galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oryginalna kampania "Run Cienia" - niedostępna :(
Autor Wiadomość
familyman
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sie, 2017   

Czytałem wiele profesjonalnych recenzji tej gry. Mówiło się o pewnym braku balansu niektórych scenariuszy, ale nigdzie o tym że kampania jest tragiczna. Zresztą to jałowy wątek tego tematu. Jak ktoś nie chce grać w starą kampanię niech w nią nie gra. Ja z chęcią bym sobie zagrał.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Zangetsukun napisał/a:
Pisałem - niestety ten użytkownik nie logował się od tygodnia, nie wiem czy urlop czy też np. już nie wchodzi na to forum. Stąd piszę do pozostałych.


To napisz PW do mnie :)
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Ekhh...
no teraz rozumiem, o co chodzi. Ostatnio oglądałem tę recenzję:

https://www.youtube.com/watch?v=RtvZm6pRcb4

No i przy kampanii, mówię, co on p...li, przecież scenariusz kampanii wygląda zupełnie inaczej, a tu mówi, że główną postacią jest wampirzyca. Fakt, chyba ze 2 lata nie grałem w Descenta, ale coś tam pamiętam jednak.

No to się wyjaśniło, że obecnie dają tylko Spadkobierców. Ciekawa sprawa.

Ktoś, kto natomiast pisze, że poprzednia kampania jest wręcz fatalna i totalnie niezbalansowana po prostu nie ma pojęcia albo o grze, albo o mechanice, albo nie zrozumiał zasad. Tyle w temacie.
Absolutnie kampania nie była zła, jest mega klimatyczna i fajnie się wszystko układa budując ciekawy scenariusz. Co do balansu, bywa z tym różnie, ale dla przykładu w Posiadłości IIed jest tak samo. Na pewno tragicznie nie było. Oto dowód:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jPc_zCh8aWyNZ3frjq30C5CVjA_kqPUcPZpiBJbaetI/edit#gid=2

lub

http://d2etracker.com/stats_quests.php

Wychodzi z tego, że sami gracze oceniają, że około 15-20% misji wg. nich faworyzuje (bardziej) jedną stronę, więc bez jaj, nic to wielkiego. Trzy scenariusze są takie, że statystycznie wygrywa zawsze MW (ale łącznie na wszystkie dodatki do Descenta, czyli jest b.dobrze). Ktoś więc kto plecie o totalnej klapie Run Cienia gada bzdury po prostu. Warto też dodać, że obecnie zasady też gry się nieco zmieniły (dla 2 graczy bohaterów jest gift w postaci dodatkowej akcji ataku zwykłego lub leczenia, a to też zmienia rozgrywkę w starą wersję kampanii).

Jeśli za to "Spadkobiercy.." jest bardziej dopracowaną sagą, to tym lepiej. Lepsze zawsze jest wrogiem dobrego i tyle. Tak więc dobrze, że FFG podmieniło kampanię.
Mam i leży.



Azor bitewny pilnuje dostępu do dalszych stron, co by nie podglądać, wydanie jest przepiękne.
Pytanie czy w tym nowym Descent to jest ta sama (35 scenariuszy), czy jakaś wersja skrócona (w miękkiej okładce)?
 
     
obsrana sroka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Przeglądając na szybko - w twardej oprawie to jest wydanie zbiorcze tego co jest w podstawce.
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Mam obie kampanie i w obie grałem (choć spadkobierców jeszcze nie w całości), więc wydaje mi się, że kilka słów o balansie mogę rzec.

Rzeczywiście, jak wyżej wspomniano, Run Cienia jest dość dobrze zbalansowany, jeśli rozumie się zasady gry (i tak jak wspomniano - kilka misji jest bardziej przychylna jednej ze stron, a kilka drugiej). Moim zdaniem największy balans osiąga przy grze 3 bohaterów kontra MW. Przy grze na 2 bohaterów MW zaczyna mieć przewagę (chyba, że zastosuje się bonusy, o których wspomniano wyżej). Tylko kilka misji grałem w 4 bohaterów i ciężko mi powiedzieć czy w takiej konfiguracji któraś ze stron zaczyna mieć przewagę czy nie. To co grałem wyglądało w miarę ok.

Co do kampanii spadkobierców w wersji na 4 bohaterów nie mam niestety dobrych wieści. MW w takiej konfiguracji (o ile umie dobrze wykorzystać swoje zdolności) ma kolosalną wręcz przewagę (choć może być to w moim wypadku jeszcze efekt początkującego w tej kampanii, ale niemniej jednak część misji wydaje się być napisana dla bardzo niedowartościowanego MW). Choćby sam efekt dostawania po 2 punkty doświadczenia w pierwszym akcie za nagrodę.
 
     
wilq91
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Jak ktoś chce to mam w turbo jakości cyfrową wersje Run Cienia :)

próbka:
https://imgur.com/a/ZnMIF
 
     
Trendkiller
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Hej,
Niedawno nabyłem Descenta 2. Edycję i mam zacząć grać w ten weekend. Z tego co widzę kampania "Runa Cienia" była tą pierwszą i po chwili zastanowienia to od niej chcielibyśmy zacząć.
Jeżeli ktoś ma wersję zdigitalizowaną, byłbym wdzięczny za udostępnienie.

Inną kwestią jest to czy na kaflach, żetonach etc. będę mógł zagrać na elementach z drugiej edycji? Czy może "Runa Cienia" zawierała jakieś elementy, które nie są dostępne w 2. edycji?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
T.
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

Hej,

Run Cienia nie wymaga żadnych dodatkowych lub jakkolwiek innych elementów gry. Jest po prostu alternatywną kampanią względem Spadkobierców.

Dodam, że jest o niebo lepiej zbalansowana niż Spadkobiercy, którzy mocno podpierają MW
(i naprawdę nie wiem, jaki jest tego powód - grałem sporo jako MW w Run Cienia i raczej balans był zachowany -no najlepiej na 3 bohaterów, ale był; w Spadkobiercach MW nie musi specjalnie się wysilać grając czy to kontra 4 czy kontra 3 bohaterów)

Także polecam. Sam osobiście ubolewam, ze nie ma dostępnej wersji w twardej oprawie, bo z chęcią bym kupił. Wersja miękka posiada już ślady użytkowania.

Co do "2 edycji". Tutaj chyba trochę się mylisz. Owszem: Descent zaliczył już 2 edycje, ale Run Cienia jest nadal częścią tej drugiej edycji. Pierwsza edycja Descenta różni się mocno między innymi zasadami.
 
     
Trendkiller
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

Ndl napisał/a:
Hej,

Run Cienia nie wymaga żadnych dodatkowych lub jakkolwiek innych elementów gry. Jest po prostu alternatywną kampanią względem Spadkobierców.

Dodam, że jest o niebo lepiej zbalansowana niż Spadkobiercy, którzy mocno podpierają MW
(i naprawdę nie wiem, jaki jest tego powód - grałem sporo jako MW w Run Cienia i raczej balans był zachowany -no najlepiej na 3 bohaterów, ale był; w Spadkobiercach MW nie musi specjalnie się wysilać grając czy to kontra 4 czy kontra 3 bohaterów)

Także polecam. Sam osobiście ubolewam, ze nie ma dostępnej wersji w twardej oprawie, bo z chęcią bym kupił. Wersja miękka posiada już ślady użytkowania.

Co do "2 edycji". Tutaj chyba trochę się mylisz. Owszem: Descent zaliczył już 2 edycje, ale Run Cienia jest nadal częścią tej drugiej edycji. Pierwsza edycja Descenta różni się mocno między innymi zasadami.

Dzięki za wytłumaczenie i sprostowanie.
 
     
grippen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2018   

Cześć wszystkim,

czy ktoś ma na składzie kampanię Run Cienia i podzieliłby się skanem? Nabyłem egzemplarz Descenta ze Spadkobiercami, a przyznam, że zagrałbym też w pierwszą kampanię. Z góry dzięki za info:)
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2018   

Cześć,
Przeczytaj ten wątek i zastosuj się do rad ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13