galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
00matej00

Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

To jeszcze aby wyczerpać całkowicie temat Imperium Atakuje, co dalej z naszą wersją językową aplikacji, oraz skoro nie będziecie wydawać nowych dodatków po polsku, to czy ewentualnie dodrukowywalibyście "stare" rzeczy ? Czy lepiej już się zaopatrzyć w dodatki póki są w normalnej cenie, bo zaraz Janusze biznesu wyskoczą z cenami raz grane po 400 ...

Gog

kiedy sanctum of twilight?;)
#104 Greyjoy

Zuro

To ja dalej w temacie Władcy Pierścieni LCG.

Dobrze, że uruchomiliście w końcu Druk na Żądanie, ale dlaczego nie było można zamówić "Starcia u Stóp Samotnej Skały"? Przecież ten dodatek jest już przetłumaczony, no i "Polowanie na Golluma" było dostępne... Czy ten i kolejne dodatki z pierwszego cyklu (bo powoli kończy się nakład kolenych) pojawią się w kolejnej fali DnŻ?

Czy są jakieś plany odnośnie dodruku "Czarnych Jeźdźców" i obu Hobbitów?

Michal
Galakta

Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Witajcie w pierwszy poniedziałek sierpnia (w końcu już po północy). Tym razem piszę do Was z urlopu, odnosząc się do kwestii, które poruszyliście do ostatniego piątku. Nie chcąc Was jednak trzymać w niepewności, przed wyjazdem sprawdziłem wszystko co mogłem.

Jak wiecie, w ten weekend w USA odbył się GenCon - największa, w tamtej części świata, impreza poświęcona grom wszelakim. Ogłoszono tam wiele ciekawych rzeczy, które także nie ominą Polski!

Zbiorczo odpowiadając na kilka zagadnień poruszonych od mojego ostatniego wpisu pozwolę sobie zacytować fragment z mojego posta z czerwca (choć pisałem o tym także wcześniej):

Michał napisał/a:
W tym miejscu chciałem tylko przypomnieć jedną rzecz - publikowane tutaj odpowiedzi prezentują zakres informacji, które znamy i którymi możemy się z Wami podzielić. Szczególnie ważna jest ta druga część, ponieważ czasami znamy odpowiedzi na zadawane przez Was pytania, ale nie możemy ich podać do publicznej wiadomości ze względu na obowiązujące nas umowy i kontrakty.

Na podobnej zasadzie niektórych odpowiedzi nie możemy udzielić, dopóki nie będziemy posiadali podpisanego kontraktu na daną pozycję.

GRY PLANSZOWE
Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - tak, będzie dalej tłumaczona, ale na razie nie mam przybliżonego terminu udostępnienia kolejnych treści w oprogramowaniu.

Mgły Bilehall - transport z dodatkiem do nas dotarł w piątek popołudniu. Od dzisiaj ruszamy z wysyłką, także niebawem spodziewajcie się go na sklepowych półkach.

Talie popleczników - w ostatniej fali DnŻ dodaliśmy wszystkie brakujące talie popleczników, dzięki czemu tę część serii będziemy mieli nadgonioną.

Chyba całkiem nieźle jak na grę, którą zdaniem niektórych „porzuciliśmy” ;)

Eldritch Horror
Zaginiona Wiedza - tak, będzie dodruk :)

Fallout: Gra planszowa
Gra przyjechała razem z Mgłami Bilehall i od dzisiaj będzie rozsyłana do sklepów.

Dodatek - na razie nie ma jeszcze dokładnych planów na międzynarodową koprodukcję. Jakby co, trzymamy rękę na pulsie.

Gra o Tron
Pewnie już widzieliście zapowiedź na stronie głównej, ale tutaj też napiszę - dodatek oczywiście będzie po polsku.

Horror w Arkham
Trzecia edycja - już pewnie wiecie, ale i tak to napiszę - tak, będzie :)

Przy okazji możemy też powiedzieć wreszcie, że w związku z przygotowaniem nowej edycji gry, raczej nie będą miały miejsca dodruki dodatków do poprzedniej edycji. Dlatego jest to dobry moment, na uzupełnienie braków o pozycje, które są jeszcze dostępne w sprzedaży. Tym bardziej, że jesteśmy przekonani o tym, że starsza edycja będzie jeszcze długi czas miała swoich zwolenników.

Jakby co, to na razie nie planujemy wyprzedaży tego tytułu.

