galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Michal
Pon 08 Sty, 2018
ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Ndl 

Wysłany: Nie 01 Paź, 2017   

Descent: lieutenant pack.

Czy będą ponownie dostępne figurki popleczników z podstawowej kampanii?
Z tego co widzę, te figurki mają status "In the printer" na stronie FFG. Dobrze by było mieć możliwość ich nabycia w rodzimym kraju. :)

Gog

Kiedy DLC do posiadłości? kiedy miasta w ruinie?
#104 Greyjoy

hsiale

Michal napisał/a:
DRUK NA ŻĄDANIE
Tutaj nie mam niestety żadnych nowszych informacji. Nasze materiały nie są jeszcze zaakceptowane, a przed otrzymaniem ich akceptacji nie ruszymy ze zbiórką zamówień (ze względu na doświadczenia z opóźnieniami, które miały miejsce poprzednim razem. Na razie trudno powiedzieć kiedy to nastąpi, ale gorąco liczymy na to, że następną falę uda się nie tylko zorganizować, ale także dostarczyć jeszcze w tym roku.

To wszystko na dziś - do napisania za miesiąc!

Miesiąc minął, coś nowego wiadomo?

Chitos

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Michal napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie w pierwszy poniedziałek lutego. Jak co miesiąc, dziś mamy dla Was aktualizację odnośnie naszych planów wydawniczych (jak i dodruków).

"Wszyscy gotowi? Można zaczynać? Zatem otwieram nasz program już!"

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Mała aktualizacja w stosunku do poprzedniego wpisu - w tym roku będzie dodruk wszystkich obecnie niedostępnych pozycji z serii.

To już chyba średnio realne?

Michal
Galakta

Witam wszystkich serdecznie w październiku.

Wrzesień minął o wiele szybciej, niż się tego spodziewałem i już pora podzielić się z odpowiedziami na kolejne Wasze pytania. Nie we wszystkich przypadkach mam nowe informacje, którymi mogę się z Wami podzielić, ale mam nadzieję, że to rozumiecie.

Natomiast już pod koniec miesiąca będziemy w Niemczech, na targach SPIEL, gdzie zaprezentujemy nasze nowości od Polskich autorów - Wanted: Rich or Dead oraz pierwszy dodatek do Wieku Złodziei, a także po raz pierwszy na targach dostępne będzie This War of Mine The Board Game. Także koniec miesiąca na pewno będzie dla nas ekscytujący.

Jednak teraz jesteśmy na początku, więc pora skupić się na pytaniach!

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Tutaj bez zmian - czekamy na informację o dodruku tego, czego nam brakuje.

Battlelore II edycja
Fantasy Flight Games zamknęło już tę serię i nie ma mowy o drukach międzynarodowych. Dlatego, jako fan I edycji, polecam zakup wersji angielskiej, dopóki jest dostępna w sklepach, jak i dodatków do niej.

Cytadela
Jak doskonale wiecie, gra miała premierę w nowej edycji i możemy już zdradzić, że będziemy ją przygotowywać w języku polskim. Nie czekając na termin druku poprosiliśmy o pliki, aby móc wziąć udział w pierwszej produkcji. Teraz czekamy na termin z fabryki. Najważniejszą informacją dla Was jednak zapewne jest to, że będzie.

Descent: Wędrówki w mroku
- Nowe dodatki - Rdzewiejące okowy będą dostępne w sklepach już niebawem - jeszcze w październiku. Natomiast Mgły Bilehall nie miały jeszcze międzynarodowej koprodukcji, w której moglibyśmy wziąć udział. Na pewno będziemy chcieli się dołączyć do pierwszego możliwego druku, jednak na 100% to kwestia przyszłego roku.

