tak drogo ;) . Tak czy siak fajnie, że będzie PL (plus pamiętajcie o aktualizacji Appki pod to, no ale to chyba jasne). Jako, że oficjalnie to 4Q, to pewnie u nas już 2018?

Posiadłość szaleństwa "Za progiem" lada chwila? Trzymam kciuki, bo na stronce data 13 VII, a w newsie nie ma info.

Słabo za to z Aplikacją Road to Legends dla DESCENT'a. No ile można czekać?

Z pytań:
kiedy The Chains That Rust (do Descenta), już witaliśmy się z gąską, a teraz żadnego newsa konkretniej o tym poza tym, że w "tłoku".

Bardok

Wysłany: Sro 12 Lip, 2017   

CO z Królestwem Jabby? Z tego co widać od jakiegoś czasu to jest w transporcie, ale ciągle nie widać tam konkretnej daty jak przy innych rzeczach, które też płyną.

Ja naprawdę rozumiem, że nie możecie/nie udaje się wydawać tego bliżej oryginalnej premiery, ale może jakieś konkretniejsze info?

Gothik 

Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

Bardok napisał/a:
CO z Królestwem Jabby? Z tego co widać od jakiegoś czasu to jest w transporcie, ale ciągle nie widać tam konkretnej daty jak przy innych rzeczach, które też płyną.

Ja naprawdę rozumiem, że nie możecie/nie udaje się wydawać tego bliżej oryginalnej premiery, ale może jakieś konkretniejsze info?

Podpisuję się pod pytaniem Bardoka.

Steve Albini, Big Black

Dzuki

Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Podpisuje się pod przedmówcami. Kiedy Jabba ( Pałac i reszta małych dodatków) Świat szykuje się na nowy duży dodatek a my starego jeszcze nie mamy. Pozostaje kupienie eng ( sprowadzić) a potem jak wyjdzie wersja PL to będziecie narzekać ,że się nie sprzedaje no bo ludzie kupili wersję eng) . Jak się nie będzie sprzedawać to znowu nie wydacie dodatków w terminie. Sami nakręcacie tę spiralę.... No i totalny brak odpisywania na tego typu pytania. Ale o nowościach to się chwalicie i od razu odpisujecie ( np L5K w którym notabene jest błąd w tłumaczeniu na pokazanej karcie).....

Bardok

Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Dzuki napisał/a:
Podpisuje się pod przedmówcami. Kiedy Jabba ( Pałac i reszta małych dodatków) Świat szykuje się na nowy duży dodatek a my starego jeszcze nie mamy. Pozostaje kupienie eng ( sprowadzić) a potem jak wyjdzie wersja PL to będziecie narzekać ,że się nie sprzedaje no bo ludzie kupili wersję eng) . Jak się nie będzie sprzedawać to znowu nie wydacie dodatków w terminie. Sami nakręcacie tę spiralę.... (...).....

Dokładnie! Ludzie się wkurzają i zamiast czekać biorą wersję ENG, a potem to WY narzekacie, że daną serię musicie zamknąć, bo "się nie sprzedaje".... Kiedy w końcu zrozumiecie, że gra SIĘ nie sprzedaje, tylko WY macie ją sprzedać! A czekanie prawie ROKU czasu to jakaś gruba przesada i możecie sobie zganiać na FFG, ale nie wierzę, żeby oni nie rozumieli tego należycie, skoro to poważna firma.

Kolejną serię chcecie ubić w zarodku? Czy może znowu będzie narzekanie na NAS, a potem "skupiamy się na dużych dodatkach tylko"?

Naprawdę zaczyna dochodzić do tego momentu, że wolałbym chyba, żeby inne wydawnictwo PL przejęło FFG tytuły i podchodziło do tego na serio!

reedmooley

Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Z tą poważna firmą to zdrowo popłynąłeś. Odkąd Asmodee przejeło FFG komunikacja z klientami jest zerowa. Kiedyś było rożnie, ale raczej odpowiadali, teraz nie ma jej(komunikacji)wcale. Na support to sobie można pisać długo i namiętnie. Pojawiła się plota na BGG o wygaszaniu Descenta IIed.(moim zdaniem pic na wode). Nikt się nie posilił o stanowisko w tej sprawie.

Akurat Galakta wypada znacznie lepiej niż firma od której mają licencje na dany produkt. Możesz w każdej chwili się skontaktować i otrzymasz odpowiedź, nie ich wina że wina że są zależni od FFG które od lat przecenia swoje możliwości przerobowe.

