galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF #132 - Będzie tylko jeden król
Autor Wiadomość
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   PBF #132 - Będzie tylko jeden król


Valyrianin Aegon Targaryen i jego dwie siostry-żony - Rhaenys i Visenya - lądują z niewielką armią na wschodnim wybrzeżu Westeros, u ujścia Czarnego Nurtu. Aegon kontroluje trzy oswojone smoki i mimo ograniczonych zasobów jest gotów podjąć ogromne ryzyko, aby osiągnąć zamierzony cel - zjednoczenie kontynentu pod swoimi rządami. Tego samego dnia, na północnym brzegu jeziora Oko Boga zostaje ukończony Harrenhal, największy zamek Westeros, do którego budowy Harren Czarny, król Żelaznych Ludzi, przymusił zniewoloną ludność Dorzecza. Na wschodzie król Argilac Arogancki dąży do stworzenia strefy buforowej między sobą a planującym nowe podboje Harrenem. W tym samym czasie Mariya Martell, księżna Dorne, szuka sojuszników przeciwko zagrażającemu jej z północy królowi Burzy, a królowa regentka Doliny, Sharra Arryn, jest gotowa zawrzeć polityczne małżeństwo dla zabezpieczenia przyszłych rządów swojego małoletniego syna, Ronnela. Zaniepokojeni przybyciem Targaryenów król Loreon Lannister ze Skały i król Mern IX z Reach zbierają zaś siły, przygotowując się do wojny, a Torrhen Stark, król Północy, umacnia swoje pozycje, aby bronić Przesmyku przed inwazją.

Aegon zwołuje chorągwie i wysyła kruki do każdego z Siedmiu Królestw. Ci, którzy ugną przed nim kolano, zachowają swoje ziemie i tytuły, natomiast ci, którzy tego nie zrobią, zostaną zniszczeni.


Początkowa mapa:
https://docs.google.com/drawings/d/1YeZvR4yRIt2h-cAcP4KgkCBHH5rtfuFcUtJ37Uz8a-o/edit

Aktualna mapa:
https://docs.google.com/drawings/d/1B37ey4quKHqQYDb9P-itDd1NnVJT72rlivl6hMG1u08/edit?usp=sharing
Ten link pozostanie niezmienny do końca gry.

Uczestnicy:
Durrandon - Richtus
Lannister - Germanus
Stark - gamaliel
Hoare - eSzopiklon
Gardener - Diablord
Martell - lukipeki
Arryn - Baldur
Targaryen - Kamcyk

Runda 10.
I. Faza Westeros

1. Przesunięcie znacznika rundy
2. Losowanie kart Westeros

I Zaopatrzenie
Przesuńcie żetony Zaopatrzenia. Zredukujcie armie, które przekraczają limit Zaopatrzenia.
II Starcie królów
Licytujecie pozycje na trzech torach Wpływów.
III Pod miecz
Posiadacz żetonu Ostrza z Valyriańskiej Stali wybiera jedno ograniczenie tej fazy planowania: a) nie można przydzielać rozkazów Obrony
b) nie można przydzielać rozkazów Marszu +1 lub c) nie ma żadnych ograniczeń.
3. Przesunięcie żetonu na torze Kryzysu (brak)
4. Rozpatrzenie kart Westeros

II. Faza Planowania
1. Przydzielanie rozkazów
2. Odkrywanie rozkazów
3. Wykorzystanie Kruka Posłańca (opcjonalne)

III. Faza Akcji
1. Rozpatrzenie rozkazów Najazdu
2. Rozpatrzenie rozkazów Marszu oraz bitew
3. Rozpatrzenie rozkazów Umocnienia Władzy
4. Porządkowanie
Ostatnio zmieniony przez Ril Nie 03 Mar, 2019, w całości zmieniany 31 razy  
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Witam w nowej grze. Zapraszam do przydzielania rozkazów i wysyłania ich do mnie na pw. Rody ustaliłem losowo, ale przed odkryciem rozkazów możecie się zamienić, jeśli będzie taka potrzeba. ;)

A, jeszcze mam prośbę, abyście podali w stopce nr gry i ród, którym gracie. Prywatne wiadomości do mnie też oznaczajcie w tytułach numerem #132 i nazwą rodu.

Aby nie było wątpliwości, dodam że:
1. Wschodnie Morze Letnie opływa Stopnie od południa i od północy. Podobnie Wąskie Morze to jeden obszar, jedno długie morze, i graniczy ze Smoczą Skałą z obu stron.
2. Port w Smoczej Skale jako jedyny sąsiaduje z dwoma obszarami wodnymi.
Ostatnio zmieniony przez Ril Wto 12 Gru, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Ja nad rozkazami myślę no i wypatruje kruków...
 
     
Diablord
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Nie potrafię przypisać herbu do rodu, wrzucicie jakąś legendę?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

To może podam, gdzie kto ma stolicę.

Zrobione.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

jako że jest to nowa mapa to rozkazy podam dopiero w czwartek. Niestety mam rozkminę co i z kim robić:D
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Mysle ze to mocno traci sens gdy podanie rozkazow juz w pierwszej rundzie ma trwac kilka dni, wedlug mnie gra powinna byc dynamiczna gdyz ze wzgledu na ilosc graczy I tak bedzie baaardzo dluga rozgrywka.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

jest tylu graczy.Wysyłam pw do kilku i czekam an odpowiedź, potem znów, to trochę trwa...
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Czy nie dałoby się jakoś rozłożyć na raty tego wysyłania kruków? :roll: Póki co nawet ze sobą nie graniczycie.

Wychodzi na to, że są dwa różne podejścia. Połowa z Was wysłała rozkazy w ciągu godziny, a druga połowa rozesłała kruki.

Czy ktoś jeszcze jest pewien, że nie przyśle dzisiaj rozkazów?

Jesteś królem Skały, Panie Lannister, królowie nie pytają sąsiadów o zgodę na przemarsz. :lol:
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

moje kruki wróciły wiec rozkazy poszły
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Ok, mam już pw od Lannistera. Brakuje jeszcze 1.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Rozkazy odkryte.
Zdejmuję Najazd z Raventree. Arryn zdecydował, że podgląda kartę kryzysu i odkłada na wierzch talii. Pozostali mogą rozpatrywać Marsze.

Kolejność rozgrywki:
Durrandon → Martell → Lannister → Gardener → ...

Marsze można realizować poza kolejką, jeśli rozkaz nie koliduje z kimś, kto jest wyżej na Tronie, i nie potrzebujecie go trzymać w tajemnicy.
Ostatnio zmieniony przez Ril Wto 12 Gru, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Martell wypływa na Wschodnie Morze Letnie
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

M-1: Fm do Lannisport, bez żetonu
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Gru, 2017   

1 smok: Smocza Skala- Staw Dziewic
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14