galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lieutenant Packs PL / Hero & Monster Collection PL
Autor Wiadomość
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Lip, 2018   Lieutenant Packs PL / Hero & Monster Collection PL

Witam

W temat planszówek jakieś 3 m-ce temu ponownie się wciągnąłem po kilkunastu latach przerwy. Trochę ostatnio wydałem zł na to hobby, ale nie chce ono mnie puścić i prosi o więcej :)

No i "wyprosiło" m.in. Descenta 2ed (wszystko w wersji PL). Oczywiście jest też i wiele innych tytułów, ale w tym wątku skupię się na Descencie. Zaznajomiłem się z tym z ilu części składa się cały Descent, i wychodzi na to, że będzie tego spooooro. O ile rozumiem podstawkę, dodatki i kampanie dla gry bez Mrocznego Władcy (MW), to nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi zestawami zawierającymi figurki i karty.

Mamy np. aż 20 zestawów figurek i różnych kart typu Lieutenant Packs:
Cytat:
Splig
Belthir
Zachareth
Alric Farrow
Merick Farrow
Eliza Farrow
Valyndra
Raythen
Serena
Ariad
Queen Ariad
Bol'Goreth
Rylan Olliven
Verminous PL: Szkodnik
Tristayne Olliven
Gargan Mirklace PL: Cieniowiąż
Skarn
Kyndrithul
Zarihell
Ardus Ix'Erebus


oraz 9 zestawów typu Hero & Monster Collection:
Cytat:
Oath of the Outcast
Crown of Destiny
Crusade of the Forgotten
Guardians of Deephall
Visions of Dawn
Bonds of the Wild
Treaty of Champions
Stewards of the Secret
Shards of Everdark


Proszę mnie oświecić: co będzie jeżeli nie kupię tego wszystkiego? Nie da się grać? Jeżeli nie da się grać, to dlaczego nie ma tego w podstawce czy w odpowiednich dodatkach?

Kupując parę gier w ciągu tych 3 m-cy boleśnie zetknąłem się w wycofanymi już tytułami niektórych podstawek czy dodatków. Akurat traf chciał, że przymierzając się do Descenta 2ed wstrzeliłem się w moment gdzie zbierane są zamówienia na Druk na żądanie (DnŻ). Po nauczce braków czy wycofania ze sprzedaży wypadało by kupić wszystko co jest możliwe, bo potem może być zgrzyt. Jednak problem jest taki, że takich gier czy dodatków mam w planach do nadrobienia tak dużo, że już sam nie wiem jak to wszystko ogarnąć żeby mi to nie poznikało z czasem.

Można prosić o doradzenie tych, którzy mają z Descentem większy kontakt niż ja? Co byście zrobili w takiej sytuacji? O ile podstawka i dodatki raczej za szybko nie znikną ze sklepów (mam nadzieję), to już kwestia tych w/w zestawów oraz poniższych rozszerzeń kooperacyjnych już taka prosta nie jest:

Cytat:
Forgotten Souls
Nature's Ire
Dark Elements


Jak mi to wszystko potem poznika, to będę sobie pluł w brodę, że nie skorzystałem z okazji i nie kupiłem. Jest tylko jedno "ale": suma tych 20 zestawów popleczników, 9 zestawów bohaterów i potworów, i 3 zestawów kooperacyjnych, to mniej więcej 600 zł. Sporo zważywszy na to, że nie mam jeszcze nic: ani podstawki, ani dodatków, ani nawet angielskich wersji tych zestawów, bo tam są te figurki :) Nie wspomnę o koszulkach, a używam tylko tych od FFG.

Nie podoba mi się to wszystko :)
To znaczy dałbym radę kupować sukcesywnie, gdyby to nie znikało w tak szybkim tempie :)

Jak często trafia się ponowna zbiórka zamówień na DnŻ?

