galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi
Autor Wiadomość
loix1
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lis, 2017   AHLCG

Im using english version, but sometimes the english words you can not translate directly and thats the reason why I want your version. Im talking about favor texts not the game play texts.
 
     
BlessPL
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

SPOILER:
Nokturn napisał/a:


Ad4. Możesz albo wykonać akcje opisana na kartach kultystów, albo ich po prostu pokonać.



Jesteś pewien? Czy zdolność wymuszona na ich kartach nie wymaga od nas, żebyśmy musieli pertraktować? Fabularnie pokonanie niektórych kultystów w drugim scenariuszu nie ma sensu bo zakończenie informuje nas o ich dalszych losach, a część z nich wraca i dopiero wtedy z nami walczy. Moja interpretacja wygląda tak: najpierw musimy z nimi pertraktować, żeby przekonać do naszej sprawy. W drugiej części nie możemy negocjować, liczy się tylko walka.

Druga sprawa:

Marx napisał/a:
W sumie to mam pytanie czy ja dobrze to wszystko rozumiem.

Druga postać nei ma kart pozwalających się na wyczerpanie wrogów. wiec jeśli wchodzi do lokacji ścieżka gzie jest 3 wyczerpanych wrogów może przez nią po prostu przejść.
A jeśli dojdzie do nich w kolejnej turze kiedy wrogowie są już przygotowani to oni rzucą się na nią i musi albo wymykać się po kolei wszystkim albo z nimi walczyć i ubijać. Wymknąc się nie da rady bo wymykanie pochłania akcje. Czyli jak jest ich 3 to Badacz nie ma szans "prześliznąć się" koło strażników.

Zgadza się czy coś pomyliłem?


Uważam, że dobrze interpretujesz, jak są wyczerpani można się przemknąć, jak są przygotowani to przez 3 z nich nie przejdziesz (chyba, że masz odpowiednie karty).
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

BlessPL napisał/a:
Nokturn napisał/a:
Możesz albo wykonać akcje opisana na kartach kultystów, albo ich po prostu pokonać.
Jesteś pewien? Czy zdolność wymuszona na ich kartach nie wymaga od nas, żebyśmy musieli pertraktować?
O jakiej zdolności wymuszonej mówimy? Sprawdziłem przed chwilą te karty i nic takiego nie dostrzegłem.
 
     
BlessPL
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Krzysiek napisał/a:
O jakiej zdolności wymuszonej mówimy? Sprawdziłem przed chwilą te karty i nic takiego nie dostrzegłem.


Niestety nie mam teraz kart przy sobie, ale sprawdziłem np tej:
https://arkhamdb.com/card/01141

EDIT: sam sobie odpowiedziałem, bo w faq pod kartą jest napisane, że pokonanie jej w walce również przenosi ją do puli zwycięstwa.
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

BlessPL napisał/a:
EDIT: sam sobie odpowiedziałem, bo w faq pod kartą jest napisane, że pokonanie jej w walce również przenosi ją do puli zwycięstwa.
Gdyby tak nie było to musiałoby to być napisane na karcie.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018   

Jeśli chodzi o kontekst fabularny to rzeczywiście pokonywanie kultystów w walce jakoś się nie klei. Zwłaszcza jak się przeczyta opis po drugiej stronie aktu. Niemniej jednak zawsze mamy dwie opcje ich "przesłuchania". Ja sobie to tłumacze nie walką tylko np zastraszeniem kultysty, który zaczyna mówić widząc wycelowaną 45ke. Udane strzały ostrzegawcze zmuszają ich do współpracy:)
 
     
BlessPL
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018   

Nokturn napisał/a:
Jeśli chodzi o kontekst fabularny to rzeczywiście pokonywanie kultystów w walce jakoś się nie klei. Zwłaszcza jak się przeczyta opis po drugiej stronie aktu. Niemniej jednak zawsze mamy dwie opcje ich "przesłuchania". Ja sobie to tłumacze nie walką tylko np zastraszeniem kultysty, który zaczyna mówić widząc wycelowaną 45ke. Udane strzały ostrzegawcze zmuszają ich do współpracy:)


I to jest bardzo sensowna interpretacja, dzięki!
 
     
Madziar666
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Zastanawiam się nad kupnem, ale mam pytanie. Żeby grać w 4 trzeba mieć 2x podstawowy zestaw, ale dodatki też po 2szt.?
 
     
Marx
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Nie dodatki już raczej nie, choć ludzie mogą się "bić" o co lepsze karty z dodatków.
 
     
braciak8
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Mar, 2018   

Jaki jest maksymalny limit graczy?
 
