galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GoT 2ED+ Lądowanie Aegona
Autor Wiadomość
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Bez losów bitwy.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Baldur napisał/a:
Czy przystępując do licytacji nad kartą Kryzysu gracze znają wcześniej jej treść? Czy też licytacja odbywa się "w ciemno", a treść karty Kryzysu ujawniana jest dopiero po licytacji?

Kartę Kryzysu może podejrzeć posiadacz żetonu Kruka Posłańca, zamiast przysługującej mu zamiany jednego rozkazu. Nie może tej karty pokazywać innym graczom. Jeśli chce, może wyjawić w prywatnej wiadomości, jaka to karta. Albo skłamać.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Czy użycie Kruka muszę zgłosić odpowiednio wcześniej? W planszowej grze często zdarzało się, że posiadacz kruka zupełnie o nim zapominał i przechodził do wykonywania rozkazów. Oczywiście pozostali gracze juz nie pozwalali "cofnąć" się i wykorzystać zdolności specjalnej kruka do podjerzenia karty Dzikich.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Hmm.

Po użyciu Kruka gracz musi podjąć decyzję, czy karta zostaje na wierzchu, czy trafia pod spód. Przebieg gry w Fazie Akcji może mieć wpływ na tę decyzję, dlatego proponuję, aby nie podglądać karty później, jeśli się zapomniało. Będę starał się pamiętać i do Was też mam prośbę.
 
     
Richtus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Ja to widzę tak - posiadacz kruka niech pisze możliwie szybko czy korzysta i jak, a jeśli czyjś ruch nie zależy od tych kombinacji, to niech go wstawia od razu, nie czekając na kruka, dla zwiększenia dynamiki rozgrywki. No chyba że pójdzie jasny sygnał, że czekamy, ale za swojej ostatniej bytności tutaj przyzwyczaiłem się raczej do takiej wersji jak sugeruję.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Richtus napisał/a:
jeśli czyjś ruch nie zależy od tych kombinacji, to niech go wstawia od razu, nie czekając na kruka

Tutaj zgoda. Miałem na myśli, że posiadacz Kruka nie powinien realizować swojego Marszu, zanim Kruka nie rozpatrzy. Inni mogą, jeśli nie widzą w tym żadnej szkody.

Marsze można realizować poza kolejnością tronu, jeśli nie są ze sobą sprzeczne.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Czy do momentu rozdzielenia wszystkich rozkazów, mogę zmienić zdanie i dokonać zmian w przydzielonych rozkazach ?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Baldur napisał/a:
Czy do momentu rozdzielenia wszystkich rozkazów, mogę zmienić zdanie i dokonać zmian w przydzielonych rozkazach ?

Tak.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Zapomniałem jeszcze spytać o najważniejsze - jakie są warunki wygranej? :D
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Baldur napisał/a:
Zapomniałem jeszcze spytać o najważniejsze - jakie są warunki wygranej? :D

Jak zwykle. Zdobycie 7 zamków lub twierdz.
W przeciwnym razie:
Cytat:
Pod koniec dziesiątej rundy gracz, który zajmuje najwyższą
pozycję na torze Zwycięstwa (tj. kontroluje najwięcej obszarów
zawierających Zamki i Twierdze), wygrywa. Jeśli dwóch (lub więcej)
graczy remisuje na najwyższej pozycji, remis wygrywa gracz,
który posiada większą liczbę Twierdz. Jeśli gracze dalej remisują,
wygrywa gracz na wyższej pozycji na torze Zaopatrzenia. Jeśli
gracze dalej remisują, wygrywa gracz posiadający więcej dostępnej
władzy. W niesamowicie rzadkim przypadku dalszego remisu,
wygrywa gracz na wyższej pozycji na torze Żelaznego Tronu.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Hmm na pierwszy rzut oka 7 zamków nie wydaje sie ciężkim zadaniem na tej wersji mapy, ale mogę się mylić ;-)

EDIT: przyjrzałem się baczniej i zmieniam zdanie, tezeba się jednak trochę nagimnastykować.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Jak technicznie wygląda rozpatrywanie rozkazów? Opisujemy w kolejności słownie w postach jaki ruch chcemy wykonać ? Czy na ksimy jakieś zmiany na mapę?
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

wpisuj według schematu rozkaz, kto i gdzie
np.
M+1*: Fm na Carogród
Kn na Smerfowoą Wioskę
Se zostaje

typowe skróty
Kn- rycerz; Fm - piechur, Se - Wieża Oblężnicza
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Baldur napisał/a:
Jak technicznie wygląda rozpatrywanie rozkazów? Opisujemy w kolejności słownie w postach jaki ruch chcemy wykonać ? Czy na ksimy jakieś zmiany na mapę?

Deklarujecie w wątku. Mapa jest tylko do wglądu. Nie można przeglądać historii zmian, więc tak będzie bezpieczniej.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Jeśli chcecie pomóc w udoskonaleniu tej wersji, to zachęcam do robienia notatek z uwagami nt. kart rodu, podziału mapy itd., aby na koniec podać je tutaj. Najlepiej pod koniec gry, aby nie wpłynąć na taktykę innych, ani ich nie demotywować. :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13