Polityka wydawnicza tłumaczeń jest taka że FFG dalej widzi nas jako ludzi w jaskiniach a nie rynek z TOP5 w Europie jeśli idzie o planszówki/bitewniaki/karcianki, tego nie pokonasz. Jestem przekonany że ludzie z Galakty ogarnęli by temat własnym sumptem max w kilka tygodni, ale umowa im na to nie pozwala i uzależnia od rzutów produkcyjnych FFG w Chinach. GamesWorkshop też tak durnie podchodził do tematu, to dopiero widmo plajty ich skłoniło do rewizji podejścia.

Dzuki

Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

Argumentem opóźnienia Armady jest mała sprzedaż..... serio ostatnio rozrosła się prawie 2 krotnie liczba graczy... Efekt na turnieju store nowa fala nie została dopuszczona bo nie da się jej fizycznie kupić. Galakta nie prowadzi sprzedaży wersji ENG aby nie trafić sobie w kolano więc zostaje konkurencja.
Co do IA :
NIe powiesz mi że czekanie na chinczyków dają nam aż takie opóźnienia( czego u nas nie ma):
a)Wave 8
- duży dodatek Pałac Jabby (zapowiedziany i przekładany i niby teraz 3 kwartał)
-Luke Skywalker, Jedi Knight
-Alliance Rangers
-Captain Terro
-Jabba the Hutt
b) Wave 9
-BT-1 and 0-0-0
-Jawa Scavenger
-Hera Syndulla and

Czyli My czekamy na wave8 a dokładniej na jego fragment .Gdzie Świat w Q3 dostaje wave10!!!
Babole w tłumaczeniach totalnie zmieniające zasady (X-wing Palpatine lub Armada tytuł Światło Jainy <-- ten to już jest perełka wśród perełek)

reedmooley

Przeceniasz przedewszystkim pozycje rynkową produkcji od FFG, i pozycje Polski jako odbiorcy docelowego na rynku planszówk (w tym wypadku pod skrzydłami Galakty). FFG, ba nawet całe Asmodee to nie jest moloch jak Hasbro. Jak by FFG było takie prężnie działające to w życiu by się nie zgodzili na fuzję z Asmodee.
To co u nas schodzi po rzucie produkcyjnym przez rok, na rynkach "pierwszo rzutowych" takich jak Francja,Niemcy,Austia czy kraje Beneluksu-jest sprzedane w kilka tygodni. I jeśli tam braknie towaru, to wszystko inne spada w kolejce o kilka oczek niżej bo na już trzeba doprodukować. Oczywiście w odczuciu typowego gracza z naszego kraju będzie to krzywdzące. Moim zdaniem Asmodee to wyczaiło, i zwiekszy wolumen, ale to raczej pieśń przyszłości, produkcje do konca roku mają już zapewne zamówioną i zamkniętą.
Dodatkowe uruchomienie produkcji, to nie jest 10 minut. Takie rzeczy planuje się z wyprzedzeniem kilku miesięcy, jeśli FFG nie wstrzeli w pore zamówienia, to musi czekać na swoją kolej, nierealne jest by mieli własną fabrykę.
Tak działa to na całym świecie-nadaje się priorytety produkcyjne tam, gdzie wiadomo że towar będzie upłynniony i nie stworzy tzw bad stocku.

Kolejną sprawą są umowy licencyjne dla produktów StarWars, od kilku lat bardzo nie w smak jest Hasbro(własciciel praw do zabawek SW) jak i EA Games(właściciel praw do gier na kanwie SW) że takie FFG ma licencje na planszówki od Disneya-nie ma znaczenia że ich nie użyją.To są pieniądze które ktoś da innej firmie, a nie im. Myśle że każdy planowany ruch FFG w tej materii jest dokładnie obwarowany prawnie, a każdy kolejny dodruk, musi być klepnięty przez licencjonodawcę-w tym wypadku Disneya, po weryfikacji przez dział prawny czy nie narusza licencji pozostałych dwóch graczy. Identyczną sytuację można było zaobserwowac z produktami GamesWorkshop-jak tylko wyniuchali że FFG na tym jednak może zarabiać- stwierdzili że licencji nie przedłużą, i sami zaczynają wznawiac własne gry-Talismana, BloodBowl itd.

Dzuki

reedmooley serio wtf? ja pisze o babolach w tłumaczeniu i opóźnieniach w wersjach PL i tym samym problemem z zakupem bo Galakta nie sprzedaje wersji ENG. A Ty piszesz o dodrukach....wcześniej nie było problemu z terminowością.... Ja o wozie Ty o kozie....
Czekam na oficjalny Post Galakty w tej sprawie.

Odpowiedz do tematu