galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Michal
Galakta

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   

Witam serdecznie w pierwszy poniedziałek września.

Pewnie część z Was ma już za sobą odprowadzanie dzieciaków/rodzeństwa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a teraz z niecierpliwością czeka na nasze odpowiedzi.

Na wstępie mogę powiedzieć, że nasz wyjazd na GenCon był całkiem udany, na wiele pytań uzyskaliśmy odpowiedzi, choć nie wszystkimi możemy się podzielić (jeszcze nie teraz!).

Odpowiedź na najważniejsze z pytań już znacie - tak, nowa edycja Twilight Imperium ukaże się po polsku! Po wielu latach oczekiwania nareszcie będziemy mogli wspólnie cieszyć się zlokalizowaną wersją najlepszej gry kosmicznej 4X! Jest to także pierwsza w historii edycja gry, która będzie wydana w wersjach zlokalizowanych, także jest to naprawdę wielkie wydarzenie i bardzo się cieszymy, że możemy być jego częścią.

Pytania o cenę polskiego wydania na razie musimy pozostawić bez odpowiedzi. Cena gry w USA to 149,95$, o czym wszyscy zapewne doskonale wiecie. Cenę gry podamy pewnie na około miesiąc przed premierą, zwłaszcza, że będziemy chcieli zorganizować przedsprzedaż.

Tak, przedsprzedaż! Taką z dodatkowymi elementami dostępnymi jeśli zamówicie grę przed premierą. Ale o tym będziemy informować bliżej premiery naszego wydania (która będzie miała miejsce na początku przyszłego roku). Na pewno nie będzie jednak ona w 100% zgodna z wydaniem ANG.

Teraz jednak pora odpowiedzieć na pozostałe z Waszych pytań!

GRY PLANSZOWE

Battle of Rokugan
Poniżej na wiele z Waszych pytań o nowe tytuły z GenConu odpisuję twierdząco, dlatego w tym wypadku pozostawię sobie otwarta furtkę, zanim powiem Wam, jak będzie z tą grą ;)

Battlestar Galactica
Tu mogę potwierdzić po raz kolejny to, co pisałem wcześniej - gra nie znika z oferty FFG. Czekamy na informację odnośnie tego, kiedy moglibyśmy dodrukować swoje pozycje z serii.

Civilization: New Dawno
Oczywiście jesteśmy zainteresowani tym tytułem i czekamy na wyceny i terminarz druku :)

Eldritch Horror
Krainy Snów
Premiera dodatku zaplanowana jest na 20.09
(Studenckie wakacje trwają do końca września, wiec zdążymy w ostatniej chwili ;) )

Exit: Gra Tajemnic
Zapewne o kolejnych tytułach z serii będziemy rozmawiać z Kosmosem na targach w Essen. Seria w Niemczech bardzo ładnie się rozwija i u nas też została przyjęta całkiem dobrze, dlatego kolejne gry z serii są jak najbardziej prawdopodobne :) (Która podoba się Wam najbardziej?)

Fallout: The Board Game
Chyba nikogo nie zaskoczę pisząc, że będziemy pracować nad wersją PL ;)
Premiera wersji zlokalizowanych na pewno będzie później w stosunku do wersji ANG (dokładnie z tych powodów, które przytoczył Krzysiek).

Horror w Arkham (gra planszowa)
Mgły nad Kingsport oraz Widma nad Innsmouth - W tym roku nie jest planowany dodruk międzynarodowy tych pozycji. Zobaczymy, czy i ewentualnie kiedy, zostaną one uwzględnione w planie FFG na przyszły rok.

Posiadłość Szaleństwa
Aplikacja, a dokładnie scenariusze DLC - Temat udało się zamknąć z pozytywnym finałem i zaproponowane przez nas rozwiązanie spodobało się FFG, dzięki czemu scenariusze DLC będą dostępne w języku polskim. Kiedy? Bezpieczna data to koniec roku, ale liczymy, że dużo wcześniej.

Błędy w aplikacji - Wszelkie znalezione błędy poprawiamy na bieżąco w dokumencie, z którego aplikacja powinna zaczytywać najnowszą wersję danych. Jeśli coś nadal jest nie tak, to koniecznie dawajcie nam znać!

Runebound
Duży dodatek - Tak, będzie w wersji PL - niedługo powinien się drukować.

Wiedźmin: Gra przygodowa
Osoba z FFG, która odpisała Lorddanthe najprawdopodobniej nie wie o tym, że w przypadku tej gry za wersję polską odpowiadał CD Projekt, a nie my, dlatego pytanie o ewentualny dodruk kierować najlepiej właśnie do nich.

GRY FIGURKOWE
Star Wars Armada
W przypadku serii Armada nic nie uległo zmianie. W związku z małym zainteresowaniem serią zwolniliśmy tempo wydawnicze i dodatki na pewno nie będą ukazywały się w pierwszym terminie. Wiadomości o ewentualnych dodrukach mamy normalnie otrzymywać od FFG.

Star Wars Legion
Obecnie nie planujemy przygotowania polskiej wersji językowej gry w pierwszej produkcji międzynarodowej. Oczywiście nie jest to definitywne "nie" i temat nadal pozostaje otwarty.

Star Wars: X-Wing
Guns for Hire - Nie ma strachu, będzie normalnie zapowiedziany. ;)

INNE GRY
Legacy of Dragonholt
W przypadku tego tytułu nie mamy jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Projekt znamy już od jakiegoś czasu i ze względu na jego specyfikę przygotowanie go nie jest takie łatwe. Ilością tekstu grze tej bliżej do This War of Mine: Gry planszowej (ponad 1 000 000 znaków).

DRUK NA ŻĄDANIE
Tutaj nie mam niestety żadnych nowszych informacji. Nasze materiały nie są jeszcze zaakceptowane, a przed otrzymaniem ich akceptacji nie ruszymy ze zbiórką zamówień (ze względu na doświadczenia z opóźnieniami, które miały miejsce poprzednim razem. Na razie trudno powiedzieć kiedy to nastąpi, ale gorąco liczymy na to, że następną falę uda się nie tylko zorganizować, ale także dostarczyć jeszcze w tym roku.

To wszystko na dziś - do napisania za miesiąc!

Mowca 

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   Descent

Witam,

Jakie są wieści odnośnie 2 ostatnich brakujących dodatków do Descent ?

wilq91

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   Descent

.... i postępu prac nad spolszczeniem aplikacji Road To Legend

Bary

A jak kwestia dodruku deluksów do WP (m.in. drugiej części sagi Hobbit)?

Gothik 

Kwestia Pałacu Jabby widzę strategicznie przemilczana...

Steve Albini, Big Black

Dzuki

Pałac Jabby pisaliście że będzie i cisza.... co z resztą dodatków do IA?

Bierzgal 

W dzisiejszy czasach wydaje się, ze ta gra nie jest już w waszej alei ale myślę, że warto spytać.

Czy są jakieś przymiarki do zrobienia polskiej wersji nowej Cytadeli z 2016 roku?

notacylon

Nokturn napisał/a:
Szkoda nie? U mnie znajomi są ekstremalnie zainteresowani BSG. Pytanie czy zeszło na amen, czy zrobią drugą edycje czy może wydadzą absolutnie nową grę z motywem zdrajcy (np kolejna gre o tron) Ta ostatnia opcja średnio by mi sie podobała, ale FFG raczej płynie na tym co obecnie jest topowe.

Rzecz w tym, że gier z motywem zdrajcy są na rynku dziesiątki, ale żadna nie zastępuje BSG. To nie jest gra, którą dałoby się łatwo "sklonować" przy takiej wewnętrznej złożoności i silnej tematyczności. Reskinować tego tak po prostu się nie da, bezstratne oderwanie od serialu jest niemożliwe. Brakuje natomiast gier bardzo podobnych, które bazowałyby na równie nośnej fikcji.

Swoją drogą mignęła mi ostatnio jakaś nowa gra komputerowa osadzona w świecie BSG. Niespecjalnie mnie zainteresowała sama w sobie, ale to pokazuje, że licencja wciąż "żyje".

Gliver
Gliver

A kiedy nowe dodatki do Kosmicznych spotkań?

YoYo

Znow nic o Road to Legend? Appki dla Descenta w PL???

Ndl 

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017   

A Descent droga galakto...? A Descent?

Arbaal 

Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   

Jak też bym pomęczył o Descenta :) Mam od Was wszystkie dodatki. Pieniążki na Rdzewiejące Okowy już odłożyłem. Chciałbym mieć jeszcze Mgły w polskim wydaniu :)

Darku 
Darku

Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   

A ja chętnie bym te dodatki zaczął kupować gdyby tylko ta apka była po polsku. Ostatnio nie mam z kim grać w Descenta i w tym widziałem swoją przyszłość :D ale jak na razie widzę ją krucho.

nikczemnik

Wysłany: Pią 08 Wrz, 2017   Re: Descent

wilq91 napisał/a:
.... i postępu prac nad spolszczeniem aplikacji Road To Legend

Pozwole sobię przekleić formułkę, która pojawia się od ponad roku:

"Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - prace trwają. Tak jak mówiłem, tekstu jest masa i dopóki prace nie będą na bardzo zaawansowanym etapie (już po wstępnych korektach) to nie będziemy podawać daty."

Spolszczenia do nowych scenariuszy Posiadłości będą gotowe na Q4 2017, a RoL tłumaczą już półtora roku! Można śmiało stwierdzić, że temat ma bardzo bardzo niski priorytet i chyba prędzej sprzedam i ogram Descenta niż doczekam się aplikacji, której spolszczenie będzie na 100% tylko podstawowe a o resztę DLC będzie się trzeba prosić. Przykre to.

Ndl 

Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Przykre zaiste...
Mam nadzieję, że tak nie będzie. Prawda Galakto?

Odpowiedz do tematu