Imperium Atakuje
Na razie wszystkie wydane przez nas dodatki są dostępne, dlatego trudno zastanawiać się nad jakimkolwiek dodrukiem.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - są już w sklepach

Kolejny dodatek pudełkowy jeszcze w tym roku :) Na razie to wszystko, co mogę powiedzieć w kwestii terminu premiery.
(a poza nim jeszcze Powracające koszmary i Wyparte wspomnienia oraz dodruk Za progiem)

Twilight Imperium
Najnowsze informacje na temat gry są takie, że produkcja w końcu ruszyła. Jednak w przypadku tej pozycji sami uwierzymy, jak otworzymy kontener z gotową grą.

Warhammer: Age of Sigmar - Champions
Tu mogę spokojnie zrobić wyjątek i napisać, że na pewno tej pozycji nie wydamy.
Co nie zmienia faktu, że pewnie kilka osób z naszej ekipy będzie grało w tę grę - jak nie fizycznie, to cyfrowo ;)

Wojna o Pierścień
Dodruku w tym roku nie będzie, jednak nie jest to tytuł, który chcemy odpuścić. Na pewno będziemy chcieli wziąć udział w najbliższej międzynarodowej koprodukcji, która pewnie będzie miała miejsce pod koniec 2018 lub na początku 2019.

(Tak tylko na marginesie wspomnę, że Bitwa Pięciu Armii od tej samej ekipy też jest niezła ;) )

Znak Starszych Bogów
Omens of Pharaoh - nie, na razie nic nie zmieniło się w temacie.

GRY LCG
Horror w Arkham
Dziedzictwo Dunwich - tak, planujemy dodruk tego rozszerzenia.

Kolejny cykl - tak, planujemy go wydać. Na razie normalnie planujemy kontynuację całej serii.

Władca Pierścieni LCG
Obecnie, w ramach Druku na Żądanie dostępne są wszystkie dodatki, które obecnie mogliśmy wyprodukować tą techniką. W przyszłości będziemy chcieli oczywiście powiększyć ich katalog o nowe pozycje, jak i starsze, ale w tym drugim wypadku mogą to być jedynie małe dodatki.

Co zaś się tyczy dużych rozszerzeń, które obecnie mają wyczerpany nakład, to w najbliższym czasie na pewno nie będzie ich dodruku.

DRUK NA ŻĄDANIE
Jak zapewne zauważyliście, wreszcie udało nam się przepchnąć DnŻ i obecnie trwa zbiórka zamówień (to już ostatni dzwonek, dlatego jeśli na pewno chcecie się załapać na obecną falę, nie zwlekajcie z zamówieniem!). Obecnie szacujemy, że zestawy zamówione w aktualnej fali będziemy rozsyłać w listopadzie 2018.

W mojej poprzedniej wypowiedzi faktycznie zabrakło informacji odnośnie tego, który cykl Władcy Pierścieni LCG chcemy wydać. Po prostu z automatu założyłem, że jasnym jest to, że będzie to kolejny. :) Taki też jest plan, aby wydawać kolejne cykle chronologicznie.

Co dalej? Jak to mówią, nie dziel skóry na niedźwiedziu, dlatego nie będziemy zbyt szczegółowo wnikać w to, co kolejne, kiedy, jak i za ile. Mogę jednak powiedzieć, że tak, chcemy przygotować kolejne produkty (na pewno kolejny, chronologicznie, cykl do Władcy Pierścieni LCG oraz samodzielne scenariusze do tej gry). Szczegóły jednak ujawnimy, jak wszystko będzie zaakceptowane i szczerze liczę, że nie zajmie to tyle, co ostatnio.

Teraz jednak chcemy skupić się na sfinalizowaniu obecnych zamówień, żeby nie skończyć jak kogut, co myślał o niedzieli. ;)

Tyle na dziś, pozdrowienia z polskich gór i do napisania za miesiąc!

gajus21

Bardzo Cieszę się na DNŻ z Władcy. Brawo w końcu się udało.

YoYo

A co z Poszukiwania Pierścienia? Zaraz mi sie wakacje skończą, a miało być w wakacje :) .

mkorzenie

Wysłany: Sro 08 Sie, 2018   

Michal napisał/a:

Imperium Atakuje
Na razie wszystkie wydane przez nas dodatki są dostępne, dlatego trudno zastanawiać się nad jakimkolwiek dodrukiem.

W zasadzie nikt nie pytał o dodruki, więc dziękujemy za wymijającą odpowiedź. Istotne pytania brzmią:
1. Czy Galakta porzuciła całkowicie Imperium Atakuje?
2. Jeśli nie, to kiedy ukaże się dodatek Tyrants of Lothal?