PS. Przede mną jeszcze kompletowanie od zera (ze wszystkimi dodatkami):
Cytat:
Posiadłość szaleństwa 1ed, używane; tak, chcę mieć możliwość gry bez prądu :)
Posiadłość szaleństwa 2ed
Horror w Arkham
Horror w Arkham LCG
Znak starszych bogów

i parę innych ale to już na później :)

Ech... drogie to hobby :)
Ostatnio zmieniony przez alpha70 Pią 03 Sie, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

Cześć,

Jeżeli chodzi o Lieutenant Packs:
Wprowadzają one figurkę zamiast żetonu i kilka kart dla MW którymi może on nękać bohaterów (ale tez bohaterowie za to nękanie otrzymują w odwecie specjalne żetony, które im ułatwiają grę więc jest to zbalansowane).
Dodatkowo tylko kilka z LP jest wartych uwagi bo większość jest po prostu słabe i jedyne co ma fajne to figurki, które w przeciwieństwie do kart dla MW, są po prostu genialnie ;)


Hero & Monster Collection
Każdy z pakietów dodaje ci kilku nowych bohaterów, trzy rodzaje potworów i jeden scenariusz. Po prostu urozmaicają rozgrywkę i tylko tyle.


Scenariusze kooperacyjne:
To całkiem inna para kaloszy. Można grac w te scenariusze w singlu lub pełnej kooperacji. Znika całkowicie MW i sama rozgrywka jest też przez to trochę zmodyfikowana.


Generalnie nic z powyższych nie jest niezbędne aby w pełni cieszyć się z Descenta. Jeżeli do podstawki dokupisz dodatki pudełkowe to już w ogóle nie odczujesz braku tych elementów bo LP i H&MC moim zdaniem są typowo kolekcjonerskie. Scenariusze kooperacyjne są ciekawe ale w dalszym ciągu nie są niezbędne.
Sam posiadam praktycznie wszystko co wyszło do Descenta bo jestem typem kolekcjonera. Tracisz na to gazyliony monet, cieszysz się bo masz fajne figurki ale do samej rozgrywki to niewiele już wnosi ;)
Lepiej zainwestuj w dodatki pudełkowe, bo tam masz sporo rzeczy modyfikujących rozgrywkę, dodatkowe kampanie, itp. :)

Co do DnŻ to od ostatniego czekaliśmy chyba ponad rok i zapowiada się, że to może być jeden z ostatnich DnŻ Galakty po ostatnich zawirowaniach na rynku planszówkowym...

P.S.
Jeżeli chcesz skompletować HwA LCG od zera to już ci mówię, że szukaj używek bo sporo scenariuszy się już pokończyło i ceny poszły sporo w górę.
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

Czy te żetony zamiast figurek to któreś z tych?

Przykładowe zdjęcie:


Jakieś małe to zdjęcie tu wyszło, więc daję link do oryginału:
Cytat:
http://www.descentinthedark.com/2nd/wp-content/uploads/2014/09/image-e1411310594177.jpg


Wydaje mi się, że gra z żetonami traci swój urok. Gdybym się zdecydował na te figurki, to które polecasz skoro część jest słaba? W jakim sensie słaba? Jakość figurek jest kiepska?

Gdybym zdecydował się kupić wszystkie figurki to ile pudeł wielkości podstawki Descenta trzeba by na to szykować? :)

Nie jest w temacie odnośnie wspomnianych zawirowań na rynku planszówkowym. Czy możesz rozwinąć myśl? Galakta wycofuje się z tego pomysłu, czy gracze wycofują się z Galakty?

HwA LCG - patrzę po sklepach i część z nich jeszcze ma. Nie wiem na ile jest to popularna gra, i jak szybko schodzi. Nie podoba mi się to, że gry, które mi się podobają, znikają z rynku tak szybko. A jak robią dodruk to hurtem wszystkie co możliwe :(
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sie, 2018   

Co do zdjęcia to nie o te żetony chodzi (akurat znaczniki celów scenariusza to klimatyczne żetony i jest to standard w tego typu grach). Zawsze możesz sobie zrobić wydruki 3D zamienników tych żetonów, których projekty są za free dostępne w sieci.
Figurki poruczników zamieniają żetony poruczników (np Splig, itp.)
Tu masz pokazany żeton i figurkę razem:
http://iplaywithgreen.pl/...ieutenant-pack/

Co do zakupu LP to polecam ci te, które będziesz posiadał i będziesz chciał wymienić na figurki. Na BGG i forum FFG masz cale dyskusje o tym, które LP mają najlepsze karty dla MW.
https://community.fantasyflightgames.com/topic/92330-which-lieutenant-pack-to-get/

https://boardgamegeek.com/thread/1113443/what-your-favorite-lieutenant-pack-and-why

Jeżeli chodzi o same figurki to dla mnie najlepiej wyglądającymi są Valyndra i Bol'Goreth - po prostu wymiatają wyglądem.

