galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zniekształcone Figurki
Autor Wiadomość
JELxd
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   Zniekształcone Figurki

Witam.
Chciałem się dowiedziec czy ktoś się spotkał z zniekształceniami figurek tej gry?
Czy jest jakiś sposób na wymianę takich produktów?
Czy jest możliwośc naprawienia takiej figurki? Jeśli tak to jak ?

Wydałem na grę 300 zł no i jestem zawiedziony jakością figurek. Gdzieś około 25% figurek jest odkształcona.
Wygląd rycerza trzymającego węża w dłoni zamiast włóczni czy konia pochylonego jakby wchodził w zakręt psują tą gre :(
Wygląda to jakby podczas wyciągania figurek z formy wyciągano je za szybko.

Przykład1
przykład2

Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie pomóc.

Pozdrawiam
JELxd
 
     
JELxd
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   

Witam,
Znalazłem rozwiązanie na zniekształcone figurki.
Rozwiązanie okazało się bardzo proste.
Potrzebne są dwa garnki z wodą, duża pęseta bądź jakiś chwytak do trzymania figurek i zegarek do odmierzania czasu w sekundach. W jednym garnku podgrzewamy wodę i gdy już się zagotuje to trzymamy cały czas na ogniu by mieć wrzątek przez cały okres naszej naprawy. Drugi garnek napełniami bardzo zimną wodą(ja wystawiłem na podwórko - było około 1 stopień), można zastosować wodę z lodem.

Opis procesu naprawy:
1. Łapiemy figurkę pęstetą
2. Wkładamy ją do wrzątku na kilka sekund(10 sek - 30 sek). Najlepiej obrócić figurkę tak by grawitacja nam pomogła :)
3. Gdy już figurka zostanje odpowiednio uformowana, wstawiamy ją do zimnej wody. Po kilku sekundach można figurkę zostawić na dnie garnka z zimną wodą.

UWAGI:
W zależności od grubości zakrzywionego elementu będziemy trzymać figurki w różnym czasie. Cienkie elementy, np włócznie już po 5 sekundach same się zaczęły prostować. Czasem jednak trzebabyło po 30 sekundach wyciągnąć figurkę i trochę pomóc uformowaniu się figurki - nie kleii się jeszcze do palców.
Większość figurek pod wpływem temperatury sama wracała do kształtu z formy bez konieczności formowania. Czasem jednak musiałem trochę pomóc w miejscu skrzywienia - głównie przy "koniach na zakręcie":).

Mam nadzieję, że to rozwiązanie pomoże wam rozwiązać wasz problem z figurkami. Ja po zakupie gry przeżyłem rozczarowanie i chciałem ją zwrócić :( ... Wpadłem na pomysł z suszarką i postanowiłem sprawdzić czy ktoś już tak robił no i na angielsko języcznej stronie znalazłem informacje o wrzątku.

Pozdro dla wszystkich:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.39 sekundy. Zapytań do SQL: 14