Za mydełko do oczu z góry dziękujemy.

jediwolf

Tak Galkta porzuciła wydawanie nowych dodatków do Imperium. Potwierdziła już te informacje parę razy. Nie wiem jak z dodrukami obecnie wydanych dodatków. Póki co wszystkie są dostępne w sklepach.

slimak 

jediwolf napisał/a:
Tak Galkta porzuciła wydawanie nowych dodatków do Imperium. Potwierdziła już te informacje parę razy. Nie wiem jak z dodrukami obecnie wydanych dodatków. Póki co wszystkie są dostępne w sklepach.

możesz podrzucić oficjalne info, że do IA Galakta nie wyda żadnego dodatku ?

Galakta - nie powiem co myślę o porzuceniu w połowie tytułu....

Pewnie z obiecanym tłumaczeniem apki będzie to samo, mam rację ?

jediwolf

Info z czerwca:
Cytat:
Imperium Atakuje
W chwili obecnej nie planujemy wydawać do gry kolejnych dużych, jak i małych dodatków. Warto jednak nadmienić, że nie jest to decyzja ostateczna.

Info z lipca:
Cytat:
Star Wars: Imperium Atakuje
Chciałbym wrócić jeszcze na chwilę do Imperium Atakuje i wyjaśnić niedokładne określenie, w którym wspominałem, że zostawiamy sobie możliwość jeszcze druku zwłaszcza dużych dodatków. Niestety nie o wszystkim możemy zawsze pisać, ale w tym przypadku uchylę rąbka tajemnicy, dlaczego tak napisałem.
Tym razem musieliśmy zrezygnować z wydania najnowszego dużego dodatku ze względu na to, że fabryka nie zgodziła się na druk go w ilości, takiej jak ostatnie rozszerzenia. Musielibyśmy drukować nakład znacząco większy, a to niestety nie ma zbyt wiele sensu.
Zostawiamy sobie jednak furtkę, ponieważ jeśli uda się doprowadzić do tego, aby fabryka zmieniła zdanie, być może w którymś z kolejnych dodruków weźmiemy udział.

Następnie dzwoniłem i pisałem do nich maila, otrzymałem potwierdzające info, że rezygnują z dalszego wspierania Imperium.
Owijają w bawełnę, że zostawiają sobie furtkę, ale wszyscy wiemy jak to będzie wyglądać. Chcą sprzedać zalegające polskie wersje, już widać, że ich ceny spadają. Tak jak było z Armadą

VicThor 

Sanctum of Twilight = Świątynia Świtu.... chciałbym poznać tłumacza :P . Ale i tak kupię

buzz

Wysłany: Czw 09 Sie, 2018   

Może ktoś po prostu powiązał tą nazwę z Zakonem Srebrnego Świtu a nie wymyślał nowego tłumaczenia.
Poza tym twilight to też brzask, a brzask tłumaczony jest zarówno jako dusk i dawn.

Pytanie o plany : Keyforge ? wogule czy będzie się dało? Największy problem będzie z nazwami archonów bo to automat chyba im robi. Ale z drugiej strony - to nie możemy tłumaczyć nazwy istniejącej bo wtedy powieli się czyjś angielski deck a podobno każdy ma być unikatowy, więc nazwy musiałyby być nasze polskie wg polskiego schematu/automatu,

VicThor 

Wysłany: Czw 09 Sie, 2018   

W angielskim wprawdzie nie jestem przesadnie biegły, ale jednak upierałbym się przy tym, że "twilight" to zmierzch, a nie świt.
Definicja z Cambridge Dictionary:
"the period just before it becomes completely dark in the evening"

Ale przyznaję rację w kwestii powiązania z nazwą zakonu (o ile samą nazwę zakonu przetłumaczono poprawnie :P ).
Jakby się nie nazywało i tak nabędę, więc czekam z niecierpliwością na dokładniejszy termin wydania i SCD.

schwimmen 

Wysłany: Wczoraj 11:07   

hmm, to rozumiem, że jest jakiś cień szansy na dodruk 2 edycji Horroru w Arkham. Za późno zacząłem uzupełniać kolekcję. :)

Paskuder 

Wysłany: Dzisiaj 9:13   

Skoro zapowiedzieli 3 edycję to szczerze wątpię żeby robili dodruk 2ed...
"
Przy okazji możemy też powiedzieć wreszcie, że w związku z przygotowaniem nowej edycji gry, raczej nie będą miały miejsca dodruki dodatków do poprzedniej edycji. Dlatego jest to dobry moment, na uzupełnienie braków o pozycje, które są jeszcze dostępne w sprzedaży."

Odpowiedz do tematu