- Aplikacja - w jej temacie mogę powiedzieć tylko tyle, że prace postępują do przodu. Terminu nie podajemy, ponieważ to naprawdę ściany tekstu. Niemniej jednak będzie w wersji PL :)

Natomiast chciałem wyjaśnić pewną kwestię, którą poruszyła jedna z osób - to nie jest tak, ze my od półtora roku pracujemy nad tą aplikacją! Bardzo długo nie było do niej materiałów, więc pracować nad nią nie mogliśmy, choć chcieliśmy.

- Pakiety do Hero and Monster pack - tak, chcemy przygotować tłumaczenia kolejnych pakietów. Serdecznie dziękujemy za ofertę pomocy :) Tutaj jednak kwestia nie leży w samym tłumaczeniu, a w zupełnie innych tematach, do rozmowy o których publiczne forum nie jest właściwym miejscem.

- Lieutenant packs - wydaje mi się, że wspomniałem kiedyś o tym, ale skoro są pytania, to na pewno warto przypomnieć - w przypadku anglojęzycznych materiałów (takich właśnie jak te paczki) naszym źródłem jest magazyn europejski, a w nim są one obecnie niedostępne. Jak będzie taka możliwość, to na pewno będziemy chcieli je ponownie wprowadzić do oferty.

Eldritch Horror
-Miasta w gruzach- wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że gruz przyjedzie na Święta ;)

Imperium Atakuje
- Pałac Jabby - jak wszystkim wiadomo, już jest w sklepach :)

- W Sercu Imperium - zgodnie z zapowiedzią, wiecie już, że nasza wersja dodatku pojawi się w październiku (prawdopodobnie będzie o tydzień opóźniona w stosunku do wersji ANG, ponieważ transport złapał opóźnienie.
Czy oznacza to, że nasze wersje będą teraz wychodziły bliżej wersji ANG? Taką mamy nadzieję.

W przypadku tej linii wydawniczej mamy jednak dla Was jeszcze jedną informację.
W związku z bardzo małym, do tego malejącym wraz z kolejnymi zestawami, zainteresowaniem zestawami figurkowymi (blisterami), zwalniamy w ich wypadku tempo wydawnicze. Nie będą się one pojawiały wraz z dodatkami pudełkowymi, ani w pierwszym druku.

Z naszych danych ewidentnie wynika, że Imperium Atakuje jest w Polsce traktowana przede wszystkim jako gra planszowa, a nie bitewna, dlatego mało kto (naprawdę mało kto) kupuje te dodatki. A szkoda, ponieważ modele w nich dostępne są bardzo ładne. :(

Kosmiczne Spotkania
Na ten rok nie ma już planów druku żadnych z rozszerzeń do Kosmicznych Spotkań. Nie znając harmonogramu na przyszły rok trudno mi odpowiedzieć ewentualnie co, kiedy itd.

Star Wars: Rebelia
Dodatek chcemy wydać, o to możecie być spokojni. Jednak czekamy na informacje o druku międzynarodowym.

Posiadłość Szaleństwa
- Scenariusze DLC - czekamy, aż lektor będzie mógł nagrać nasze kwestie.

GRY FIGURKOWE
X-Wing
Guns or Hire - ma mieć premierę równo z premierą światową, której data nie została jeszcze podana.

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie będzie dodruku dużych rozszerzeń.

Fellowship - sklepy współpracujące z nami miały możliwość zgłaszania się do udziału w wydarzeniu, dlatego to właśnie tam będzie można zapoznać się ze scenariuszem w tym samym czasie, co w pozostałych częściach świata.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nie mam żadnych nowych informacji w tej kwestii.

Właśnie przez takie opóźnienia nie chcemy wcześniej zbierać zamówień od Was, ani od sklepów. Dlatego najpierw chcemy mieć akceptację wszystkiego, co będzie zamawiane, a dopiero potem zbierzemy zamówienia. Bardzo nam zależy, aby to nastąpiło w tym roku.

To już wszystko na dziś.