     
Marx
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   

W sumie pisze na pudełku że do 4 jak masz dwi podstawki, zasady działaja ze trudność jak i wskazówki w większości są przemnażane przez ilość graczy więc teoretycznie nawet w piątke czy 6 można grać, ale pewnie ucierpi na tym grywalność.
 
     
novin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lut, 2019   

Hej
po pierwsze to witam wszystkich,
po kilkukrotnym przeczytaniu instrukcji wciaz mam kilka watpliwosci
mam kilka pytan glownie odnosie zagrywanie kart do testow
1. jaka jest roznica pomiedzy akcjami : walka i wejscie w zwarcie. Czy wejscie w zwarcie oznacza automatycznie atak na przeciwnika ? Czy mozna atakowac wroga nie bedac z nim w zwarciu ? Czy zaatakowanie przeciwnika z ktorym nie jest sie w zwarciu powoduje automatyczne wejscie z nim w zwarcie?

2. karta Automatyczna. 45

koszt 4 + zuzywalna 4 .
w instrukcji jest napisane : Podczas przeznaczania
karty na potrzeby testu nie trzeba płacić jej kosztu w zasobach
czyli jesli check uzyt ta karte na potrzeby testu sprawnosci wtedy nie place zasobami
ale jesli check uzyc karty na potrzeby walki ? to znaczyuzyc funkcji naboj.
3. Każdy badacz odwraca swoją małą kartę na kolorową stron - ale kiedy nastapilo obrocenie jej na czarno-biala strone ?
4. Kiedy otrzymuje obarazenia moge je polzyc na downlna karte autut w obszarze gry ?
5.Strefy ograniczają liczbę kart określonych kategorii, które w danym
momencie badacz może mieć w grze - czyli chodzi o karty juz zagrane czy karty w rece?
6. zagranie karty atut - czyli mam karte w rece i uzywajac 1 akcji zagrywam ta karte i rozpatruje jej efekt, nastepnie w zaleznosci od opisy kary zostawiam ja w grze jako wyczerpana, tak ?
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2019   

1. akcja walki to po prostu bezpośredni atak na wroga niezależnie od tego czy jest się z nim w zwarciu czy nie. kiedy jesteś w zwarciu z wrogiem, żeby od niego uciec musisz zdać test na "wymykanie się". Dodatkowo kiedy grasz w dwie osoby i jeden badacz jest w zwarciu z wrogiem a drugi znajduje się w tej samej lokalizacji to może zrobić akcje "zwarcia z wrogiem" po to by pierwszy badacz nie był z nim w zwarciu. przydaje się to wówczas kiedy ten pierwszy badacz jest na wyczerpaniu.

2. koszt tej karty to 4 zasoby (lewy górny róg karty). Tyle musisz wydać kiedy zagrywasz tą kartę z ręki w celu uzbrojenia swojego badacza. Później przy strzelaniu nie tracisz już zasobów tylko naboje (4).

3. koniec fazy badaczy?
4. możesz rozdzielić pkt jak ci się podoba ale np: jeśli karta ma 3 wytrzymalosci i 3 poczytalności to max mozesz dac jej 3 tego i 3 tego ale wtedy karte odkladasz na stos kart odrzuconych.
(czyli najlepiej 2 tego i 2 tego chyba ,że chcesz sie jej pozbyc)
5. karty zagrane .
6. jesli karta jest wydarzeniem to po rozpatrzeniu odrzucasz ją. Jeśli karta jest umiejętnością lub atutem to zagrywasz ja do reki.
 
     
kusiowaty
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Mar, 2019   Powrót dziedzictwa Dunwich

Witam wszystkich.

Zakupiłem Powrót do dziedzictwa Dumwich i w moim zestawie znalazłem zakładki do Powrotu nocy fanatyka natomiast brakuje mi do rozszerzonych scenariuszy z Powrotu do dziedzictwa Dunwich( do reszty były w zestawie). Czy jest możliwe jakoś to reklamować albo gdzieś się można zgłosić z tym problemem?

Umieszczam zdjęcie pokazujące jakie przegródki mi zostały.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Mar, 2019   

Chyba coś ci zdjęcie nie pykło bo mi się nie wyświetla.

Co do zakładek to w żadnym powrocie nie ma zakładek do "Powrót do X" - to są po prostu te same scenariusze jak bez słowa "powrót" i tam je umieszczasz. Bo z wypowiedzi zrozumiałem, że twierdzisz iż brakuje zakładek ze słowem "Powrót do X".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.48 sekundy. Zapytań do SQL: 13