galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#144 - Martwy nie zna strachu
Autor Wiadomość
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

Ril napisał/a:
eSzopiklon napisał/a:
A, i chyba nie dostałem żetonów za llittlefingera?

Jest to zaznaczone przy bitwie 02. Przed bitwą miałeś 2 zs, a teraz masz 4.

Zmieniłem sposób zaznaczania kolejek marszu, bo te tarcze są podobne i bez dużego zbliżenia trudno je odróżnić, gdy mają jednakowy kolor. Obwódka czarna to marsz wykonany w pierwszej kolejce, czerwona - w drugiej, niebieska - w trzeciej. Jeśli trwa bitwa, to nie zmieniam koloru obwódki, dopóki się nie skończy.

Ok. Z legendą wszystko jest jasne :-) .
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

A ja mam pytanie do szanownego MG - czy planuje prowadzić statystykę bitew analogiczna do tej z partii 132? Uważam to za mega fajny pomysł. Wykresik z siła militarna i zamkami tez spoko sprawa :roll:
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Wysłałem kartę, sorry za opieszałość, wakacje skończone to teraz będę dużo aktywniejszy
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Martell wycofuje jednostki. Może też zamienić Obarę na inną Żmijową Bękarcicę.
Maszeruje Baratheon.

Cytat:
A ja mam pytanie do szanownego MG - czy planuje prowadzić statystykę bitew analogiczna do tej z partii 132? Uważam to za mega fajny pomysł. Wykresik z siła militarna i zamkami tez spoko sprawa

Co do wykresu, to tym razem nie dam rady, zajmuje to jednak sporo czasu. A tabelę z bitwami mogę prowadzić, zrobię ją, jak będzie więcej bitew.
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Zamieniam na Tyene, ściągam Mace'a i wycofuje na Piaskowiec
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Teraz Baratheon, potem Arryn.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Cytat:
Co do wykresu, to tym razem nie dam rady, zajmuje to jednak sporo czasu. A tabelę z bitwami mogę prowadzić, zrobię ją, jak będzie więcej bitew.

Skoro to jest czasochłonne to może inna prośba: nie wiem na ile problematyczne byłoby zapisywanie mapy np. na początku i na końcu każdej tury? Żeby po grze można było przeanalizować co po kolei się działo, jakie się zrobiło błędy itp... np. w #132 trochę mi brakuje tego że nie można zobaczyć jak wyglądał gra w poprzednich turach, po tylu miesiącach nawet nie pamiętam jak to się stało że zostałem "lannisterem" :mrgreen:
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

eSzopiklon napisał/a:
Skoro to jest czasochłonne to może inna prośba: nie wiem na ile problematyczne byłoby zapisywanie mapy np. na początku i na końcu każdej tury? Żeby po grze można było przeanalizować co po kolei się działo, jakie się zrobiło błędy itp... np. w #132 trochę mi brakuje tego że nie można zobaczyć jak wyglądał gra w poprzednich turach, po tylu miesiącach nawet nie pamiętam jak to się stało że zostałem "lannisterem" :mrgreen:

Na początku i na końcu, tzn. po marszach i po wydarzeniach w fazie Westeros? To da się zrobić, mogę robić kopie. Dwóch albo trzech map będzie brakowało (z końca 1 rundy i z początku 2).

ED: A może lepiej po przydzieleniu rozkazów i po realizacji rozkazów? Będzie więcej widać.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Cytat:
A może lepiej po przydzieleniu rozkazów i po realizacji rozkazów? Będzie więcej widać.

Tak byłoby faktycznie lepiej, po odkryciu rozkazów i na końcu tury po posprzątaniu rozkazów. Wiadomo że początkowych będzie brakowało, ale w sumie na razie się aż tak dużo nie wydarzyło, a gra pewnie jeszcze potrwa :wink:
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

W ostatnim ruchu wpłynę na morze Dorne
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

ja jednak poczekam na ruch mojego Jeleniowatego Przyjaciela :wink:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2018   

Konie i piechur na Kamienny Hełm
Wieża na Koniec Burzy,druga wieża zostaje
Dowódca na PW i liczę że mój Orłowaty Przyjaciel doceni zmianę frontu i da jej żyć :wink:
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2018   



Bitwa o Kamienny Hełm (05)
Baratheon → Martell
Początkowa siła armii: 6+0 / 4+0
Dowódca: Robert Baratheon [4] / Areo Hotah [3]
Rycerze Baratheona tracą premię do walki w polu.
Ostateczna siła armii: 4+4 / 4+3
Zwycięzca: Baratheon
1 jednostka rycerzy Martellów zostaje zniszczona.
Ostatnio zmieniony przez Ril Nie 19 Sie, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2018   

lukipeki napisał/a:
Konie i piechur na Kamienny Hełm
Wieża na Koniec Burzy,druga wieża zostaje
Dowódca na PW i liczę że mój Orłowaty Przyjaciel doceni zmianę frontu i da jej żyć :wink:


No to jest po prostu pójście na łatwiznę i granie dwóch na jednego co lubisz kojarząc z innych gier co generalnie ma sens. Karta zagrana
Ostatnio zmieniony przez Kamcyk Nie 19 Sie, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2018   

Kamcyk napisał/a:
W ostatnim ruchu wpłynę na morze Dorne


I pytanie jak decyzja Bary ma sie teraz do tego ruchu? Bo był przed kolejką, można zmieniać w takiej sytuacji? Z ciekawości pytam ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13