Korzystając z okazji, wszystkich tych, którzy będą na targach SPIEL w Essen chciałem serdecznie zaprosić na nasze stoisko - Hala 2 B-130.
Natomiast tych, którzy dokładnie w tym samym czasie będą na Targach Książki w Krakowie zapraszam na nasze stoisko właśnie tam - A55

Do napisania w przyszłym miesiącu!

Bardok

Cytat:
W związku z bardzo małym, do tego malejącym wraz z kolejnymi zestawami, zainteresowaniem zestawami figurkowymi (blisterami), zwalniamy w ich wypadku tempo wydawnicze. Nie będą się one pojawiały wraz z dodatkami pudełkowymi, ani w pierwszym druku.

Z naszych danych ewidentnie wynika, że Imperium Atakuje jest w Polsce traktowana przede wszystkim jako gra planszowa, a nie bitewna, dlatego mało kto (naprawdę mało kto) kupuje te dodatki. A szkoda, ponieważ modele w nich dostępne są bardzo ładne.

SERIO??!?!?!?
Najpierw wydajecie o ROK spóźnione te dodatki, a potem narzekacie, że nie kupuje ich nikt? Może skoro zamierzacie wydawać szybciej to dajcie ludziom szanse teraz wybrać, co?

Skirmisha żeby grać trzeba być na bieżąco, więc logiczne, że kto gra na turniejach nie będzie czekał. Ja traktuje to jako planszówkę, nie gram na turniejach, a regularnie kupuje od początku małe dodatki.

Sami strzelacie sobie w kolano - tym ogłoszeniem praktycznie przekreślacie szansę tych małych dodatków - nie ściemniajcie i od razu napiszcie, że nie będziecie ich wydawać, bo skoro teraz mało sprzedajecie to co jak będzie trzeba na nie czekać?

Ostatni raz czekałem na coś PL od was co trzeba zbierać...

Dzuki

Bardok napisał/a:
Cytat:

Z naszych danych ewidentnie wynika, że Imperium Atakuje jest w Polsce traktowana przede wszystkim jako gra planszowa, a nie bitewna, dlatego mało kto (naprawdę mało kto) kupuje te dodatki. A szkoda, ponieważ modele w nich dostępne są bardzo ładne.

SERIO??!?!?!?
Najpierw wydajecie o ROK spóźnione te dodatki, a potem narzekacie, że nie kupuje ich nikt? Może skoro zamierzacie wydawać szybciej to dajcie ludziom szanse teraz wybrać, co?

Skirmisha żeby grać trzeba być na bieżąco, więc logiczne, że kto gra na turniejach nie będzie czekał. Ja traktuje to jako planszówkę, nie gram na turniejach, a regularnie kupuje od początku małe dodatki.

Sami strzelacie sobie w kolano - tym ogłoszeniem praktycznie przekreślacie szansę tych małych dodatków - nie ściemniajcie i od razu napiszcie, że nie będziecie ich wydawać, bo skoro teraz mało sprzedajecie to co jak będzie trzeba na nie czekać?

Ostatni raz czekałem na coś PL od was co trzeba zbierać...

opieram w 100% już taką akcję z armada przeszedłem, teraz to. W L5K nie wejdę właśnie z tego powodu...że tłumaczycie. Wolę od razu eng kupować aby nie mieć takiej sytuacji jak teraz mam już w drugim systemie. Btw o babolach w tłumaczeniu nawet nie wspomnę

beldantos 

Ja również żałuję, że zdecydowałem się na wersję tłumaczoną IA. Nigdy więcej. Rozumiem, że nikt, nigdy nie gwarantował tłumaczeń, niemniej jednak czuję się oszukany.
Legion, nawet jeśli byłaby decyzja o wersji polskiej, kupuję w oryginale
Ostatnio zmieniony przez beldantos Pon 02 Paź, 2017, w całości zmieniany 1 raz  

Dae 

Rozumiem, że możecie nie zarabiać lub nawet tracić na tłumaczeniu małych dodatków ale to błędne koło jest...

Ja już też nie patrzę czy coś przetłumaczycie czy nie, kupuje ang wersje.