Nie wiem ile pudeł trzeba by szykować - na pewno 3 lub 4 co najmniej. Ja Całość Descenta trzymam w ogromnym pudle 32x32x42cm i się tam wszystko mieści.

Descent jest już tytułem zamkniętym - raczej nie będzie kolejnych rozszerzeń - prędzej zmiana wersji ne 3 ed.
Mgły Bilehall, które w sierpniu mają się pojawić w wersji PL (z ogromnym opóźnieniem do wersji EN) będą pewnie ostatnim pudełkowym dodatkiem jaki u nas wyjdzie do tej edycji (choć w rzeczywistości to były przedostatnie tylko Galakta u nas zmieniła kolejność wydawania dwóch ostatnich dodatków).

Asmodee wykupiło FFG, a potem naszego Rebela i pomału wszystko co wydaje FFG przenosi pod skrzydła Rebela, więc Galakta systematycznie traci tytuł za tytułem. Dodruków ze strony Galakty raczej nie będzie (lub będzie ich coraz mniej). Nie wiadomo co dalej z niektórymi tytułami ze strony Rebela bo np. LCG raczej omijali...

HwA LCG - nie tyle części jeszcze nie ma co części JUŻ nie ma (i nie będzie bo się nakład skończył) - to bardzo popularna gra. Obecnie FFG i Galakta jest w trakcie wydawania ostatniej paczki mitów do Zapomnianej Ery (trzeciej oficjalnej kampanii nie licząc podstawki). Z tego co wiem to nakład Dziedzictwa Dunwich na pewno się skończył (co widać po cenach). Dyskusja o tym co się dzieje na rynku planszówkowym i wyczerpywaniu nakładów to temat na inny wątek ;)
Po prostu obudziłeś się kilka lat za późno z tymi tytułami ale na szczęście rynek używek ma się dobrze więc zdobycie kompletu nie powinno być wielkim wyzwaniem ;)
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sie, 2018   

Zestawy poplecznika nie są konieczne ale jeżeli się gra z Mrocznym Władcą, a nie kooperacyjnie, to minimum 1-2 takie zestawy warto mieć. Dzięki temu granie MW jest dużo ciekawsze.

Zestawy Potworów i Bohaterów też nie są konieczne. Dzięki nim rozgrywka jest bardziej urozmaicona zarówno dla graczy bohaterów, jak i dla gracza MW.

Scenariusze kooperacyjne pozwalają grać bez MW. Dwa chodzą na samej podstawce, do jednego trzeba już dodatek (nie pamiętam który). System chodzi dobrze i to bym polecał, szczególnie jeżeli chce się zwiększyć regrywalność podstawki albo do grania solo lub co-op.
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Sie, 2018   

Dzięki panowie za rzucenie światła na nurtujące mnie kwestie :)

Doszedłem do wniosku, że skoro to być może będzie ostatni DnŻ dla Descent 2ed PL, to składam zamówienie na wszystkich 20 poruczników PL, 3x Bohaterowie i potwory PL, i 3 kooperacyjne dodatki PL.

To spowoduje, że nie będę już się zamartwiał o to co mi może ew. zniknąć. A z czasem zacznę zbierać ich angielskie odpowiedniki z figurkami.

