galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestawy Konwertujące 2ed
Autor Wiadomość
myceK
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   Zestawy Konwertujące 2ed

Witam,

W końcu stałem się szczęśliwym posiadaczem Posiadłości Szaleństwa 2ed jednak ku mojemu zdziwieniu widzę ze trzeba jeszcze wiele dokupić by mieć pełną edycje i nie mowie tu o kolejnych dodatkach.

By dostać palną listę potworów czy bohaterów trzeba zakupić stare dodatki na start i widzę że proponowane są Zakazana Alchemia oraz Zew Dziczy.

Jednak patrząc na starsza edycje i oba powyższe dodatki nie uzupełnią one w pełni kolekcji gdyż jest jeszcze pewna ilość badaczy i potworów z podstawowej wersji pierwszej edycji.

Z tego co widzę są przygotowane zestawy konwertujące:
Posiadłość Szaleństwa (2 ed): Recurring Nightmares
Posiadłość Szaleństwa (2 ed): Suppressed Memories


Jednak każdy z nich kosztuje ponad 200zł i daje możliwość zagrania tylko w jedne scenariusz !? chyba FF zaczyna przesadzać.

Moje pytania:
1) Czy oba te zestawy faktycznie dadzą mi pełna listę badaczy i potworów których brakuje w podstawowej wersji 2 ed ?
2) Czy ma się pojawić polska wersja ? Co prawda nazwy ang sa tylko na kafelkach planszy co jest małym problemem ale jednak odróżnia się od podstawki.

Pozdrawiam

Edit:
3) Z tego co widzę muszę kupić 2 zestawy konwertujące i jeszcze Posiadłość Szaleństwa: Zakazana Alchemia oddzielnie ?
Z tego co widzę nie ma żadnego scenariusza do tego w aplikacji ?! Czy trzeba czekać na kolejny zestaw konwertujący i nie warto tego kupować ?
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

reccuring nightmares i suppressed memories dodaje wszystkie kafle i postacie(potwory. badaczy) z pierwszej edycji :)
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Gru, 2017   Re: Zestawy Konwertujące 2ed

myceK napisał/a:
By dostać palną listę potworów czy bohaterów trzeba zakupić stare dodatki na start
Żeby dostać "pełną listę" trzeba kupić nie tylko stare ale też nowe dodatki!
Większość osób nie potrzebuje mieć na start pełnej listy ale to kwestia upodobań.
Masz wszystkich badaczy i potwory jakie są w grze podstawowej, nie masz badaczy i potworów z dodatków, ani badaczy i potworów z poprzedniej edycji gry. Tak samo jest w każdej innej grze planszowej z którą się spotkałem.

myceK napisał/a:
Z tego co widzę muszę kupić 2 zestawy konwertujące (...)
Posiadłość Szaleństwa (2 ed): Recurring Nightmares
Posiadłość Szaleństwa (2 ed): Suppressed Memories
To nie są zestawy konwertujące. Zestaw konwertujący miałeś w pudełku z grą. Drugi zestaw nie jest Ci do niczego potrzebny chyba że chcesz mieć zapasowe karty.
To są zestawy figurek i kafelków.

myceK napisał/a:
Jednak każdy z nich kosztuje ponad 200zł i daje możliwość zagrania tylko w jedne scenariusz !? chyba FF zaczyna przesadzać.
Dużo mniej scenariuszy niż w dodatku, dużo więcej figurek niż w dodatku. Dla mnie jedno i drugie jest nieopłacalne do kupienia ale to kwestia gustu.
Czy FFG przesadza to bardziej skomplikowana kwestia - nie będę się w nią wdawał ale chyba powinienem Ci naświetlić kawałek historii.
Dawno temu była sobie bardzo nowatorska gra o nazwie "Posiadłość Szaleństwa".
Miała mnóstwo usterek i wad ale wielu z tych którym udało się je przeboleć uwielbiali tę grę.
Gra długo walczyła ale ostatecznie zakończyła swój pełen cierpień żywot po wydaniu drugiego dodatku do drugiej edycji.
Ostatnio wyszła nowa edycja która rozwiązała praktycznie wszystkie problemy edycji pierwszej (ma swoje własne problemy ale te stare rozwiązała).
FGG uznało że mądrze byłoby zapewnić sobie lojalność fanów pierwszej edycji. Stąd zestaw konwertujący pozwalający użyć tamtych figurek i kafelków.
Ale jest przecież całe mnóstwo osób które pierwszej edycji nie wspierały a też chciałyby mieć tamte figurki. Dla tych osób zostały stworzone zestawy Recurring Nightmares i Suppressed Memories.
W założeniu mają być bardziej opłacalną opcją niż polowanie na pierwszą edycję. Nie ma za to powodu by ich zakup był opłacalny w porównaniu z zakupem normalnego dodatku do drugiej edycji.

myceK napisał/a:
Czy ma się pojawić polska wersja ? Co prawda nazwy ang sa tylko na kafelkach planszy co jest małym problemem ale jednak odróżnia się od podstawki.
Niestety wydanie polskiej wersji jest raczej nieopłacalne. Być może Galakta znajdzie jakieś rozwiązanie tego problemu ale widoki nie są zbyt różowe.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   

Mam oba. Z tego co wiem, to nie planuje się absolutnie wydania PL, natomiast oba dodatki można kupić w Polsce (okolice 200zł). Wszystko natomiast ładnie się łączy z podstawką IIed w PL. Zauważ, że w pudle IIed (podstawka), masz odpowiednie karty bohaterów.
To co dostajesz w tych pudełkach to nowe kafelki pod scenariusze (nazwy po angielsku, ale to raczej nie problem), figurki bohaterów oraz figurki potworów z podstawkami.



W kwestii bohaterów to jak komuś zależy to na BDG ktoś nawet wydał taki zestaw, które można wpiąć w dodatkowe podstawki (do prezentacji żetonu pionowo): https://boardgamegeek.com/filepage/146348/posiadlosc-szalenstwa-1ed-zakazana-alchemia-zew-dz a dokłada się tylko karty cech które już w podstawie IIed.
Co ciekawe w IIed (PL) masz też kafelki potworów do umieszczania w podstawkach w języku polskim z obu angielskich wydań tych dodatków, więc tak naprawdę, to żaden problem mieć oba dodatki w ENG i pewnie stąd też nie ma zamiaru nikt tego wydać u nas.

Z minusów, to figurki są zrobione na takiej samej zasadzie jak w edycji II PL, czyli nie włażą nam w czarne podstawki tak by się dobrze trzymać, osobiście sam wszystko posklejałem na sztywno i trzymam w pudle. No i tutaj kolejny minus, że wszystko to już zajmuje dosyć sporo (jak na obecne 13 scenariuszy, w zasadzie tylko, no i Galakta jeszcze nie wydała Ulice Arkham + niektóre DLC nie są przetłumaczone w appce).

 
     
prawdopodobnie
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   

Chyba jednak planowane jest wydanie tych dodatków w polskiej wersji językowej.
Galakta ma to w swoich nowościach na 2018 razem ze Świątynią Świtu

http://galakta.pl/plany-w...wnicze-nowosci/

http://galakta.pl/nowe-ze...sci-szalenstwa/
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2018   

TAK. Już to przecież potwierdzili min w linku który podesłałeś. patrz data 5 lipca. :)
a wiec... zima - 2 dodatki bazujące na 1ed., 1 nowy dodatek, dodruk "za progiem" oraz horror w arkham 3ed :)
 
     
Rince
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Pogłoski o przyjściu Cthulhu okazały się (niestety) przesadzone:

http://galakta.pl/powraca...zostana-wydane/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13