Model biznesowy FFG znacie jest taki sam od lat, można chyba to przewidzieć, że na małych blistrach zarobek nikły?

Jesteśmy przez was mamieni obietnicą, której nie dotrzymujecie!

Hobbysci/maniacy/gracze turniejowi gier planszowych są specyficzni i charakteryzują się tym, iż razi ich w oczy mieszanie wersji językowych gier :grin:

MaxiCas

Michal napisał/a:

Imperium Atakuje

Z naszych danych ewidentnie wynika, że Imperium Atakuje jest w Polsce traktowana przede wszystkim jako gra planszowa, a nie bitewna, dlatego mało kto (naprawdę mało kto) kupuje te dodatki. A szkoda, ponieważ modele w nich dostępne są bardzo ładne. :(

W 100% popieram to co napisali przede mną inni forumowicze na ten temat. Dodatkowo zupełnie nie pojmuję, czemu opóźniać wydanie? Jaka logika prowadzi do wniosku, że spowoduje to wzrost sprzedaży?

Na prawdę to jest najgorsze w grach, które wydajecie - to porzucanie serii w trakcie. Bo nie oszukujmy się, to co piszecie to tylko delikatne danie do zrozumienia, że już nie ma co liczyć na ukazanie się blisterów w języku polskim.

Bardok

Cytat:
to tylko delikatne danie do zrozumienia, że już nie ma co liczyć na ukazanie się blisterów w języku polskim.

Dokładnie. Jeszcze żeby jasno to powiedzieli, ale nie, lepiej kłamać...
Naprawdę Galakta aż się prosicie o jakiś masowy bojkot po tym co robicie :/

LoganKyle 

A byłem pozytywnie zaskoczony pojawieniem się Heart of the Empire tak szybko... a tutaj cios w plecy. I znów powraca myśl, że trzeba było kupować wersję ENG, a nie inwestować w wersję PL. Żółta karta ode mnie była za Lieutenant Packs do Descenta, teraz druga żółta za IA zestawy figurkowe. Cóż, druga żółta daje czerwoną. Na przyszłość nie będę już myślał o wersji PL...

Gothik 

Michal napisał/a:
Nie będą się one pojawiały wraz z dodatkami pudełkowymi, ani w pierwszym druku.

Co to oznacza? Czyli kiedy będą się ukazywały? Prosimy o większą konkretność Michale, bo jak na razie między wierszami ten komunikat brzmi raczej "wygaszamy tę linię wydawniczą".

Steve Albini, Big Black

MaxiCas

Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

Gothik napisał/a:
Michal napisał/a:
Nie będą się one pojawiały wraz z dodatkami pudełkowymi, ani w pierwszym druku.

Co to oznacza? Czyli kiedy będą się ukazywały? Prosimy o większą konkretność Michale, bo jak na razie między wierszami ten komunikat brzmi raczej "wygaszamy tę linię wydawniczą".

Dokładnie, jeśli już nie zamierzacie ich wydawać to jasno to napiszcie - po co ludzie mają łudzić się i czekać, niech od razu kupią wersję ENG póki jest.

Morun

Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

Michal napisał/a:

Co? Jak to w ogóle możliwe? Jeśli się nie sprzedaje to nie można produkować tego ciut mniej? Wystarczy na tyle żeby pokryć zapotrzebowanie, no może z małym narzutem żeby nie leżało tego za wiele na półkach. W pełni popieram opinie poprzedników, jak chce się grać turnieje to musi to być wydawane. No bo co teraz? Trzeba kupować wersję angielską i mieszać z posiadanymi już polskimi wydaniami?

Mogło być od początku powiedziane, że wydajecie tylko podstawkę i pudełkowe dodatki, a nie przerywacie wydawanie wersji polskiej, bo spada zainteresowanie tymi dodatkami. Teraz czas oczekiwania na figurki to od pół roku do nieskończoności?! Totalna porażka.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi