galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman Magia i Miecz a religia
Autor Wiadomość
Danusia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lis, 2013   Talisman Magia i Miecz a religia

Zakładam ten temat, ponieważ ostatnio miałam dziwnych kilka sytuacji. Otóż moi znajomi, którzy są bardzo religijni, nie mówię wszyscy, ale tylko Ci bardzo wierzący odmówili udziału w grze z powodu obecności w niej magii, postaci żniwiarza czy śmierci na planszy. Pytanie moje do Was czy też spotkaliscie się z takim dziwnym podejsciem? Bo ja tego nie rozumiem, przecież to tylko gra ;/
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lis, 2013   

Jeśli to co napisałaś jest prawdą, to znaczy że Twoi znajomi są strasznie ograniczeni. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji u siebie i mojego otoczenia. To tylko gra, nie rzeczywistość. Rozumiem, że oprócz nie grania w gry Fantasy, wystrzegają się również filmów i książek o podobnej tematyce? Tak z ciekawości się zapytam jeszcze, w jakie gry grają z chęcią?
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lis, 2013   

Twoi znajomi muszą należeć do jakiejś sekty skoro wypierają się takich postaci jak śmierć. Jest to przecież naturalna kolej rzeczy. Religijność to nie to samo co fanatyzm. Reszta komentarza nie wymaga.
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lis, 2013   

Zaloze sie, ze jednoczesnie ci bardzo konserwatywni znajomi co roku w Andrzejki uzywaja owej magii, ktorej sie tak bardzo wypieraja i wroza sobie rozne rzeczy dla zabawy... :)

Hipokryzja, przykre ale prawdziwe.
 
     
Danusia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lis, 2013   

Powiem tak, dla mnie jest to również niepojęte. Tak, Ci znajomi aż podchodzą pod fanatyków, całe szczęście ze to tylko 3 osoby, a reszta chętnie gra, nie mniej jednak to jakiś obłęd. Gra to gra, a życie to życie. Nie wiem jak przebiegają u nich Andrzejki więc się nie wypowiem ;/ Filmów sf też nie lubią to wiem... Przecież Talisman to świetna gra, jak można się nie dać skusić :D Nie rozumiem tego!
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Zamiast pytać tutaj warto porozmawiać ze znajomymi. Nie rozumiem jaki cel jest narażanie swoich znajomych na obraźliwe komentarze ludzi, którzy nic o nich nie wiedząc, wyzywają od fanatyków.
Naprawdę, szczera rozmowa nie boli. Wystarczy powiedzieć - nie rozumiem Waszego stanowiska wyjaśnijcie mi je lepiej.
 
     
Chepratum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   Talisman a Religia

Danusia napisał/a:
Zakładam ten temat, ponieważ ostatnio miałam dziwnych kilka sytuacji. Otóż moi znajomi, którzy są bardzo religijni, nie mówię wszyscy, ale tylko Ci bardzo wierzący odmówili udziału w grze z powodu obecności w niej magii, postaci żniwiarza czy śmierci na planszy. Pytanie moje do Was czy też spotkaliscie się z takim dziwnym podejsciem? Bo ja tego nie rozumiem, przecież to tylko gra ;/

Tak, ja spotkałem się z podobnym nastawieniem. Mój wieloletni kumpel, gdy zapytałem go raz o to, czy pamięta lub czy w ogóle grał w Magię i Miecz, w dziwaczny sposób unikał odpowiedzi. Oczywiście wiedziałem, że jest zadeklarowanym katolikiem (zaczął być religijny pół roku wcześniej), ale mimo wszystko trudno mi to było zrozumieć. Ponieważ był to bliski znajomy, to zaintrygowany naciskałem go tym pytaniem dosyć natrętnie, a jego reakcje były naprawdę kuriozalne. Jakby się czegoś bał... W końcu dałem spokój, nigdy nie poznałem odpowiedzi. Dobrze, że nie zaproponowałem mu Kingsport Festival :roll:
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

Moi niektórzy znajomi są świadkami jehowymi, i za nic w świecie nie chcą grać w Talismana i inne gry fantasy pod pretekstem, ze są to gry "demoniczne" mimo, ze jeszcze 3 lata temu bez problemu cieszyli się grą właśnie w Talismana. Próbowałem z nimi rozmawiać na ten temat argumentując, że jest to tylko gra i zabawa, że nie ma sensu brać tego na poważne - przecież nikt nie wierzy w rusałki elfy i inne baśniowe stwory :)
Niestety zbrehtali mnie szybko i doszedłem do wniosku, ze co bym nie powiedział oni i tak swoje wiedzą.
 
     
milejdi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2018   

To chyba zależy od człowieka i jak on postrzega daną sprawę. Ja jestem "religijna" (samo słowo brzmi dziwnie ;) ) i nie widzę nic złego w tej grze. To tylko gra, którą zresztą uwielbiam i często gram ze znajomymi.

Oni mają takie zdanie, mogą Ci wytłumaczyć, ale pewnie do gry ich nie przekonasz ;)
 
     
familyman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Gru, 2019   

Jakbyś proponował im Chaos w starym swiecie to jeszcze bym potrafił to jakoś może zrozumieć ale Talisman. No ale cóż. Są ludzie i ludziska
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Gru, 2019   

Trochę się czuję jakbym odbył podróz wehikułem czasu.
Kiedyś było dużo nagonek w tym temacie. Dlatego diabły w początkach D&D zostały przemianowane na bateezu a demony na tanar'ri.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13