Haha, no i oczywiście muszę dokupić do tego samego Descenta 2ed :)
Żeby nie było tak łatwo to nie koniec, bo potem będą te duże dodatki w wersji PL (od Legowiska jaszczura do Rdzewiejących okowów). No ale to już pewnie pójdzie łatwiej, bo jestem dobrej myśli, że to już zdążę kupić :)
 
     
kozakkube
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018   

Jezeli zabierasz sie za malowanie wszystkich figurek to bardzo nie polecam kupowania wszystkiego na raz. Ogrom kolekcji przytlacza.
Swoja kolekcje zaczalem od podstawy dopiero w momencie pomalowania wszystkich, zakupilem 6 poplecznikow, nastepnie po jednym dodatku i wszystkich poplecznikow danego dodatku.
Jezeli ktos nie jest pewny co do polubienia samej gry polecam zakup samej podstawy i zagraniu okolo 5 scenariuszy.
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018   

Jeżeli będę zabierał się za malowanie to zapewne zlecę to komuś :)
Zapewne im więcej będzie do pomalowania, tym cena za 1 szt będzie atrakcyjniejsza.
Ile taka przyjemność kosztuje?
 
     
kozakkube
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2018   

Naprawde nie mam pojecia ile to moze kosztowac, jestem totalnym amatorem w tym, farby mam pozyczone i descent jest moim pierwszym projektem do malowania. Wieczorem po pracy zrobie fotki :) i mniej wiecej czas jaki spedzilem na pomalowaniu danych potworow.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Wrz, 2018   

Ci, którzy dobrze malują przy dużej ilości figsów nie zejdą poniżej 40 pln za sztukę.
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

Z jednej strony rozumiem i doceniam dobrze wykonaną pracę. Z drugiej strony w kontekście samej gry, to raczej średnio się opłaca. Raczej zostanę z figurkami bez farby. Trudno :(
 
     
kozakkube
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Przyjemność z grania pomalowanymi figurkami jest znacznie lepsza i warta wysiłku jaki włożysz w pomalowanie, nawet bardzo średnio pomalowana figurka jest lepsza niż niepomalowana.
Zapomniałem zrobić zdjecia na weekendzie. Może jak skończę ostatnie 4 to zrobię całej kolekcji jaką posiadam na ten moment. (Podstawa i Labirynt)

 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

A ile kosztuje dobrej klasy cały osprzęt do takiej zabawy?
W sumie to mam też prawie wszystkie dodatki do Talismana, więc tam jest też masa figurek.

Gdybym to sam pomalował, to pewnie nie było by tak ładnie jak specjaliści w tym temacie, ale widzę po twoich zdjęciach, że efekt jest spoko... przynajmniej z daleka, bo nie wiem jak na żywo z bliska :)

PS. Nie używasz koszulek?
 
     
kozakkube
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Pedzle na aliexpress 5$, Farby mam najtansze ze sklepu zwyklego plastycznego (akrylowe)
Jedynie co dokupilem profesjonalne to 3 cienie z Citatel i krew boga krwi (Blood for the Blood God), ktore juz sa drozsze (5$ jeden).

To moje pierwsze malowanie figurek, ostatni raz malowalem w przedszkolu takze nie mam zadnego doswiadczenia w tym. Jak juz wspomnialem jestem totalnym amatorem.

To byla jedna z pierwszych gier dlatego nie byly w koszulkach :)

Ps. jezeli nie chcesz wydawac pieniedzy na start na cienie, to na YT jest poradnik jak zrobic wlasne cienie.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zestaw do pomalowania figsów z Descenta i Talismana to koszt około 300-400 pln.
Farby Vallejo / Citadel + podkład + pędzle + cienie Citadel
Do tego jeszcze ewentualnie lakier na zakończenie.
Tak jak wspominał to kozakkube - nawet ucząc się malowania wyjdzie ci to taniej niż zrobienie tego przez profesjonalistę, a nawet najsłabsze malowanie i tak będzie lepsze od szarego plastiku :)
Polecam zacząć od figurek z podstawki Talismana, bo są najsłabiej wykonane z tego kompletu i najprościej je pomalować ucząc się. Możesz tez kupić kilka figsów ze starego Warhammer Battle bo jeszcze są w sprzedaży i są niedrogie i na nich się podszkolić.
Jak już osiągniesz jakiś poziom malowania i będziesz niezadowolony z pierwszych figurek to zawsze możesz farbę z nich zmyć i machnąć na nowo - lepiej :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13